"Praskající" žárovky v předních potkávacích světlech u For Foura.

Odpovědět
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

"Praskající" žárovky v předních potkávacích světlech u For Foura.

Příspěvek od ufo »

Zdravím,
chci se zeptat nevíte čím to může být, že stále praskají žárovky v předních potkavacích světlech.
Už jsem jich měnila několik.Naposledy jsem měla zakoupené od značky "Hella",ty předešlé byly "obyč",ale "Helly" považuji docela za dobré.
Ale i ta mi po ca 1 1/2 roce jedna praskla.Teď jsem zakoupila "Bosch",tak uvidíme.
Nemůže to být přebíjením?

Díky za případné info.
Dana
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: "Praskající" žárovky v předních potkávacích světlech u For Foura.

Příspěvek od DYK77 »

Ahoj. Zda je to přebíjením, to na dálku nikdo nepotvrdí. Jediné řešení je prostě změřit napětí na žárovkách. Ideálně při nastartovaném motoru a zkusit měření i při vyšších volnoběžných otáčkách.
Pokud ale praskají jen potkávačky, tak to přebíjením nebude. Vliv na to mohou mít i vibrace. Zkontroloval bych, zda žárovky nemají v reflektoru vůli, nebo zda se netřepe samotný reflektor. Další příčina je už pak jedině v nekvalitních žárovkách. U těch úplně levných, nejen že se dá očekávat nižší životnost, ale mívají také špatnou geometrii vláken, takže nesvítí, tak jak by měly. Nedoporučuji ani ty úplně drahé s vyšší svítivostí. Jsou totiž přežhavené a samotní výrobci u nich udávají nižší životnost. Naopak existují žárovky s prodlouženou životností , jako např. Osram Ultra Life. Dobrou zkušenost mám ale i s obyčejnými Osram Standard Line s cenou cca 80,-Kč/ks
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: "Praskající" žárovky v předních potkávacích světlech u For Foura.

Příspěvek od JBC »

Promiňte, ale jestli dobře chápu, tak žárovka shořela přibližně po roce a půl (cituji: po ca 1 1/2 roce). To mi nepřipadá často. Kdyby to bylo po jeden a půl týdne, tak jo, to je docela často, ale cokoliv delšího, než půl roku, mi připadá normální.

Jo, už ani žárovky nejsou, co bývaly. Protože i když Hella, tak to může být zmetek z Číny. Třeba u nás v jedné prodejně autodílů nemají jiné žárovky, než nějaké Ašuki, Pošuki, Šukimuki nebo tak nějak. Na krabičce je dokonce napsáno "Vyrobeno Japonskou technologií". A když člověk pátrá, tak zjistí, že to je nějaký holandský brand a šmejdy uvnitř jsou samozřejmě z Číny.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Praskající" žárovky v předních potkávacích světlech u For Foura.

Příspěvek od Druzeta »

Rok a půl je dobrá výdrž pokud je teda auto v provozu a nestojí jenom v garáži.
Díky celodennímu svícení žárovky nějakej čas nasvítěj, k tomu vibrace, teplo.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
estimator
Příspěvky: 14
Registrován: úte 12 led 2016, 11:00
Bydliště: Bratislava

Re: "Praskající" žárovky v předních potkávacích světlech u For Foura.

Příspěvek od estimator »

ak ide o ziarovku H7 suhlas s JBC vsetko nad pol roka je v pohode :D pri H7 sa to riesi pridanim odporu ale o to horsie to bude svietit ale vydrzi to dlhsie :lol: holt je to blba konstrukcia mala "banka" mne napriklad na inom aute aj H4 vydrzala len rok.
SMART FORTWO COUPE 451, 62kW, 4/2012 Pulse O--O
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

Re: "Praskající" žárovky v předních potkávacích světlech u For Foura.

Příspěvek od ufo »

Tak to jste mě uklidnili :wink: , no mám dojem, že zrovna na té jedné straně mi "trochu" vibruje leflektor,tak to může být i tím.
Jinak jezdím denně cca 50-60 km do práce a z práce.
Díky všem :)
Jinak ano H7

Dana
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Odpovědět