Kódování klíče, porucha klíče - neodemyká, nestartuje apod.

Odpovědět
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Kódování klíče, porucha klíče - neodemyká, nestartuje apod.

Příspěvek od jardaspit »

Ahoj. Žena vyprala klíč od forfoura. Funguje odemykání, ale zamykání občas zlobí. Koupil jsem z bouračky nový klíč a dozvěděl se od svého mechanika, že nedokáže klíč spárovat. Nedovedl by někdo spárovat druhý klíč (z jiného auta), když mám jen jeden klíč sesynchronizovaný?
Předem moc díky za jakýkoliv postřeh
ForFour 2004 1.3 automat
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kodování klíče

Příspěvek od JBC »

V Mercedesu to dokážou určitě. S kama si? Nemáš vyplněno, s kama si!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kodování klíče

Příspěvek od Druzeta »

Plzeň
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kodování klíče

Příspěvek od JBC »

Hmm... daleko.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Re: Kodování klíče

Příspěvek od jardaspit »

Diky moc za odpovedi. Nakonec se pokusi pan Vinš ve Zbiroze
ForFour 2004 1.3 automat
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kodování klíče

Příspěvek od JBC »

Protože mě postihla závada klíče u FF tak jednoznačně vím, že klíče dokáže párovat uživatel Jouda od Hradce Králové.

Klíč ve Forfouru je úplně jiný, než u F2 a R, je to klíč Mitsubishi. Úplně jiným způsobem provádí imobilizaci - má dva obvody, jeden je dálkové odemykání a zamykání, druhý posílá imobilizační kód po zasunutí do spínací skříňky - u skříňky je bezdrátová čtečka, pro kterou klíč odesílá data.
Nám jeden klíč přestal odimobilizovávat. Odemknout a zamknout šlo bez problému, ale po zapnutí zapalování se na displeji ukazoval klíček - auto startovalo, ale nechytalo.
Pod mikroskopem jsem našel, že jedna nožička SMD integrovaného obvodu nemá kontakt - prasklý cín, holým okem to nebylo vidět. Protože to bylo moc malé, netroufl jsem si to ohřívat sám a došel jsem s tím do jedné mikroelektronické firmy. I s kecama okolo to trvalo 5 minut, zadarmo, prohřáli mnohem více spojů, zkontrolovali pod ještě lepším mikroskopem ...

Pokud Vám klíč přestane dělat pouze jednu z věcí, možná Vás postihlo to stejné, co nás. Zkuste mrknout mikroskopem.

EDIT: Takto vypadal ten vadný spoj. Fotografii vidíte zvětšenou "asi milionkrát", ve skutečnosti je ta "nožička" užší než 0,5 mm.

Obrázek
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Re: Kódování klíče, porucha klíče

Příspěvek od jardaspit »

Díky moc za informace
ForFour 2004 1.3 automat
Steve
Příspěvky: 7
Registrován: sob 04 dub 2015, 23:22
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Smart Forfour 454-nestartuje

Příspěvek od Steve »

Ahoj chlapy, mam 454 Forfoura, jeden kliček a nechce mi nastartovat, dalka funguje ale motor nechyti, byl jsem normalně v autokličich, ale nehlasi se vubec, takže imotyčinka, Dovede mi někdo pomoct třeba když si seženu starši spinačku s dvouma origo kličema přehrat a nakodovat??
diky moc
Forfour Brabus 130kw pro zabavu
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart Forfour 454-nestartuje

Příspěvek od DYK77 »

Když odemkneš, neblikají rychleji při odemčení blinkry ( pokud mají bliknout ) ? Pokud ano, neodblokuje se imobilizér. Klíč by bylo potřeba jen diagnostikou spárovat s autem.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart Forfour 454-nestartuje

Příspěvek od JBC »

Steve, četl jsi to tady? Asi ne, že? Tak tu destičku:
a) okartáčuj
b) omyj lihem
c) strč pod mikroskop nebo rovnou nech proletovat někde u odborníků
Teprve až to všechno uděláš a nebude to fungovat, tak se ptej! Nejdřív máš zkusit, co už je popsané a teprve když s určitostí víš, že to nepomáhá, tak teprve potom se ptej!

A doplň si do profilu bydliště! Když nevíme, odkud jsi, tak nemůžeme vědět, za kým Tě poslat. Třeba bydlíš vedle mě a zítra bys to mohl mít vyřešené.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Steve
Příspěvky: 7
Registrován: sob 04 dub 2015, 23:22
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada klíče

Příspěvek od Steve »

Ano toto tema jsem četl , poslal jsem to do tvou temat kde se ten kliček řeší :wink: vic jich tu nebylo :D proletovaní už se zkoušelo, nejsem zase uplny začatečnik :wink:
Forfour Brabus 130kw pro zabavu
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

No, jestli jsi četl, tak víš, že nakódovat klíče umí uživatel Jouda. Otázka je, jak to bude s výměnou celé spínací skříňky - jestli to nenarazí na nějaké VIN nebo podobnou volovinu, to netuším.
Ale! Popátrej v okolí bydliště! Vím, že tam v blízkém okolí je maník, který speciálně Forfoury rozprodává na díly (Bazoš??) a pokud to není ten stejný, tak tam je jeden, který ze dvou udělá jednoho a pak je prodává. Takový maníci by i tu diagnostiku mohli mít, ne?

Hele, tady to je: https://auto.bazos.cz/inzerat/85256633/ ... i-dily.php Zkus ho. Nebo - nejsi to Ty?

Ještě mě napadlo - co když je klíč v pořádku a závada je ve spínací skříňce? Chtělo by to diagnostikovat. Zkus se zeptat toho maníka z inzerátu, jestli by to neuměl.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Steve
Příspěvky: 7
Registrován: sob 04 dub 2015, 23:22
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kódování klíče, porucha klíče - neodemyká, nestartuje apod.

Příspěvek od Steve »

Super, ten manik jsem ja :mrgreen: :mrgreen: , nedělam ze dvou Forfouru jednoho ale vozim je a opravuju je, začlo to jednim pro manželku :lol: a docela jsem do toho zabředl :lol: už jich mam 13 :mrgreen:
jinak problem je že někdy je prostě k autu jen jeden klič a když je s nim takovy problem tak pokud na to nemaš Mercedesackou diagnostiku ale jen třeba Delphi nebo Wurth tak s tou si neuprdnu :? :?
Forfour Brabus 130kw pro zabavu
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kódování klíče, porucha klíče - neodemyká, nestartuje apod.

Příspěvek od JBC »

Jak jsem psal výše - Jouda. On jezdí dost po republice, třeba by jel někdy okolo. Napiš mu nebo zavolej, kontakt je v "Opravnách".
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět