Servisní prohlídka B

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Odpovědět
Ing.Vlastimil Milec

Servisní prohlídka B

Příspěvek od Ing.Vlastimil Milec »

mám prosím dotaz. Měl bych jít se svým Smartem ForFourCDI na ser.pr.B . V příručce je napsaná pro diesely výměna řemenic! Je mi to divné. Není to špatný překlad a nemají to být řemeny? Navíc, jelikož auto není příliš využívané, nebo to dosud bylo druhé auto v rodině a tak má najeto jen 21000km. Takže mi přijde, že výměna řemenů i řemenic by byla nadbytečná. V případě, že to nebudu požadovat, jak se to účtuje? Mají servisy fixní sumu za prohlídku A či B, nebo podle toho, kolik toho opravdu udělají. Nemám zkušenost, protože jsme to koupili již jeté(ty km jsou pravda -znám historii auta) a nyní na mně začala svítit ta kontrolka. Mimochodem, v diskuzi je doporučován servis v Drážďanech, ale já německy nemluvím,jen trochu rozumím. Dá se tam domluvit anglicky,nebo dokonce i česky? Nevíte někdo? Je v Praze na prevence nějaký slušný servis? Ten Chodov nebyl moc doporučován.
Uživatelský avatar
marab
Příspěvky: 98
Registrován: pon 28 zář 2009, 20:22
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marab »

V Praze můžeš zkusit ještě http://www.smartcentrum.cz/cz/smart-auto-servis-vozu ale cenově je to skoro stejné jako na Chodově. Já teď řeším Céčkovou prohlídku u benzínu a na Chodově cca 7,5tis, ve Smartcentru 6,8tis.
Zatím ale nemám zkušenost ani s jedním servisem, na Chodov se mi taky moc nechce.
Roadster Brabus 74kW
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

a co chrobak :?:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Jak moc resis servisni knizku ? Pokud si na tom zakladas, tak budes muset do autorizovanyho servisu a tam Ti vymenej co jde, protoze potrebujou nutne prachy (Chodov).

Pokud to neresis, protoze svoje auto proste pouzivas a nehodlas ho jen tak prodavat, tak zajed klidne sem (http://www.autoservis-vodicka.cz/) a kamos Ti rovnou rekne, jestli je opravdu potreba to vymenit, nebo ne. Ja mam pres 100t a nechal jsem ho, at se na to podiva a rikal "v pohode". Jestli to samozrejme nekdo menil prede mnou, to nevim, jen jezdim do toho servisu a rikam "prohlednete to a reknete mi o vsem, co je potreba skutecne vymenit", protoze treba planuju/neplanuju dalekou cestu do zahranici atd. To je to co auto potrebuje. Servisni knizku mam zastrcenou v kapse dveri a skutecne je mi fuk.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Ing.Vlastimil Milec

servisní knížka

Příspěvek od Ing.Vlastimil Milec »

Pajik píše:Jak moc resis servisni knizku ? Pokud si na tom zakladas, tak budes muset do autorizovanyho servisu a tam Ti vymenej co jde, protoze potrebujou nutne prachy (Chodov).

Pokud to neresis, protoze svoje auto proste pouzivas a nehodlas ho jen tak prodavat, tak zajed klidne sem (http://www.autoservis-vodicka.cz/) a kamos Ti rovnou rekne, jestli je opravdu potreba to vymenit, nebo ne. Ja mam pres 100t a nechal jsem ho, at se na to podiva a rikal "v pohode". Jestli to samozrejme nekdo menil prede mnou, to nevim, jen jezdim do toho servisu a rikam "prohlednete to a reknete mi o vsem, co je potreba skutecne vymenit", protoze treba planuju/neplanuju dalekou cestu do zahranici atd. To je to co auto potrebuje. Servisni knizku mam zastrcenou v kapse dveri a skutecne je mi fuk.


no servisní knížka má význam leda že bych to chtěl prodávat, ale to nehodláme, nebo na nákupy je to dobré, jezdí to jako blázen, spotřeba na dálku 4,25l je nádherná, nerezne a ani moc snad nebude, navíc s tím jezdíme hlavně na chatu, takže ho moc neojezdíme a tak mám obavy, že to bude moje poslední auto(kde jsou ty časy, kdy jsem jezdil minimálně 50kkm ročně). Takže jediné, proč chci prohlídku v autorizovaném servisu tak to je vynulování počítače,abych tam neměl furt tu hlášku! Ono totiž kdybych to prodával, tak nikdo neuvěří, že to má tak málo najeto a bude si myslet, že to je zfalšované!
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: servisní knížka

Příspěvek od Pajik »

ok, tak pak zajed na Chodov, ale dobre si pohlidej, co se bude delat. Respektive, nez budou cokoliv vyndavat a vymenovat, tak at Ti to ukazou na dilne a reknou Ti, proc by se to melo menit. A nenech si nakecat nesmysly, coz neni uplne jednoduche, pokud v tom nejsi sbehly.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Pokud jde pouze o vynulování servisního intervalu tak to by mělo jít vzládnout i bez autorizovaného servisu, nevím teda jak u forfoura ale u hodně aut to jde smazat bez připojení k diagnostice, pouze nějakou kombinací tlačítek u tachometru.Na nějakou výměnu oleje atd.. není potřeba jezdit do autorizovaného servisu, to může udělat kdokoliv.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní prohlídka B

Příspěvek od DYK77 »

Ing.Vlastimil Milec píše:Není to špatný překlad a nemají to být řemeny?
Ta výměna bude nejspíše jen předběžný odhad. POkud je tam málo najeto, nemusí se měnit nic. Například u mě mělo dojít u servisní prohlídky "B" k výměně svíček, ale měl jsem najeto 10.000Km a tyhle svíčky se mění až po 30.000 tak je v Chodově neměnili a výměnu provedli až po těch 30ti tis. takže o pár let později než napovídala servisní knížka.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
marab
Příspěvky: 98
Registrován: pon 28 zář 2009, 20:22
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marab »

Druzeta píše:Pokud jde pouze o vynulování servisního intervalu tak to by mělo jít vzládnout i bez autorizovaného servisu, nevím teda jak u forfoura ale u hodně aut to jde smazat bez připojení k diagnostice, pouze nějakou kombinací tlačítek u tachometru.Na nějakou výměnu oleje atd.. není potřeba jezdit do autorizovaného servisu, to může udělat kdokoliv.
Jo je to tak, u fortwo to jde lehce. Před chvílí jsem to vymazal a příští víkend mi můj osobní serviceman udělá Céčkovou prohlídku....Chodov jsem zavrhl.
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... D+z%E1znam
Roadster Brabus 74kW
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

Kejtrin píše:
Kejtrin píše:nejaky servis praha 10?
potrebuju udelat B prohlidku 118tis
Diky
asi si vsichni delaji servis doma? :shock:
nebo vsichni v praze jezdite do mercedesu?
myslim, ze tu prohlidku ti udela kdokoliv, kdyz mu reknes co ti ma udelat.
jenom ... ono je to jaksi zbytecne se tim ridit. meni se co je potreba vymenit.
olej, filtr, svicky
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Kejtrin

Příspěvek od Kejtrin »

Diky tak uvidime co na nej u nas v servisu
:wink:
prec jen to neni TDI stim tam taky obcas jedeme
Odpovědět