Úspora nákladů za palivo pomocí Smarta

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Lukáši musím s tebou jednou nesouhlasit. Smart je dražší (i jako ojetina) při pořízení - to je fakt, ale NENÍ náročné na provoz (naopak bych řekl, že jedno z nejlepších v poměru cena/km - samozřejmě včetně servisu, gum, povinného ručení atd.)

Smarta lze koupit i "primárně" kvůli snížení nákladů. Pokud má člověk štěstí (jako jsem měl já u mého prvního dovezeného Smarta), že narazí na dobrý kus - tehdy jsem o tom věděl skoro kulový, ale natrefil jsem na velice dobrý 6 let starý kus (během následujícího roku a půl / 40tkm jsem měnil pouze spotřební materiály (oleje, desky, pneu atd...) - což považuji u ojetiny za úspěch.

Smarta jsem koupil hlavně kvůli spotřebě a svůj úkol splnil na 100%. To, že mě Smarty uchvátily a věnuji se jim už i profesionálně je druhá věc (důsledek)... :D

Každopádně při větším štěstí (a nákupu naslepo svépomocí), nebo využití služeb někoho z lidí, kteří mají s nákupy Smartů rozsáhlé zkušenosti (samozřejmě netvrdím, že jsem jediný :-) ) lze koupit Smarta a na jeho celkové, provozu oproti "běžnému malému autu" výrazně ušetřit
Ty si toho učebnicový příklad. Kolik bys jen zaplatil zbytečně na palivu kdyby sis vybral "běžné" malé auto se spotřebou 6l/100km místo Smarta za těch 150tkm, nebo kolik už si ujel...

Pěkných a "charizmatických" aut je spousta, ale málokteré jsou zároveň i tak "provozem výhodné" jako *smart*

HOST2: Více méně většinu mých zkušeností s alternativními palivy jsem napsal do příslušného tématu. Aktuálně přihodím, že bohužel klesá využitelnost rostlinného oleje ( :cry: :cry: :cry: kde jsou ty doby kdy v Kaufu stávalo "Lando" 15,9 Kč :cry: :cry: :cry: ). E85 jsem přez zimu nepoužíval (Roadster zazimován).

50 tis Kč je na nákup i nejstaršího benzinového Smarta opravdu málo. Samozřejmě nejlevnější Smarty benzíny u nás jsou ve stavu "čekám na GO", tedy pokud nemáš v plánu v blízké době těch minimálně 20 investovat do GO a dalších oprav, vyhl bych se jim obloukem...

Daleko lepší varianta je nechat si dovézt z Německa přímo nepojízdného Smarta s vadným motorem (jsem schopný sehnat kolem 30tis Kč) a nechat si udělat GO. Dohromady včetně přihlášení v ČR a dovozu se to dá zvládnout i s rezervou na případné další menší opravy do 60tis Kč.
Kdybys měl zájem o nějakou konkrétní nabídku písni PM, nebo info@smart-dily.cz
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

gregu, urcite mas pravdu. nemam zkusenost s jinyma autama, kolik by vydrzely nebo nevydrzely pri najeti tech skoro 200 tis. po nasi d1. myslim, ze to je jediny problem, ktery mam, ze zalostny stav te dalnice likviduje auto nejvic. mam teda jeste to ojete probe a do toho sem krom vymeny oleje nedal behem 9 let provozu snad ani korunu a to melo z nejakych 95tis. km pri nakupu ted odhadem 235tis. jo, ale jeno posledni rok provozu na d1 a jedna zima ho skoro pohrbily.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Já osobně si myslím, že už registrací sem na fórum, člověk šetří. Kolikrát lze zjistit závadu, aniž by se muselo auto někam vozit, či platit zbytečné hodiny v servisu. I můj mechanik pozorně naslouchá, když mu to či ono říkám, jak na to, zjistil, že si ušetří čas i práci. Navíc na smarta se dá koupit fůra věcí, které se vyrábí v druhovýrobě. Mám smarta skoro dva roky, spotřebu mám teď už konečně pod 4 l. Nehledě na to, že spousta "malých" aut, mělo nízkou spotřebu někdy v začátcích. A náhradní díly jsou na všechny auta drahé - na něco tohle, na něco tamto. Jedinou vyjímku tvoří škodovky tak do výroby fábie, na tu se dá sehnat hodně věcí za málo peněz a ještě ti to kde kdo opraví. Ale smart přece není o penězích, ne? :lol:
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Příspěvek od HOST2 »

Greg: velice děkuji za info. Těch 50tis sem napsal jen tak orientačně ty mam stranou eventuelně na další auto, pokud by to byl smart tak bych byl ochoten dát i o něco více.

Já sem právě zatím koukal většinou na mobile.de a nebo na ebay.de , tam jsou některé aukce ukončeny za velmi dobrou cenu jde ale o to jestli se to auto skutečně prodá protože sem si všimnul že některá auta sou tam vystaveny třeba 3x po sobě a pokaždé se prodaj, prostě majitel vystavuje pokaždé tu samou aukci, dokud se mu nelibý částka na kterou se vyšplhá.

Nákup v ČR sem zavrhnul rovnou, tady v bazarech je třetina aut stočených, třetina sou zbořený vraky a ten zbytek je obojí dohromady, z Německa už sem si nechal přivézt 2 auta, takže další nebude výjimka.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

na tom ebay je prodejcem stanovena minimalni cena za kterou je ochotny auto prodat "mindest preis ist nich erreicht" - minimalni cena nebyla dosazena. v techto pripadech je vhodne se prodejce dotazat, jaka je minimalni cena.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět