Zpátečka

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

dotaz

Příspěvek od Ivojah »

Docela by mne zajímalo jak to s tou zpátečkou u HOST1 nakonec dopadlo jaká tam byla technická závada ?
Jitka ForFour

Příspěvek od Jitka ForFour »

Tak jsem tu zpatky, tentokrat uz jako clen... Problem jsem vyresila a info z celeho 'pripadu' je nasledujici:
1. ten spinac to nebyl a ani by nemel byt, protoze u smarta forfour je spinac umisteny pod volantem a nekoroduje
2. je to aktuatorem zpatecky - auto ma dva aktuatory, jeden specialne pro zpatecku, druhy pro bezne razeni
3. aktuator je pekne draha zalezitost :( cca 15 tis.
4. nasla jsem ve foru anglickeho smart klubu huuustou vychytavku jak tam tu zpatecku nahodit, takze aktuator jsem zatim nemenila a prestoze to obcas zlobi (ale opravdu jen obcas) tak to tam soupnu tou vychytavkou
5. vychytavka: neradit zpatecku z neutralu ale primo z A (automatu) jednim rychlym tahem bez zastaveni na N - auto na to pouzije ten druhy aktuator ;)
6. aktuator zlobi jen obcas mozna i diky tomu, ze jsme ho s mechanikem vytahli a trosku prostrikli a procistili - problem je, ze se do nej neda uplne dostat dovnitr, takze nejde opravit
7. tuhletu vadu ma dle australskych a anglickych a italskych a nemeckych smart klubu straaasne moc forfouru, takze se s timhle problemem pravdepodobne driv nebo pozdeji setka kazdy smart forfourak

Doufam ze tohle info usetri spoustu starosti dalsim majitelum tohoto smartiho 'obra' :)
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

*1*
urcite jsme zase o neco chytrejsi :!:
diky moc za radu. pro me osobne je to naprosta novinka a ani nahodou bych o takovem problemu asi neuvazoval. a dva aktuatory. no to uz vubec ne.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Jitka ForFour

Příspěvek od Jitka ForFour »

Jj jsem na sebe pysna ze jsem to vypatrala, diagnostika vubec nic neukazovala a nikdo si s tim nevedel rady... Takze jsem stravila nekolik hodin ctenim diskusi ve vsech moznych jazycich :)

Chtela jsem to sem dat hned v cervenci kdy jsem byla samym stestim na vrcholu blaha, ale nez se mi zaktivoval ucet, tak jsem odfrcela na dovolenou a zapomnela...
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

zpátečka - odstranění závady

Příspěvek od Ivojah »

Jitko, blahopřeji, je to jistě parádní pocit si takto poradit s technickou závadou a sama se přičinit o její odstranění. Znalost cizích jazyků není k zahození však? A dík - též jsem se dověděl co mě zajímalo. *1*
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

Příspěvek od ufo »

Ahoj Jitko,mám taky Forfoura a zpátečka mi taky občas nejde zařadit (není synchronizavaná) , ale už vím jak na to v 99,9 % to funguje-dám nejdřív 3 a c citem pak rovnou R,nebo než nastratuju zařadím, ale někdy taky musím vyšlápnout spojku a "cvičit"sem tam.
Totéž říká další člen clubu,ale nejsou registrovaní Thierlovi (nemají PC-starší lidé,ale fajn jezdí také na srazy s bíločerným forfourem).
Tak na viděnou :D
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Jitko, děkuju taky, po F4 pokukujeme,( ale jen decentně ) tak teď už víme, co by mohlo být případným problémem a hlavně - jak to odstranit. Tak mnoho klidných kilometrů a vítej v klubu
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Odpovědět