Smart 0.8 cdi nestartuje

Řešení problémů s motorem
smartak08

Smart 0.8 cdi nestartuje

Příspěvek od smartak08 »

Zdar smartáci Chtěl sem se zeptat mám smarta 0.8 cdi r.v 2003 a nejde mi nastartovat.Pred zimou sem měl takovou menší nehodu naboural sem to trochu do svodidel,ale airbagy nevyletěli takže sem v pohodě dojel domů.Ale ten problém je tedka baterie je nabitá,ale stále nejde nastartovat.Když sem do auta vložil nabitou baterii jako vždy chci nastartovat a najednou to udělá zvuk jako když je baterie vybitákdyž startuju rozvítí se blikače a pak najednou se roztočí a skáče to ale nechytne přitom normálně kouří černej dým ale nafta tam je neví někdo co to může být díky
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Žhaví to?Zkus případně několikrát nažhavit.Normálně to přes startér točí?, píšeš že to skáče-pod tím si teda nedokážu představit co to dělá.
Kousek od Tebe je v Duchcově Martin Tel.:777015103, ten se specializuje na Smart.
smartak08

Příspěvek od smartak08 »

jojo vlastně martin zkusim to u něj zeptat se co to je díky
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

tohle mi dělalo, když tam nebyla voda. Jen ten zvuk byl jiný. Žádný cvakání jako u baterky, z motoru šlo spíš kvílení :wink:
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
smartak08

Příspěvek od smartak08 »

Ale vodu sem kontroloval ta tam je kontroloval sem i pojistky jak pod sedačkou tak i pod volantem a nic vše je ok,akorát sem se tu minule dočetl že prý to může být nárazové čidlo nebo pojistka to prý když se stane nehoda tak aby čerpadlo nehnalo pořád naftu stačí přepnout a je vše ok které se nachází v kufru,ale nenašel sem tam žádný tak nevím
zbynah
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17 zář 2010, 17:38
Bydliště: Prachaticko-Táborsko

Příspěvek od zbynah »

měl jsem stejný problém a bylo to zaoxidovaným altíkem.Zkus shodit klíňák a zastartovat. :wink:
ForTwo 0,8cdi rv.02
vasek

0.8cdi - starter se obcas toci naprazdno

Příspěvek od vasek »

Ahoj,
nemel nahodou nekdo problem stim ze starter tocil, nekdy nastartoval, ale nekdy se tocil naprazdno ?
tady sem to natocil co me to dela :
http://www.youtube.com/watch?v=6H4GlZN6 ... kO53BN4Nc=
zbynah píše:měl jsem stejný problém a bylo to zaoxidovaným altíkem.Zkus shodit klíňák a zastartovat. :wink:
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

to vypada, ze ti malo vyjizdi pastorek starteru. zkontroluj kabely k nemu
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
vasek

Příspěvek od vasek »

tam je tak malo prostoru ze tam sotva dam ruku, nejakej konektor tam je nebo jak to poznam ktery kabel to je? dnes sem pod to lez ale je tam tech konektoru vic
xlukas.cz píše:to vypada, ze ti malo vyjizdi pastorek starteru. zkontroluj kabely k nemu
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Tak se mi dnes stala stejna vec...motor toci, ale nenaskoci :(
Smartik stal 2 dny v garazi, rano ujeto cca 25 km a odpo uz ani skyt.
Odtazen
servis-man, Petr Rakovský
V borovičkách 11, Praha 5, 602304727
*posádka*

Tak jsem zvedav, cim a proc to tak bylo... pry pravdepodobne cidlo polohy na kladce, u cdi se to pry stava... diagnostika rekne vice.
vasek

Příspěvek od vasek »

tak pak dej vedet co s tim bylo
Jerome píše:Tak se mi dnes stala stejna vec...motor toci, ale nenaskoci :(
Smartik stal 2 dny v garazi, rano ujeto cca 25 km a odpo uz ani skyt.
Odtazen
servis-man, Petr Rakovský
V borovičkách 11, Praha 5, 602304727
*posádka*

Tak jsem zvedav, cim a proc to tak bylo... pry pravdepodobne cidlo polohy na kladce, u cdi se to pry stava... diagnostika rekne vice.
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Smartik uz opet startuje a jezdi jako drak.
Pan Rakovský je fakt veselá kupa a velmi dobre se s nim povida.
Opravdu myslim, ze Smartum rozumi na 100%, nebudu jezdit jinam.
Jeste dodam, ze jsem mu volal okolo 17hod, zda mu to muzu pritahnout ten den po 20 hod, nebyl problem.
Smartik byl u nej celkem 2 dny a to prede mnou byly jeste 3 vozy.Vyzvednuto opet ted vecer po 20 hod, opet nebyl problem. *1*

Ale k veci, nejdriv Smart nechtel komunikovat s jeho diagnostikou,
rikal, ze se mu to moc nestava. Podarilo se mu to diky jine diagnostice, kterou ma jeho kamarad a zapujcil ji k testovani.
Auto nahlasilo asi 8 chybnych hlasek. Ty se vymazaly, ale auto nestartovalo :(
Bylo podezreni na std chybu cidla polohy kliky, nicmene pri rozebirani
v motoru kvuli vymene daneho cidla si vsiml, ze neslysi cerpadlo.... kontrolou elektroniky ( kontaktu a pojistek ) zacalo cerpadlo fungovat a auto startuje.
Podarilo se spojit jeho diagnostiku s RJ a chybu hlasi prevazne ESP a "sdruzena jednotka" (???)
Zaver? Neni jiste cim to presne bylo...mozna vice faktoru. Asi mi tam v aute behal nejaky sotek :OD

Dal jsem auto jeste cele zkontrolovat.
Vymenen olej, olej v prevodovce, filtry...

Byl jsem jinak pochvalen za stav Smartika a dostal jsem batmana na naraznik :lol: *1*

Jeste jsem dostal tip, ze pokud se to stane znovu, tak mam odpojit na chvili baterku, aby RJ dostala sok :D ze to muze pomoci.
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Tak a dnes se to stalo znovu *zoufalec*
Smart opet odtazen *SOS* a ted opravdu doufam, ze se to podari opravit.
Az budu opet pojizdny...dam vedet.
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Dnes zjisteno a opraveno :) Auto opet jezdi.
Nicmene....problem je primarne v instalovane muzice ( fi. PAT a MAT Vam vse po-se-re !!! ), cili budu muset doresit ( viz. velky cerveny kruh na obrazku - kabel, ktery prichazi primo z baterie )
V malem cervenem krouzku je zobrazen PIN, ktery byl vyhraty a delal problemy se startovanim - jedna se totiz o napajeci PIN k cerpadlu.

Obrázek
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ustrihnout hlavni napajeci kabel do rici jednotky, to muze jenom ... (pouzito hodne velice neslusnych slov). a potom to jeste takto pripojit.

tak na toto rada neexistovala. takovou prasarnu by nepredpovedel ani vestec.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět