Cinkání/klepání ve dveřích

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
infiniti
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02 srp 2011, 09:22
Bydliště: Nupaky / Praha

Cinkání/klepání ve dveřích

Příspěvek od infiniti »

Tak se s Vámi podělím o moje dnešní rozebírání a možná i někomu pomůžu…

Měl jsem problém, že mi při průjezdu prudší zatáčkou nebo na nerovnostech neustále něco ve dveřích spolujezdce cinkalo, klepalo nebo nejlepší přirovnání je jako když se šroubek kutálí po plechu :)
Začalo mi to trochu vadit a myslel jsem si, že to bude opravdu pouze šroubek, který tam někdo zapomněl, když se v tom vrtal, ale… !

Odšrouboval jsem tapec z vnitřní strany dveří a zkoušel, jestli ve spodní části dveřích, odkud podle mě vycházelo ono cinkání, nenajdu šroubek – vůbec nic tam nebylo. Tak jsem sundal i vnější stranu dveří a tam také nic nebylo. Koukal jsem po zemi, jestli něco nevypadlo, ale nikde nic. Přišlo mi to trochu divné, tak jsem zkoušel poklepat na hliníkový rám dveří a začalo to v něm cinkat. To mě trošku zarazilo, protože jediný průchozí otvor byl na druhé straně rámu. Pak jsem si vzpomněl, že jsem jednou na parkovišti našel část Magnetizéru (hodně silný magnet) tak jsem ho přiložil na hliníkový rám a uvnitř se v něm něco přicuclo :) tak jsem to tahal ze spodního pravého rohu k levému hornímu rohu, kde byl jediný otvor z rámu a ještě předtím jsem musel odmontovat zámek dveří, protože bych přes něj magnetem neprolezl. Nakonec jsem z dveří vytáhnul kus nýtu!? :shock:
Vše jsem zhruba za půl hodiny smontoval a vrátit do původního stavu a s úsměvem na tváři, že už budu mít konečně klid, jsem zavřel dveře… a opět CINK! *zoufalec*
Takže jsem dveře zase rozebral a začal projíždět rám magnetem. Nakonec jsem z rámu vytáhnul 4! kusy nýtů.

Obrázek
Červené kroužky značí, kde jsem nýty našel a žluté kroužky značí, kudy jsem je dostal ven.
Ve spodní části rámu jsem našel dva, ve prostřed jeden a úplně nahoře také jeden.

Obrázek
Obrázek
V horní části není žádný otvor, pouze vyvrtaná malá dírka, kterou jsem musel zvětšit vrtákem z 5,5 na 6,5 , abych ten kus dostal ven. Paradoxně to byl ten největší :)

Obrázek

Zajímalo by mě, kde se tam vzaly? To si to spojovali předtím, než rám svařili? Zajímavé je, že ve dveřích řidiče nic neslyším, tím pádem předpokládám, že tam nic není a tady byly rovnou 4…
SMART City Coupé
Passion, 2001, 599ccm - 40kW
pbxpbx

Příspěvek od pbxpbx »

Pomsta předchozího majitele? *pisk*
Uživatelský avatar
infiniti
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02 srp 2011, 09:22
Bydliště: Nupaky / Praha

Příspěvek od infiniti »

Já myslim, že to pomsta nebude, že to tam bylo už od výroby. Žádné bastlení, ani cokoliv přinýtovanýho jsem tam neviděl :)
SMART City Coupé
Passion, 2001, 599ccm - 40kW
sela

Re: Cinkání/klepání ve dveřích

Příspěvek od sela »

Tak tenhle zvuk taky slýchám ve dveřích řidiče.

Měl jsem problém, že mi při průjezdu prudší zatáčkou nebo na nerovnostech neustále něco ve dveřích spolujezdce cinkalo, klepalo nebo nejlepší přirovnání je jako když se šroubek kutálí po plechu :)
Odpovědět