Smart - Ein Kessel Buntes

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
dodo

Smart - Ein Kessel Buntes

Příspěvek od dodo »

Večer jdu kolem Smarta a vidím, že celý svítí tzn. světla a všechny kontrolky. Říkám si co to máti zese dělala, ale když jsem šel blíž auto bylo zamčeno. Dovnitř jsem se dostal přes kufr, páč dálkové nereagovalo, nedostávám ani odezvu od spínací skřínky ve které lomcuju s klíčem. Nepomohlo nic jiného než odpojit bat.
Pomůže snad někdo z fóra - toto není fór.
Dík
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak to je spek. Na normalni zkrat to nevypada, je tam toho nejak moc. V jakem stavu je pojistkova skrin a pojistky? Zkousel jsi baterii pripojit zpet?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
dodo

Baterka

Příspěvek od dodo »

Baterka šla zpět až po odtažení do serv. Tam to startlo a bylo ok. Poté když už skoro volali ža mám odletět, jim to na parkáči začalo hrát.
nejdříve podezření na imob. poté to samé. Následně speciálka u auto-elektro. Zjistil vyhořelý kabel svazek, který nově vydrátoval. beze změny.
Při vizuálce na řídící jednotce - bez zjevného poškození. Nejde mi na rozum, že se to v servise podařilo rozdýchat (pokud by byla ŘJ k.o. tak by to přeci nejelo) Neje o aut. servis ale jsou dobří.
dodo

Kontakty

Příspěvek od dodo »

Švára fachmann na "do it yourself" auto elektro, má podezření na vakl země. Je to možné ? kde hledat ?
Dodo
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Hm ten svazek me taky napadnul, treba na Fabii se to pry stava casto , pritom to neni zrovna levna zalezitost. Jsou to trubky kdyz davaj tolik vodicu do jednoho utazeneho svazku a ty uvnitr se pak spatne chladej a vyhori to. Mozna tomu nekdo napomohl, ze el.instalaci pretizil nejakym klumpem ( 100W zarovky, topeni atd.. ) .
Jsem zvedav na co prijdes.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
valy 46
Příspěvky: 52
Registrován: úte 11 lis 2008, 21:32
Bydliště: SC WWW.Bagrujeme.eu

Příspěvek od valy 46 »

zkuste spojit draty u radia 15 a stalej a vše se rozsvítí masakr :roll:
dodo

Příspěvek od dodo »

valy 46 píše:zkuste spojit draty u radia 15 a stalej a vše se rozsvítí masakr :roll:
To jako že tam mám světelný doprovod k rádiu? Co při tom dělá motor ?
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

DYK77 píše:Hm ten svazek me taky napadnul, treba na Fabii se to pry stava casto , pritom to neni zrovna levna zalezitost. Jsou to trubky kdyz davaj tolik vodicu do jednoho utazeneho svazku a ty uvnitr se pak spatne chladej a vyhori to. Mozna tomu nekdo napomohl, ze el.instalaci pretizil nejakym klumpem ( 100W zarovky, topeni atd.. ) .
Jsem zvedav na co prijdes.
u te slavne fabije to nevyhori ale pouze zhnije :? jinak by me taky zajimalalo co to je za zavadu
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
dodo

hotovo :)

Příspěvek od dodo »

Tk prej svazek plus relé pod řidičem ...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak dej vědět až budeš vědět více
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
MINIak
Příspěvky: 22
Registrován: sob 10 led 2009, 18:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Stejný problém

Příspěvek od MINIak »

Ahoj, vypadá to, že máme stejný problém, přijdeme k autu, nereaguje, je odemčený, úplně mrtvý - dáme nabít baterku a jen ji zapojíme, celý auto se rozsvítí, palubovka, rádio, osvětlení i když není klíček ve spínací skříňce! Tím se asi celý auto vybilo, baterka je teda starší - 5 let. Po chvíli vše zhaslo, jeli jsme, odpoledne zase přijdeme k autu a opět, celý auto svítí a po zkoušení nastartovat ani neškytne, pořád svítí všechny kontrolky, ale jinak ani uk. Baterku jsme odpojili a znovu zapojili a pořád to samý.

Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Jsme z Pardubic, ale auto teď stojí v Hradci Králové, baterku ještě zkusíme znova nabít. Má cenu kupovat novou? Může to souviset s tím, že už není baterka v kondici? Nebo se po**** něco někde v nějakým čipu? Díky za jakoukoliv radu.

Lukas

Ještě dodatek: ForTwo 1999, benzín, po repasi najeto asi 60 000, před časem kixlo ABS a znamenalo to vyměnit komplet svazek kabelů pod autem - to už je ale minimálně 3 roky, možná 4.
stříbrný ForTwo (1999)
Odpovědět