Klíček - pomozte prosím.

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Hace
Příspěvky: 40
Registrován: pát 16 lis 2012, 23:28
Bydliště: Šumice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hace »

tady v Brně v MB Hošek mi řekli za kódování kolem 400 Kč, v reálu dle zkušeností Pedra, pak cca 600 Kč,
nakodují auto pouze s klíčkem který byl zakoupen u toho konkrétního smarta , když jsem chtěl k autu nakodovat elekroniku z jiného smarta, tak mi řekli že na to mají diagnostiku blokovanou
a za nový třítlačítkový klíček chtějí 4300 Kč
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Za ten hardware, to je teda "palba". Přímo zlodějina. Samotné železo, pro odemykání kufru a šaltpáky určitě umějí udělat v dobrých zámečnictvích, protože dobrá zámečnictví mají i mašinu na vyfrézování jakéhokoliv profilu z kusu materiálu. Otázka je, kolik si za to řeknou. Ale elektronika, to je jiný příběh. Buď se soukromě zeptat Hoboje, na to jedno řešení, které nechce popisovat veřejně na fóru, nebo se zeptat soukromě Hoboje nebo jiného člena se smartí diagnostikou, jestli umí nakódovat auto k jakémukoliv klíči. Myslím, že mi Hoboj říkal, že se auto dá naprogramovat až na 4 různé klíče.

Tak jsem se teď ptal v zámečnictví - pokud by člověk potřeboval jen profil, tzv. odmykáč klíč, je to profil ze starého Mercedesu a klíč by vyšel na "kilčo". A elektroniku řešit nějak jinak.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Tomáš Hrnčiřík

Příspěvek od Tomáš Hrnčiřík »

Nejnověji jsem se dověděl, že ani u Hoška v Břeclavi to neumí. A někdo strašil, že v Brně u Hoška nenakódují klíček, který nebyl prodán s autem.
No hrůza !!
Hace
Příspěvky: 40
Registrován: pát 16 lis 2012, 23:28
Bydliště: Šumice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hace »

někdo strašil:)
to jsem byl já a nestrašil jsem:)
přišel jsem do mercedesu v Brně, skoro jsem se za sebe styděl, samá kravata a víc recepcí než v intercontinentalu:)
vzhledem k velkým problémům s klíčky:
Hace píše:Ahoj všem, tohle řeším aktuálně taky. CR 1225 kupuju v ges.cz tam maj od Renata a ta mě držela v pohodě. V GEM majou energizer a ten nevydrží nic. Po výměně baterie už bliká směrovkama smartík standartně.

Ale potřebuji poradit, potřebuji sehnat někoho kdo mi nakóduje nově klíčky. Neznáte někoho v Brně či poblíž?

Nebo jeden klíček funguje tak že odemknu ale smartík bliká kratce a dlouze pořád dokola, ale odemkne se a imobilizer se taky odemkne, ale směrovky pořád blikají, až když se nastartuje tak přestanou, takže klíč mám jen jako pohotovostní. Když s ním zamknu auto tak se zamkne ale blinkry blikají krátce a dlouze pořád a nevypnou se.

A s dalším potřebuji poradit. U druhého klíčku došlo k následujicímu:
Mám klíček s třemi tlačítky: zamknout odemknout a otevřít kufr. Tlačítko na zamknutí funguje, ale na odemknutí již ne a smartíka odemykám tlačítkem jenž slouží pro otevření kufru, ale už kufr neotevře, odemkne místo toho celé auto. Co se mohlo stát? A další potíž je že se v klíčku velmi rychle vybíjejí baterie, baterie nová vydrží cca 14 dnů. Čím to může být a jak to mám řešit?
Moc díky za rady.
jsem si koupil dva klíčky ze smartíka dovezeného na díly a použil jsem z nich přední část( jelikož už u mých původních klíčků byly plasty vymačkané až hamba) a elektroniku,

povídám u Hoška: chtěl bych nakodovat klíčky ke smartíkovi a pracovník co přijímá opravy povídá že mi nemůže nakodovat klíčky které jsou od jiného smarta, doslova že jejich diagnostika je pro tyto účely blokovaná, že někdo to nakodovat umí, ale oni ne ( těžko říct zdali je to pravda, nebo jen prostě chtějí prodat nové díly), ale takto doslova mi to bylo řečeno, tak jsem poděkoval a valil jsem z tama

mno a abych se dostal k vyřešení problému,
domluvil jsem se s Hobojem, jel z Jablonce do Ostravy a vzal to přes Brno, jelikož v té době už byl můj smartík nepojizdný, vzhledem k tomu že se baterie v klíčku vybíjely cca jedna za den:(
kouknu z okna, tam smartík s libereckou značkou,
Hoboj vytasil diagnostiku a zatímco jsme si výborně popovídali, jeho zlaté ručičky nakodovali oba mnou zakoupené klíčky z jiného smarta k mému drahému mazlíkovi.

takže tímto chválím Hoboje za jeho úžasnou práci a díky němu už opět jezdím jako král:) a mám dva funkční klíčky
Hace
Příspěvky: 40
Registrován: pát 16 lis 2012, 23:28
Bydliště: Šumice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hace »

jo a co se týče klíčku,
před rokem jsem si koupil na netu třítlačítkový obal na klíček (bez elektroniky s nevyřezaným železem)
zašel jsem do stánku kde vyřezávají klíče, tam mi to borec hodil do mašiny a ani nic nechtěl, dostal padesát Kčs za práci
nic nechtěl páč povídal že nemůže ručit za funkčnost
ale klíček funguje výborně
Tomáš Hrnčiřík

Klíček

Příspěvek od Tomáš Hrnčiřík »

Hace píše:jo a co se týče klíčku,
před rokem jsem si koupil na netu třítlačítkový obal na klíček (bez elektroniky s nevyřezaným železem)
zašel jsem do stánku kde vyřezávají klíče, tam mi to borec hodil do mašiny a ani nic nechtěl, dostal padesát Kčs za práci
nic nechtěl páč povídal že nemůže ručit za funkčnost
ale klíček funguje výborně
Tak to ti závidím. U nás v Hodoníně v klíčové službě chtěl za vyřezání klíčku 100,- Kč a prý mám štěstí, že jsem jejich zákazník - jinak prý 200,- Kč za kus !!!
Odpovědět