Vypouštěcí šroub chladící kapaliny z motoru

Řešení problémů s motorem
M3

Příspěvek od M3 »

Jindřich píše:Ještě jednou připomínám, co ti psal Lukáš, rozdělej si pro vypuštění hadici u chladiče, jinak ti tam litr zůstane, při napouštění je dobré přes čidlo na termostatu odvzdušnit. *pivo*
jak poznam ze to je zavzdusneny ? jsem dolil do plny nadobky , pak po dvou jizdach dolil jeste jednou a ted jezdim , zahrejva se to ok , topeni funguje , vypada ze vse hraje , je to ok :?: :D
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Pokud je to tak,jak píšeš, tak je to v pořádku, občas to zkontroluj. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od DYK77 »

xvo píše:Hotovo - 20 minut práce, 200 Kč náklady! Podle návodu z toho anglickýho servru naprosto bez problému. Sežralo to 4,5 litru, takže by to mělo být opravdu komplet. Doporučuji výměnu svépomocí!!!
Kapalinu už jsem měnil několikrát, naposledy před týdnem. Podle německého návodu jsem nepochopil, proč vypouštěcí šroub dotahují nejprve rukou a až po dolití kapaliny nové, jej teprve dotahují klíčem.
Každopádně , mě se přes vytočený vypouštěcí šroub, vyjmuté čidlo, povolené víčko exp. nádoby a oboustranně odpojený chladič, nepodařilo vydojit více jak 3l. auto bylo v rovině i předkem na nájezdech, zkoušel jsem s ním kývat a víc ani ťuk. Ne že bych si neporadil, proplach hadicí dokonal své, ale je to zvláštní, že dokážete vypustit vše 8)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Vypouštěcí šroub chladící kapaliny z motoru

Příspěvek od Jindřich »

Jeden způsob existuje, musíš rozpojit spodní hadici u chladiče a vyndat čidlo teploty, aby nevznikl podtlak, a na nájezdy musíš dát naopak zadní kola. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypouštěcí šroub chladící kapaliny z motoru

Příspěvek od DYK77 »

Tak zadek jsem zvednutý neměl , neva tak zase za 3 yeáry :P :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět