Centrál

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
MiK

Centr

Příspěvek od MiK »

Stalo se mi, ?e najednou p?estal j?t centr?l. Sou?asn? v?stra?n? blinkry sepnou pouze 2x (p?i zapnut? lampi?ce) a Smart?k se nezamkne - jen slab? blikne lampi?ka. P?i vypnut? lampi?ce v?stra?n? blinkry funguj? norm?ln?, centr?l op?t nefunguje (ani na palubce), lampi?ka ov?em neproblikne. Nefunguje samoz?ejm? ani otev?r?n? kufru (ani na palubce)
a nefunguje tak? vyt?p?n? zadn?ho okna.
Prost? n?jak v?echno souvis? se v??m.
Nev?te n?kdo co s t?m? M??e to b?t n?jakou pojistkou-zoxidovan? kontakty atd.?

MiK
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tady m?? n?co k pojistk?m jestli Ti to pom??e

Soubor_ke_sta?en?

Ale podle toho popisu to vypad?, ?e se n?co n?kde spojilo, dva okruhy mezi sebou, ale to je jen moje spekulace :?
V?echny auta m?vaj? jednu spole?nou z?vadu, ?patnou kostru. Zkus to o??hnout, ?patn? ukost?en? d?l? divy.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
MiK

Centr

Příspěvek od MiK »

D?k za radu. M??e? pros?m T? popsat kde to m?sto (m?sta) pro ukost?en? u Sm?rt?ka hledat?
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

J? m?m Roadstera, tak nev?m jak to m?? Ty. Tady by ur?it? poradil Marcus, nechod? sem ale tak ?asto, tak mu zkus napsat email. Jeho profil je ZDE .

J? m?m jeden uzel ukost?en? vzadu u motoru, druh? vep?edu v kufru, ale n?co tu??m, ?e bude i v kokpitu.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
MiK

Příspěvek od MiK »

D?ky za radu. D?val jsem se na kost??c? body u baterie, u pojistkov? sk???ky a pod p?edn?m sv?tlem a p?ijde mi v?e OK - sucho - original uta?eno - zabarveno ?ern?. Mo?n? jsou je?t? n?kde kost??c? body.
Zkou?el jsem je?t? p?ij?t na n?jak? souvislosti.

Tak je?t? jednou up?esn?n? popis z?vady:
V?e za?alo tak, ?e paradoxn? hned po servisn? prohl?dce v DCH, u? p?i p?ed?v?n? nefungoval prav? zadn? blinkr. Vym?nili ??rovku a pr? ?e je v?e OK. Druh? den najednou p?estal j?t centr?l v kl??ku i na palubce - reklamoval jsem to a ?ekli mi, ?e to je jen shoda n?hod a nen? to zap???in?no prohl?dkou. Krom? centr?lu p?estaly fungovat v?stra?n? blinkry sepnou pouze 2x, nefunguje otev?r?n? kufru (ani na palubce) a tak? vyt?p?n? zadn?ho okna, otev?r?n? v??ka n?dr?e a p?edn? lampi?ka. Rel?tka ale cvakaj?. N?kdy p?i vypnut? lampi?ce se po n?jak?m drcnut? rozsv?t? kontrolka v?stra?n?ch blinkr? a funguj? norm?ln?, rovn?? funguje i vyh??v?n? zadn?ho skla a po v?m?n? pojistky by mo?n? v ten moment fungoval i centr?l, ale s p?epnut?m lampi?ky je v?e p?i star?m a p?i v?m?n? pojistky centr?lu se auto jednou odemkne a ihned se pojistka p?ep?l?. Z v??e popsan?ho mi p?ipad?, ?e probl?m m??e b?t v lampi?ce nebo v tomto okruhu. Ale ??rovky jsou OK, p?edn? ??rovi?ka se n?kdy rozsv?t? p?i zm??knut? sp?na?e na otev?r?n? zadn?ho okna na palubce. Jinak nesv?t?.
Krom? toho v?eho je je?t? u spolujezdce pod kobere?kem mokro. Zdroj zat?k?n? jsem ale nena?el.

M?te n?kdo n?jak? schema zapojen? elektriky pro fortwo, nebo nev?te n?kdo jak je zapojen? interierov? osv?tlen? a kudy vedou dr?ty?
Mo?n? n?kde vlivem popisovan?ho zat?k?n? za?al kost?it n?jak? spoj.
Je?t? dotaz: M? Sm?rt?k n?jakou ??d?c? jednotku na elektrick? okruhy? Je mo?n?, ?e se jednotka sama pokou?? eliminovat z?vadu a chybu tak jednodu?e nelze nal?zt a mus? se s t?m na tester?
V DCH mi ?ekli, ?e nal?zt z?vadu jim bude trvat asi 1-2 dny. To by byl asi bal?k.

Pros?m pora?te n?kdo nebo doporu?te n?jak? servis za rozumnou cenu.

D?ky

MiK
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Zkus prohledat tyto str?nky http://www.evilution.co.uk/index.php mo?n? tam sch?ma bude. Zm?? Evilution mods na Electrical mods. Jinak u toho tv?ho probl?mu bude asi ka?d? rada drah?. :?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

najskro by som to videl na daky skrat vo vnutornom osvetleni...

pripadne niektory z motorcekov na zamky nefunguje tak ako by mal...

alebo najhorsie kombinacia oboch.

totiz, ked to raz funguje, raz nie (hlavne ked sa s autom pohrka), tak je s najvacsou pravdepodobnostou chyba v elektrike.
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Odpovědět