Oprava pneu v terénu

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od Druzeta »

Winterwolf píše:Jediné auto kde se mi povedlo ohnout práh při zvedání tak to byla stará 110R kde se hever dostal až do dveří protože prahy byly z lepenky :twisted:

Jinak jsem jakékoliv auto zvedal přes prahy a nikdy se jim nic nestalo :wink: Jde spíš o to jestli používáš správný hever. Některé jsou totiž přímo uzpůsobené pro auta ve kterých jsou :idea:
Prohlídni si jakéhokoliv Transportera T4, všechny mají vepředu rozmáčklé prahy od použití originálního heveru, ať se to zvedá jakýmkoliv heverem tak se to smáčkne, protože předek je těžkej a zapomněli do prahu dát výztuhu, respektivě na pravý straně je výztuha ze slabého plechu a na straně u řidiče žádná.

I když ten hever práh nerozmáčkne tak stačí nepatrné prohnutí, rožklebení sbodovanejch plechů a mezi ten spoj se natáhne vlhkost a pak to tam hnije.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od mugwai59 »

Skodovky tim byly vyhlaseny po par letech co derovana vyztuha uprostred prahu vyhnila si to heverem zboril cely v tom miste:).
Od tech dob si taky nosim podvedomy reflex se bat autaky zdvihat za prah, ale tady problem u Smartieho neni:).

Spis chyby v konstrukci (konstrukteri blbci co mysleji v praci misto na ni tak na sukani a pak ta prace taky vypada) :D).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od mugwai59 »

JBC píše:.. (třeba v dodávce musím ručně vyšroubovat 10 cm dlouhý šroub [10 cm závit!], než jde hever vyndat).
A to si uz nemel v ruce davno flexu ? *5*
U me uz by devet cisel z deseti letelo do hajzlu drevenho (nejlepe), bych to nesnesl ani jednou sroubovat ven:).
Podobne ti pitomci z vyvoje u MB dali vsude na podvozek srouby co trci +- 3 i vic cm do kastle, nebo ven do vzduchu za matkou, to bych vrazdil, kdyz to mam povolovat zarezly:).

Ono staci povolovat to s tou jejich debilni matici smacklou z jedne strany (jakysi debilni zpusob samojisteni - bacit matici lisem, debilove).
To muselo dat prace a namahy neciho mozku toto z nej vypotit:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od Winterwolf »

Druzeta píše:
Winterwolf píše:Jediné auto kde se mi povedlo ohnout práh při zvedání tak to byla stará 110R kde se hever dostal až do dveří protože prahy byly z lepenky :twisted:

Jinak jsem jakékoliv auto zvedal přes prahy a nikdy se jim nic nestalo :wink: Jde spíš o to jestli používáš správný hever. Některé jsou totiž přímo uzpůsobené pro auta ve kterých jsou :idea:
Prohlídni si jakéhokoliv Transportera T4, všechny mají vepředu rozmáčklé prahy od použití originálního heveru, ať se to zvedá jakýmkoliv heverem tak se to smáčkne, protože předek je těžkej a zapomněli do prahu dát výztuhu, respektivě na pravý straně je výztuha ze slabého plechu a na straně u řidiče žádná.

I když ten hever práh nerozmáčkne tak stačí nepatrné prohnutí, rožklebení sbodovanejch plechů a mezi ten spoj se natáhne vlhkost a pak to tam hnije.
S T4 jezdím občas v práci a je to v pohodě. Teda asi jako jediné místo ktere neni obouchané nebo rezavé :twisted:
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od Jindřich »

JBC píše:Nesnáším zvedání auta za lem prahu - ten lem se vždycky někam ohne, takže na něm praskne barva a tudíž je to první místo, kde auto začne REZNOUT. Auto vždycky zvedám buď za součásti náprav (dají se kdyžtak vyměnit) nebo za uchycovací prvky náprav, třeba za domečky, co v nich jsou silenbloky, v kterých drží ramena nápravy. A na heveru mám vždycky gumu.
Za zvedání auta za lem prahu bych automechanikům a pneuservisákům urážel ruce. A může mě trefit, když vidím rok starou 453, která stála nějakých 400,-, jak má zohýbané prahy od lemplů v MB.
Já plně souhlasím s tím , co píše JBC, ať žije JBC - nemůže být nic lepšího, než podložit hever někde přímo u kola, párkrát zatočím a mám kolo volný, když podložíš pod prahem, musíš točit (nebo pumpovat )jak blbec, než ti dojede tlumič na konec a začne se konečně zvedat kolo......?:! *VV* *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od Winterwolf »

Tak jsi mě donutil abych se šel podívat do garáže na tu naší T4 a woalá je to úplně stejné jak na fotkách akorát to fakt není orezlé takže jsem měl pocit že to není chyba,ale záměr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od mugwai59 »

Jindřich píše:Já plně souhlasím s tím , co píše JBC, ať žije JBC - nemůže být nic lepšího, než podložit hever někde přímo u kola, párkrát zatočím a mám kolo volný, když podložíš pod prahem, musíš točit (nebo pumpovat )jak blbec, než ti dojede tlumič na konec a začne se konečně zvedat kolo......?:! *VV* *VV*
Hej, hej ! Teoretikove z garaze, brzdete, co kdyz musis Jindrichu lepit na ceste, co potom, ha ? Teorie jsou mi na h..o :D).
Uz Te vidim jak strkas prahovej hevirek (jednoramenny nuzkac) pod napravu, v garazi to SAMOZE zvedam s oblibou za napravy (dulky a vystupky v prednich ramenech) a vzadu pod trubky kyvnyho ramu :-).
Jenze vozit sebou tezkej nuzkac, nebo dilnskej zvedak ? Mam hlinikovy lehky ze Skodovek a padŕada, ma ten kyvny limec co Ti nic na prahu nezohyba :roll: :wink:
http://www.inzerce-cz.cz/ostatni/skoda- ... 18839.html

Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od JBC »

No, je to akorát moje lenost, přitom se na to chystám už dva měsíce - na přesně takovej hever si místo žlábku vyrobit placku nebo misku s gumou, protože potom se právě takový hevírek bude dát strčit pod nápravu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od Winterwolf »

žlábek je tam proto aby ti to auto nesjelo když je "nahoře" Když se podíváš na Renautl vrakovištích po heveru na Laguna II nebo Espace IV tak ty mají ty žlábky pogumované už z výroby :wink:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od Druzeta »

mugwai59 píše:Teoretikove z garaze, brzdete, co kdyz musis Jindrichu lepit na ceste, co potom, ha ? Teorie jsou mi na h..o :D).
Ze všech aut jsem hevery vyndal a když jedu dál tak si dám do kufru kolečkovej hever a dřevěný špalíčky na podkládání.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od JBC »

Winterwolf píše:.
A co jsem psal ve svém příspěvku z čtv bře 07, 2013 10:29?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od mugwai59 »

:D ..
----------------------------------
Prehazuju detskou sportovni brasnu za 90 kacek ve vyprodeji s naradim, s hevirkem, lepenim, kompresorem z Lidllosky, hasicakem, klicem na kola, lanem, zarovkama, lekarnou, vestama atd. a neresim to:).
Ten JBC-cka napad nejak tam nasroubovat osoustruzeny puk neni tak uplne blby:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od DYK77 »

Jednou jsem začal předek Smarta zvedat za přední rameno a než se kolo odlepilo od země, začalo se prohýbat. Samozřejmě, není to masivní litinový kus, ale jen profilovaný plech. Dále už jsem neviděl smysl zvedat to za něco jiného, než za práh. Mám na to velice podobný hever jako Mugwai ( z Citroenu Saxo / Peugeot 106 ) a nic jsem zatím nedodrbal. Obávám se, že zvedáním za díly náprav neudělám na geometrii nic dobrého a nevěřím, že se to nikam nesmekne.
Hydraulický hever používám též, ale má spoustu nevýhod. Jednak je to váha a rozměry ( vozit jej ve Smartu je nesmysl ), vyžaduje rovný a hladký povrch, po kterém se může při zvedání volně pohybovat jinak se šponuje a také bývá poruchový, přesněji nedrží zvednutý - pomalu padá, když je v háji těsnění. No a vlastně ještě vyžaduje výrobu měkčené patky na míru, když s ním nechci nic odřít.

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Oprava pneu v terénu

Příspěvek od mugwai59 »

Pres ramena zvedam jen v nouzi nejvyssi a to se pak jeste bojim pod to lezt, ze se to sesmekne, ramena jsou hodne sikmo a ke kolum na cep hever davas jen tezko, pac kolo uz prekazi heveru:).
Zvykl jsem si rychle na masivni prahy u Smartieho, jeste vymyslim tu vystelku zlabku na heveru z neceho gumovyho, taky by sel pred zvedanim nacvaknout na prah podelne rizly kousek hadice a je vymalovano:).

Davam tam i trojnozky kdyz delam cokoli na predku (ted zrovna na novym Fritakovi kotouce, desky a levy lozisko (je sice bez vule ale uz hluci, tak dam za 700 novy).
Pravy je ok, bez nejakyho hluku:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Odpovědět