Smart forfour automat razeni R

jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od jardaspit »

Ahojte. Poridili jsme ff 1.3 benzin. Auto 170najeto. Celkove super stav. Jediny problem ze obcas nam z neutralu pri prerazeni na zpatecku napise budik "0". Po prerazeni za jedna a zpet rychle zpatecka tam spadne vpohode ale docela provazeny rachnutim. Diagnostika bez problemu. Aktuator adaptovan softwarove pres mb diag. Na forech nemohu najit zadne info co by to mohlo byt. Moc prosim o radu. Přijde mi ze to řachnutí by nebylo kdybychom nemuseli řadit takhle rychle a asi na tom neni nic spatne protoze prevodovka je nastavena jako klasicky automat-po pusteni brzdy se auto rozjizdi bez plynu. Co tedy znaci "nulu" na budikach? Na mcc to bylo zarazeni bez brzdy ale brzdova svetla nam normalne sviti-cidlo je asi ok. Setkal se nekdo se stejnym problemem? Predem moc diky za jakykoliv poznatek. Jarda
ForFour 2004 1.3 automat
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od JBC »

Zkus se zeptat tohoto inzerenta: (účel splněn, smazáno) Říkal, že robota řazení na automatu měnil už dvakrát - pže už měl asi čtyři Forfoury.
Naposledy upravil(a) JBC dne pon 20 čer 2016, 22:18, celkem upraveno 1 x.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od jardaspit »

Tak dle velice ochotného pána smarty forfour takhle prý prostě řadí, ikdyž je převodovka po výměně oleje a ovládání úplně nové. Prostě zpátečka se musí dávat rychlým pohybem A-N-R. Motor je prý slabý na to aby (přece jen proti fortwo) utáhl kvalt. Asi se s tím ale nespokojím. Když bylo auto nové, tak to určitě nedělalo, jinak by ho nový majitel vrátil dealerovi. Promazat tedy aktuátor převodovky?
ForFour 2004 1.3 automat
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od jardaspit »

Ahoj. Tak nakonec problem vyresen. Byl problém v kontaktu aktuatoru. Prostrikano kontaktolem a vse radi jak ma!!!
ForFour 2004 1.3 automat
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od DYK77 »

*1* :)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Svetlana
Příspěvky: 25
Registrován: ned 25 črc 2010, 11:54
Bydliště: BRNO

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od Svetlana »

Ahoj,mám Smart For four,a také problém s řazenim.Už jsem to tady kdysi řešila, auto jezdí a řadí normálně celý rok,pouze v létě, když je nad třicet stupňů, přestane řadit. Diagnostika něco načetla, ovšem nic se nevyřešilo. Dnes jsem nechala vyměnit olej v převodovce.Měl s tím někdo podobný problém?
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od jardaspit »

Jinak u mě opět problém vyvstal, objevil se opět s odstupem, po tom, co auto zas řadilo bezvadně. Objevil se po tom, co žena po krátkém zvyku zařadila rychle z A na R - ikdyž jsem jí říkal, že už nemusí a naopak, že má přeřazovat pomaleji :) . Diagnostika předtím promazaná. Jediné, co vyskočilo bylo čidlo na převodovce. Budu to nyní řešit s kompetentním servisákem z MB z Deutschlandu, tak snad se někam odpíchnem. Aktuátor promazán, spojka naprosto v pořádku.
Nejsem uspokojen s tím si zvyknout, že se chyba prostě objevuje a řadit rychle "přes zuby". Pokud se chyba objevuje s odstupem po promazání chyb, tak je něco někde špatně a když je něco někde špatně, tak se to dá vyřešit :) Dám vědět, jak jsem dopadl. Pokusím se ještě nechat zaktualizovat software ŘJ v MB . Na to docela sázím, protože se mi chyba asi fakt začíná projevovat až po rychlém zařazení z A na R, do té doby vše vpoho (obdobné obtíže jsou popisovány i u smartu 451 jestli se nemýlím) a po promazání chyb a testovací jízdě žádný problém nevyvstal, tak si říkám, že to nevypadá na mechanickou záležitost (ještě s ohledem k tomu, že je tento problém popisován skoro u všech těchto převodovek jak ve smartu, tak v coltu).
ForFour 2004 1.3 automat
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od jardaspit »

Tak nakonec jsem byl s aktualizací odvelen na smartcentrum nebo do MB v Reichu. Nevíte někdo o někom, kdo umí provést aktualizaci softwaru řídící jednotky řazení? Nerad dávám auto z očí do profesionálních oficiálních servisů. Dle US mitsubishi i smart for se jedná o běžnou chybu, která mizí po aktualizaci
ForFour 2004 1.3 automat
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od jardaspit »

V tomto měsíci jsem realizoval výměnu oleje v převodovce, aktualizace SW převodovky provedena v MB Praha Stodůlky. Výměna oleje dle předpokladu beze změny projevu, ale po aktualizaci auto řadí o poznání plynuleji, lépe dávkuje meziplyn při podřazování - celkově komfortnější jízda - každému doporučuji obětovat 500,- kč za aktualizaci v autorizáku, stojí to za to. Problém s "O" při zařazení z N - R nezmizel, ale já už se s tím spokojil. Když nezařadí, dáme páku do pozice A a ještě než tam skočí kvalt přehodíme do N a R. Přeřazení je bez rány, tak to dále nebudeme řešit...
ForFour 2004 1.3 automat
Michaela Ponocná
Příspěvky: 3
Registrován: pát 21 říj 2016, 17:45

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od Michaela Ponocná »

Ahoj, jsem tu nová, Smatičku ForFour mám od jara, problém s "O" se mi objevuje taky, ale když kousek popojedu dopředu, dá se pak zařadit zpátečka, tak to neřeším. Mám ale jiný problém a zajímalo by mě, jestli jste se s ním někdo setkali: vždy po nějaké době mi auto při přeřazení začne poskakovat, je to děs, onehdy dokonce vydávalo šílené zvuky. Když zaparkuju a nějakou dobu je v klidu, pak zase jede normálně a oranžová kontrolka, že mám jet do servisu po čase také zmizí. Stejně znenadání se to pak objeví znovu...
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od jardaspit »

Ahoj, začni v servisu, kde mají diagnostiku k mercedesu "MB star". Provedou diagnostiku ovládání spojky a převodovky. V případě nutnosti povolí pár šroubků a poposunou elektromotor, co ovládá spojku a na diagnostice sladí správnou funkci spojky a převodovky. Dá se předpokládat, že tato adaptace výrazně zlepší projev a pokud není nějaký díl vadný, případně již "ojetý", tak potíže vymizí. Stojí to pár stovek a není potřeba jezdit do mercedesu
ForFour 2004 1.3 automat
jardaspit
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30 srp 2015, 20:05

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od jardaspit »

Tak ikdyž jsem už ladění špatného řazení z N do R vzdal (řadili jsme přímo z A do R), byl jsem nyní na STK a neprošel emisemi. Důvod byl špatný katalyzátor. Po výměně katalyzátoru má auto lepší projev po sešlápnutí plynu, vyrovnanější běh. Ale vedlejší nález je, že auto začalo úplně bez problému řadit z N do R!!! Nechápu, ale auto jezdí již týden bez chyby
ForFour 2004 1.3 automat
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od DYK77 »

:shock: Tak to čumim. Asi jste při výměně výfuku trefili na správný kontakt kterým jste zahýbali.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od JBC »

Možná někde utáhli kostřící kabel motoru. Nebo ten nový kat lépe funguje jako kostra ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart forfour automat razeni R

Příspěvek od DYK77 »

Přesně tak. Jsem záměrně nepsal konektor, ale kontakt, takže myšleno i kostra :P
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět