Cisteni strechy

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
honza.ulc@gmail.com
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20 úno 2016, 18:27
Bydliště: Manchester

Cisteni strechy

Příspěvek od honza.ulc@gmail.com »

zdar lidi,
jak udrzujete vasi strechu hezky cernou a cistou? zkusil jsem "zaruceny pripravky"(sonax cabrio sampon a kondicioner) a porad nic moc..jsou tam porad fleky, asi od smuly. no a zevnitr spinavy, jak se sklada
Obrázek
mokry to vypada cisty
Obrázek
suchy ne
Obrázek
2005 Passion Cabrio 0,7
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Cisteni strechy

Příspěvek od MarcusV »

Ahoj,

ja som moju zatiaľ udržoval síce len "hezky" bordovú a čistú, ale snáď poradím, tento rok ma čaká konečne aj čierna.

Kažodpádne teda používam čistič, farebný revitalizér aj impregnáciu od Renovo, od inej firmy používam jedine sadu na zadné vinylové okno od SwissVax. Maximálna možná spokojnosť so všetkými menovanými. Predtým som používal Meguiars, ale keďže som potom potreboval bordový oživovač farby a ten nemali, prešiel som k Renovo, ale taktiež to bola fajn značka.

Ono je to ešte aj o dodržaní predpísaného postupu ohľadom času pôsobenia prostriedku, nerobení samotného čistenia na slnku a aplikácii a čistení samotnom, pričom ma mierne desí tá handra, ktorú tam máš hodenú. Tú na čistenie nepoužívaš, že nie?

Čo sa týka vnútorného čalúnenia, dá sa vybrať a vyčistiť, ale po jednej/dvoch seźónach vyzerá rovnako. Ja som na ňu už rezignoval a skôr rozmýšľam, že ju dám vyrobiť v šedej alebo čiernej.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
honza.ulc@gmail.com
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20 úno 2016, 18:27
Bydliště: Manchester

Re: Cisteni strechy

Příspěvek od honza.ulc@gmail.com »

dik za tip, zkusim jinaci znacku.
jinak ten bilej hadr byl jako vzornik. abych videl, jaka spina leze tou penou. pripravek jsem nastrikal, rozetrel houbou a pak drbal jemnym kartacem... celkem ctyrikrat. vypada to mnohem lip, nez pred tim, ale fleky vylejzaj porad. pokoupim chemii a vyzkousim!

jo a jak se da sundat ta vnitrni cast? me tam drzi celkem fest na tech zebrech, tak nechci neco ulomit, kdyz za to zaberu
2005 Passion Cabrio 0,7
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Cisteni strechy

Příspěvek od MarcusV »

honza.ulc@gmail.com píše:jo a jak se da sundat ta vnitrni cast? me tam drzi celkem fest na tech zebrech, tak nechci neco ulomit, kdyz za to zaberu
Začni odpredu, tam je v podstate len zasunutá čo si pamätám, potom vidíš na ďalšie úchyty. A jo, buď nežný, je to krehké :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
honza.ulc@gmail.com
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20 úno 2016, 18:27
Bydliště: Manchester

Re: Cisteni strechy

Příspěvek od honza.ulc@gmail.com »

Uz jsem to nasel i s obrazkem, tak to nemusim fotit :wink:
http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... moval.html
2005 Passion Cabrio 0,7
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Cisteni strechy

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj ,
bral jsem TOTO na čištění a TOTO jako impregnaci.

Dělal jsem to na myčce s tím,že jsem nejdřív pořádně vzal wapkou pak čistič a kartáčkem to prodrbal co to šlo pak o5 wapkou a znova čistič a nakonec o5 wapka a nechat uschnout,ale ne na sluníčku. Druhý den jsem dával impregnaci.

Už to bude rok a střechy vypadá pořád dobře 8)
bibikuba
Příspěvky: 32
Registrován: sob 18 bře 2017, 19:27
Bydliště: Kousek od Kladna.

Re: Cisteni strechy

Příspěvek od bibikuba »

Tak koukám že asi nemám zimní výbavu,to spodní čalounění vůbec na autě nemám :D Střechu ale mám :D :D
Cabrio 450 0,7 2006
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Cisteni strechy

Příspěvek od Winterwolf »

To není zimní,ale příplatková. Buď máš jen střechovici a vidíš mechanismus střechny zevnitř auta a nebo tam máš ještě kousek molitanu a přes něj látku. Thermoizolační vlastnost je asi 3% :twisted:
Odpovědět