Problém se zařazením zpátečky

Odpovědět
Jara
Příspěvky: 241
Registrován: úte 10 lis 2009, 21:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Problém se zařazením zpátečky

Příspěvek od Jara »

Nemá někdo zkušenost, čím by to mohlo být? Někdy se mi nedaří zařadit zpátečku. Stačí dát 1, kousek škubnout a potom už to jde. Dříve to udělalo třeba jednou za půl roku, teď se mi to stalo cca 3x za půl roku. Při zařazení R a sešlápnutí brzdy svítí brzdové světlo, ale stále na tachometru svítí N. Zdá se mi že to dělá spíše pokud je horko. Nejsou na tý řadící páce nějaký spíneče? Posledně jsem stál proti zdi a dopředu to nešlo, tak jsem to odstrčil o kousek zpátky, dal jedničku, popjel dopředu a od tý doby zase vše OK. Děkuju za poznatky J.
SMART FORTWO 451 mhd/benzin, r.v. 2013, najeto 20.000 km - zakoupeno v bazaru
VOLVO V70 III, 2.0T, 149 kW, r.v. 2011, najeto 80.000 km
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problém se zařazením zpátečky

Příspěvek od JBC »

Spínače tam nejsou. Na dolním konci šaltpáky je magnet, kterej se bez dotyku pohybuje na destičkou plošnýho spoje, na který jsou nějaký polovodičový bazmeky, který ten magnet snímaj. Velmi teoreticky a nepravděpodobně by se mohlo stát, že upadly nožičky, co tu destičku držej a destička se vzdálila od magnetu šaltpáky. Ale spíš to vidím na vadu aktuátoru převodovky (nebo konektor, nebo kablík), případně snímač polohy převodovky (nebo konektor, nebo kablík).
Nejspíš bych začal diagnostikou, tak by nějaká chyba mohla být uložená.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jara
Příspěvky: 241
Registrován: úte 10 lis 2009, 21:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Problém se zařazením zpátečky

Příspěvek od Jara »

Kouknu na to, protože je to závislý na teplotě. V zimě to myslím nikdy neudělalo. Připadá mi , že je možná nějaká vzdálenost někde nahraně a s teplotou a roztažností materiálu se to projeví. Ty ostatní věci jako konektory to najdu někde zespoda pod tím plastovým krytem? Stejně budu muset vlezt pod auto a pokoukat, protože mi tam něco bouchá při jízdě po nerovnostech a myslel jsem si , že je to náprava, ale jak byly ty horka, tak to není téměř slyšet. Nebo je něco pod tím deklem z plastu a něco do toho klepe.
SMART FORTWO 451 mhd/benzin, r.v. 2013, najeto 20.000 km - zakoupeno v bazaru
VOLVO V70 III, 2.0T, 149 kW, r.v. 2011, najeto 80.000 km
Melmen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28 bře 2019, 06:57

Re: Problém se zařazením zpátečky

Příspěvek od Melmen »

Zdravim,

Mam par dnu Snarta a mam stejny problem. Jak se podarilo vyresit ?
Jara
Příspěvky: 241
Registrován: úte 10 lis 2009, 21:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Problém se zařazením zpátečky

Příspěvek od Jara »

Neřešil jsem to ,auto jsem prodal. U toho co mám teď jsem ale sám dodělával tlačítko na automat a tak musela řadička ven. Myslím že bude stačit když tam Hallovi sondy trošku jinak sednou (plošák oproti mechanice) a je problém. Nebo samozřejmě může něco vynechávat. Je to závislé na vzdálenosti magnetu, který chodí okolo snímače.Takové ty různé zkoušky jako jestli brzdí brzdové světlo a podobně , tak to vše fungovalo jak má.
SMART FORTWO 451 mhd/benzin, r.v. 2013, najeto 20.000 km - zakoupeno v bazaru
VOLVO V70 III, 2.0T, 149 kW, r.v. 2011, najeto 80.000 km
Odpovědět