Roadster a zima

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Liborek »

Reaguji na Vaše reakce - vytápěná garáž.
Nejsem žádnej cimprlich. Auto jsem pouze omyl, nechal oschnout, naimpregnoval střechu a šup do garáže ( střecha jednou zmokla a při mytí podruhé, tedy impregnace odzkoušena, ano má smysl :-) )
V garáži je cca 7-12°C, to podle mrazu venku. Psal jsem, že otáčím na trojku ( z pěti možných )
Ono by se mi se to prdítko v zimě venku jen pletlo.
No a ta moje slavná garáž je vlastně dílna a tak nemusím v zimě nic dělat, protože tam není místo.
Mám to vymyšlené :D
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Liborek »

Nastaly tuhé mrazy, zamrzla mi nafta ve filtru Chryslera a já musel svého Smártíka vyštrachat z teplé garáže. Tedy poznatky z jízdy v zimě po suché silnici v -15°C. Benzín chytá a jede bez problému. Motor se ohřál po 5 km tak na 60-70°C ( voda tedy ) a cestou z kopce velmi rychle vychladl, že ani ručička nestačila. No není to motor, ale takové koťátko. Plátěná střecha asi problém nebude, ale netopí to kdoví jak. No studený motor nemá do topení co servírovat. Ale do práce jsem prostě musel. Komfort topení dávám 70%, než jsem zvyklý. Ale protože se přes den udělalo krásné počasí a bylo přijatelných -1°C, vyměnil jsem filtr paliva, uložil zase Roadstera do peřin a jezdím amerikou. Toť moje postřehy na téma Roadster a zima :D
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Roadster a zima

Příspěvek od DYK77 »

V takovém mrazu, částečně z kopce a ještě jen na 5ti Km se to opravdu moc neprohřeje :-)
Ale i tak, bych řekl, že termostat není úplně OK. Jestli ale jezdíš převážně v létě a v tuto dobu je teplota motoru OK ( drží 90°C ), tak bych to zatím neřešil.
Můj současný postřeh je takový, že mě suché počasí vylákalo do garáže projet Smartíka a vyndat z něj akumulátor a neotevřel jsem vrata. Zvedl se mrazem betonový nájezd. No, prát se s nimi nebudu. Takže se s mazlikem chtě nechtě uvidím asi až na jaře :-D Zase jako zimní zabezpečení dobrý :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Liborek »

Termostat bude OK. V létě při jízdě v koloně není problém 90-100°C a pak pohotově chladí vrtule. Motor vychladnul při další 5 km dlouhé cestě z kopce na volnoběh při cca 80 km/h, to se není co divit. Trasa Kozákov - Semily ( JBC jistě tento kopec zná ) Podobně se zachoval druhý den Chrysler, který však ochladl cca na 70°C, protože 2,5 litrový diesel je přeci jen o něco větší.
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Roadster a zima

Příspěvek od JBC »

Můžeš mít motor ohřátej třeba na sedm bublin, jakmile trochu víc mrzne a jedeš delší dobu z kopce, tak se podchladí na dvě bubliny. Já sice v zimě přes Kozákov nejezdím, ale z Maršovic dolů do Ź. Brodu to vyjde na stejno a tam jezdím dost často. (Pro nějaké srovnání - obě trasy "z kopce" jsou delší než Mohelničák.)
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět