SMART 800 COMPACT r. 2001

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Odpovědět
Honza Max
Příspěvky: 186
Registrován: pon 06 čer 2011, 09:27
Bydliště: Liberec

SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od Honza Max »

Dobrý den,

mohu vás co se zde na klubu pohybujete poprosit o informaci jako odborníky a vozy Smart?
Inzerát č. 90702998

Chtěl bych znát váš názor na tento inzerát a na toto auto.:

https://auto.bazos.cz/inzerat/90702998/ ... UTOMAT.php

Majitel vozu mi do telefonu říkal,že je problém s nějakým řadičem rychlosti a prý mu řekli za opravu kolem 6000,-kč a auto mu dali zpět.
Musí se rozjet a po pár metrech jak se ohřeje olej tak prý řadí nahoru standardním způsobem.

Před 3x tydny propadla technická.

Majitel říkal, že auto stálo v jednom bazaru cca 6x měsícu a protože ta jen stalo tak to převezl jinam.

Jaký je váš názor na auto do zaměstnání.Jezdím sám.
Vzdálenost do zaměstnání cca 15 km jedním směrem.
Honza
Zatím vozidlo Smart nemám,ale je to bomba stroj a také jednou bude.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od Winterwolf »

Jo to může být akurátor, převodovka, spojka a nebo jen nedostatek oleje v převodovce.

Taky by stálo za to si zjistit jak moc to bylo bouchlé na ten roh 8)

Každopádně na 15km si kupovat naftu je nesmysl :wink:
Honza Max
Příspěvky: 186
Registrován: pon 06 čer 2011, 09:27
Bydliště: Liberec

Re: SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od Honza Max »

Na ten roh mi říkal, že se na ledu v malé rychlosti opřel o svodidla. A
Prý jen vyměnil plasty. Jinak to má být o.k.

Nevím na co se mám podívat abych poznal poškození.
Zatím vozidlo Smart nemám,ale je to bomba stroj a také jednou bude.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od Winterwolf »

No jelikož to má měněn i zadní blatnik tak to asi nebude úplně malá rána. Na druhou stranu za 15 000 je to vcelku dobrá koupě. Jen počítejme s investici 100% ceny auta. Kdyby byl bez papírů tak ho vezmu na díly (predehrev a klima)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od JBC »

A co zkusit požádat uživatele "Jouda", jestli by se na to s Tebou nezajel podívat? Jestli to opravdu stojí někde v HK ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od Druzeta »

Winterwolf píše: čtv 14 čer 2018, 19:25 Kdyby byl bez papírů tak ho vezmu na díly (predehrev a klima)
Papíry jdou zrušit.
Stojí v HK kousek od nemocnice.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Honza Max
Příspěvky: 186
Registrován: pon 06 čer 2011, 09:27
Bydliště: Liberec

Re: SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od Honza Max »

Tak jsem se tam byl na autě podívat a prodejce bazaru byl vstřícný na slovo.

Baterie v háji a je potřeba novou. Motorický dlouho nejelo.
Informace od prodejce bazaru je obdobná informaci majitele. 3x týdny propadlá STK a musel bych si zajistit odvoz, evidenční kontrolu, registrovat na mě a pak dát do servisu na opravu zařízení co řadí rychlosti což je prý otázka prý 6000,- Kč + práce.
Spasovani povrchových dílů po nehodě co jsou vidět na fotkách tak pasování žádná sláva.
Viditelné deformace střechy, praskliny okna, spasovani dveří a rámu v rámci tolerance ale mohlo být lepší.

Závěr.? Mám z toho zvláštní dojem.Na jednu stranu nízká cena, levné pojištění - zelená karta, nízká spotřeba paliva.
Na druhou stranu definice poškození proč neřadí když je studená převodovka, výměna filtru,oleje atd.a pak otázka jak se bude auto chovat ve vysoké rychlosti po té nehodě,jestli nebude ujíždět do stran,cukat volantem atd.
Zatím vozidlo Smart nemám,ale je to bomba stroj a také jednou bude.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od DYK77 »

Odpověděl jsem Ti na tvou SZ. Nicméně jsi si zde už odpověděl na dost věcí sám. Se servisem je trochu problém, není to auto, které můžeš dát do prvního servisu kolem kterého jedeš. Jednak tam smarty moc neznají a jednak je i neradi dělají, takže je většinou potřeba dojíždět někam dál k odborníkovi. Pokud nejsi alespoň středně zručný, vybavený a nemáš min. garáž, tak bych se dotoho nepouštěl, jinak Ti to může dost znepříjemnit život. Kupovat auto, se kterým se nemůžu svézt je tak trochu zajíc v pytli. Za tu cenu je to samozřejmě zajímavé, jde o to co vše jsi kvůli tomu ochotný podstoupit.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od MilanH »

Honza Max píše: čtv 14 čer 2018, 14:16 Majitel vozu mi do telefonu říkal,že je problém.....
Mám druhého Smarta, oba jsem kupoval v nepojízdném stavu, do obou jsem nasypal nesmyslné prachy a kupu práce, hodiny a hodiny u počítače při hledání odpovědí jak se co opravuje.

Ber to tak, že je to MERCEDES, který potřebuje automechanika s atestací gynekologa, protože se ke všemu leze tak nějak dírou.

Díly a čas automechanika jsou drahý, když to nebude dělat člověk, který dělá Smarty bude to dělat jednou tak dlouho a ty to zaplatíš.
pořizovací cena 15.000 je prd.. pokud máš zahradu kup to ZKUS to sám opravit "rozebrat, vyčistit, namazat a poskládat zpět" pokud to jezdit nebude rozprodej to na díly. jen kola mají cenu min 4.000

Moje zkušenost je taková že koupíš dva tři díly z druhé ruky a jsi na dvojnásobku aktuální ceny vozu, takže se dostaneš do bodu 0 tj. můžeš se poprvé projet a zjistit co kde to mlátí, jestli je motor ok, jestli to netáhne ke straně atd...

To jestli je to po ráně může být problém karoserie tím ztratí tuhost, druhá rána může být osudná.

Raději bych našel něco s "kosmetikou", aby to bylo po mechanicky ok. Ať víš do čeho jdeš.
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Honza Max
Příspěvky: 186
Registrován: pon 06 čer 2011, 09:27
Bydliště: Liberec

Re: SMART 800 COMPACT r. 2001

Příspěvek od Honza Max »

DYK77 - děkuji za informace v SZ a za názor a připomínky.
Jsou to pro mě cenné informace.
Zručnost u mě není problém,garáž mohu mít od otce na případné opravy ,ale nemám diagnostiku o které se zde na foru hodně píše ve spojení s vozy Smart.

------------------

MilanH - u cen jsem byl trochu rozčarovaný.
Cena celé nové spojky na toho dieselového prcka je o 50% dražší než na Elantru 1.6.
Zjistil jsem to z odkazu od kolegy DYK77.



Děkuji vám oběma za příspěvky a názory.
Jdu od toho. Přeci jen to zprovoznit a pak zjistit, že mi bylo něco zatajeno to by nebylo na mě.
Zatím vozidlo Smart nemám,ale je to bomba stroj a také jednou bude.
Odpovědět