Kde opravit Smarta?

Odpovědět
andaaaaa
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25 čer 2018, 17:47
Bydliště: Brno

Kde opravit Smarta?

Příspěvek od andaaaaa »

Ahoj!
Mám problém se Smartem (451, 2007, 1,0 benzin), svítí mi kontrolka motoru. Přijela jsem s ním ke známému, který pracuje v servisu, dal to na diagnostiku a prý je to jen výměna lambda sondy - vyměnil ji, pak to hlásila chybu druhé lambdy. Opět výměna. Chybu to však hlásilo stále - nastala teda výměna svíček a výměna cívky. Avšak opět to hlásí chybu na těch lambdách, takže opravy už stály majlant (a navíc zbytečně, protože to evidentně žádná z těch chyb nebyla), ale problém přetrvává Zvažuju teda autorizovaný servis (už fakt nevím, co s tím), ale všichni mi říkají, že oni udělají to stejné - všechno vymění, dokud na to nepřijdou a naúčtujou si všechny tyto výměny, i když na konci zjistí, že to byl špatný třeba drátek. Údajně někdo v autorizovaném servise zaplatil 30.000 Kč za takovouto opravu, protože nevěděli, co s tím je, a nakonec to byl jen drátek - na to přišli, až když vše vyměnili... Fakt to tak v servisech dělají? No a ať se po té mé vyčerpávající zprávě dostanu k věci: ráda bych si Smartíka někde opravila, neznáte v Brně spolehlivého automechanika, který se ve Smartech vyzná? Ten autorizovaný servis bych nechala až jako nejzazší možnost...
Děkuji za odpovědi :-)
451, 2007, 1,0 benzin
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Kde opravit Smarta?

Příspěvek od Jindřich »

andaaaaa píše: úte 26 čer 2018, 20:15 Ahoj!
Mám problém se Smartem (451, 2007, 1,0 benzin), svítí mi kontrolka motoru.
Tu kontrolku je potřeba taky resetovat po opravě, buď diagnostikou, nebo zkus odpojit na čas baterku. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Kde opravit Smarta?

Příspěvek od MilanH »

To mi silně připomíná můj příběh. Zkus si nechat změřit tlaky ve válcích. To nebude stát skoro nic. Automechanik to mohl udělat při výměně svíček.
Když jsou špatné tlaky špatně to hoří a lamda sondy řvou že je směs moc bohatá hází chyby a tu a tam se objeví chyba že dochází k výpadku jiskry takže se mění i cívky. Kolik má motor najeto km?
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
andaaaaa
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25 čer 2018, 17:47
Bydliště: Brno

Re: Kde opravit Smarta?

Příspěvek od andaaaaa »

Jindřich píše: úte 26 čer 2018, 23:02
andaaaaa píše: úte 26 čer 2018, 20:15 Ahoj!
Mám problém se Smartem (451, 2007, 1,0 benzin), svítí mi kontrolka motoru.
Tu kontrolku je potřeba taky resetovat po opravě, buď diagnostikou, nebo zkus odpojit na čas baterku. *pivo*
Kontrolku mi pak normálně resetovali, z počítače chybu opravili... A po 10ti minutách jízdy se rozsvítila znova :x
451, 2007, 1,0 benzin
andaaaaa
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25 čer 2018, 17:47
Bydliště: Brno

Re: Kde opravit Smarta?

Příspěvek od andaaaaa »

MilanH píše: stř 27 čer 2018, 08:54 To mi silně připomíná můj příběh. Zkus si nechat změřit tlaky ve válcích. To nebude stát skoro nic. Automechanik to mohl udělat při výměně svíček.
Když jsou špatné tlaky špatně to hoří a lamda sondy řvou že je směs moc bohatá hází chyby a tu a tam se objeví chyba že dochází k výpadku jiskry takže se mění i cívky. Kolik má motor najeto km?
Děkuji za rady, ale tlak ve válcích mi (údajně) zkontrolovali. Prý jeden válec házel chybu nějakou - tlak ale ne, a tak tam vyměnili cívku. Ale tou to evidentně nebylo... Teď mi Smart jede celkem dobře, ale v zimě mi strašně blbnul - když jsem nastartovala, tak se začal třepat a vůbec nešel do otáček, vypadalo to, že každou chvíli ,,chcípne" (což by u automatu bylo asi kapánek divoké :-D ), prostě se vůbec nechtěl rozjet. A dělal to celou dobu i na třeba půl hodinové trase, na semaforech, na křižovatce - hrůza. Ale pokud jsem po nastartování zjistila, že se třepe a vypla motor a pak hned nastartovala znovu, tak jel úplně v pohodě... Dělal to tak 2 měsíce a pak jako když utne, tak nic. A teďka, když jede dobře, mi pořád svítí kontrolka a mám tam nějakou chybu, na kterou mi nikdo nemůže přijít :|
Má najeto 82.000
451, 2007, 1,0 benzin
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Kde opravit Smarta?

Příspěvek od MilanH »

přehraj si tohle video https://www.youtube.com/watch?v=689LfGN ... 15pp2ppwOD
cca 40tá vteřina

jinak to popisuji v tomto vlákně https://www.smart-club.cz/phpBB3/viewto ... =31&t=5564
motor měl najeto 148.000

ty tlaky ve válcích jsou dost DŮLEŽITÉ potřebuješ znát přesné hodnoty tlaku.
odchází tam vodítka ventilů když to chytneš včas třeba to bude jen o nastavení ventilů, když pozdě je to na motor a na nový výfuk ve kterém spálíš katalyzátor, ten můžeš už mít taky KO.

Jako první opravdu pořádně změřit tlaky. Není to nic drahého udělá to kdokoliv kdo umí v motoru najít zapalovací svíčky, kdyby něco tak měřák stojí 700 Kč.
Pokud ti někdo měnil zapalovací cívku tak dnes už vím, že je mezi sebou stačí prohodit jsou tam tři pokud je to jedna z nich chyba se na diagnostice přestěhuje na jiný válec.

U některých verzí motoru jsou takhle mezi sebou prohodit i lambda sondy protože jsou stejné.
Chybu labda sond může dělat i povolený výfuk, nebo prorezavělý plášť výfuku s malinkou dírkou.

Ve Vyškově je jeden Smartař - vrakař mohl by mít zkušenosti použité díly a kontakty,
kontakt na něj je v inzerátu: https://auto.bazos.cz/inzerat/90904542/ ... 10-mhd.php
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Odpovědět