Výkon klimatizace

Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od Petrulin1 »

Na ventilky svítil a nic neviděl....
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od Druzeta »

JBC píše: pát 03 srp 2018, 21:32 Druzeto, Ty máš mašinu na plnění?
Svoji nemám, ale mám k ni přístup tak můžu plnit kdykoliv, zase tak často to nepotřebuju aby mě to někde překáželo.
Do roadsteru mohl dát 650, má tam bejt 620
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od MilanH »

Tak jsem přečetl vlákno a trochu to shrnu,

UV lampa v kombinaci se speciálním filtrem v podobě "žlutých brýlí" lze použít teprve po té co se do okruhu napustí společně s chladivem kontrastní látka, která musí uniknout (takže to nemusí být vidět hned) ventilky jsou kontaminované hned po naplnění protože je to "zasere" už při napojení.

Vstupy (ventilky) do okruhu bývají zpravidla dva, jeden na nízkém tlaku druhý na vysokém tlaku, před kompresorem a za kompresorem, zkušený pan plnič si bude vědět rady a naplní to i jedním z nich.

Při správné funkci bude lézt z palubky hluboko pod 10 stupňů celsia takže klidně 6.

Poloha rychlosti ventilátoru označená obrázkem ventilátoru je AUTOMAT kdy se při dosažení nastavené teploty sníží rychlost ventilátoru.

POZOR na nefunkční klimu. Mám vypozorováno, že některá auta se bez klimy nadají v zimě nebo v teplých deštivých dnech provozovat. Mají totiž v jednom kuse zamlžená okna. Oct 1 Oct II a v některých dnech i můj smart. Domnívám se, že s tím snad i výrobce počítá. Zapnutá klima vysouší vzduch.

JBC: Čistě teoreticky se do chladícího okruhu dá nacpat možná i víc než 650g chladiva v kapalném stavu. A čistě teoreticky když takto vyrobíš z kompresoru čerpadlo...? Nejspíš se ozve jen tupá rána a kompresor zařve.
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od JBC »

Zatím nevybouchl, třeba ten přebytek stihnul vyprchat. A to jsem s tím druhý den po naplnění jel do Francie.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od Petrulin1 »

Chlapci a tak mě napadá,podle čeho ta klima řídí tu teplotu ve voze? Tam je někde nějaké teplotní čidlo? Případně kde?
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
dalid2
Příspěvky: 27
Registrován: pát 22 bře 2019, 22:51

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od dalid2 »

Nejdem zakladať novú tému, oživím to tu. :)
Smartovi som dal naplniť klímu, chladila cca 2 mesiace. Opäť nechladí, tak sa bude hľadať diera (v náplni je už na UV reagujúca látka) :(
Ale IBA pri zapnutí klímy (AC tlačítko) sa začne ozývať zvuk, akoby sa treli 2 kovové plechy o seba. Keď klímu vypnem, ale ventilátor ide ďalej, ten cinkavý kovový zvuk prestane. Máte predstavu čo to môže byť? Niečo podobné sa mi stalo v Honde Jazz, tam sa podobný zvuk objavil pri zapnutej klíme a keď ste poriadne dupli na plyn. V servise mi vtedy hovorili niečo o spojke kompresora klimatizácie... je to pár rokov dozadu, možno som ten názov poplietol. Je niečo podobné aj v Smartovi?
Smart ForTwo 451, 52kW, benzin
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od JBC »

Něco podobného není jen ve Smartovi, ale asi ve všech autech. V podstatě - klínový řemen, který pohání kompresor klimatizace se točí pořád, kdy běží motor. Aby se netočil kompresor v době, kdy to není potřeba, je na něm za řemenicí elektricky ovládaná spojka, která kompresor k řemenici připojí, jen když to požadujeme.
Myslím, že nejlepší bude vyměnit celý kompresor, ojeté se určitě dají sehnat, nové v aftermarketu také. Nový v průměru za 200,- €.

Každý hledáme díly jinak. Když ale není dost odkazů, jdu nejdřív na autokelly.cz, kde ten díl najdu (ale nikdy nekupuju, to je asi nejdražší shop na světě) a tam se dají najít kódy zboží. No a pak hledám pomocí těch kódů.
Hodně velký výběr a slušné ceny mají na automobilovedily24.cz, u Vás asi autodielyonline24.sk - je to sice jiná firma, ale obě sídlí v Berlíně, takže ve výsledku to může být stejný provozovatel (jak Lidl a Kaufland).
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od Jindřich »

Nejdříve zkus nastartovat, nech motor bežet na volnoběh (při zahřátém motoru ) a zapni klimu - musíš pozorovat, jak si motor sám přidá otáčky . :D :D
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
dalid2
Příspěvky: 27
Registrován: pát 22 bře 2019, 22:51

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od dalid2 »

JBC & Jindřich - ďakujem Vám obom za rady. Budem riešiť po návrate z dovolenky, SMART ostáva doma.
Smart ForTwo 451, 52kW, benzin
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od Pazour66 »

Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Výkon klimatizace

Příspěvek od Mila198 »

Nezkoušel jsem to, protože mi bylo řečeno, že je to vhodné jen pro doplnění klimy, když už málo chladí. Ale pokud se mění chladič, nebo je větší zásah do klimy, tak je potřeba natlakovat systém dusíkem, vyvákuovat, a teprve potom naplnit chladícím médiem.
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Odpovědět