MC01 CDI bliká ukazatel teploty a pípá

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
tomasmedek
Příspěvky: 104
Registrován: stř 27 led 2010, 10:22
Bydliště: Praha

MC01 CDI bliká ukazatel teploty a pípá

Příspěvek od tomasmedek »

Zdravím všechny a omlouvám se za podivný název tématu, ale lépe to popsat nedokážu :) Každopádně:

- v 17 hodin auto fungovalo normálně, pak bylo odstavené
- ve 20 hodin na jižní spojce (po cca 10 minutové jízdě) se náhle v rychlosti kolem 80km/h rozblikala stupnice teploty vody a auto začalo pípat
- následovala ztráta výkonu, musel jsem zastavit u krajnice
- šlo se ale znovu normálně rozjet, rychlostí kolem 40km/h jsem dojel do cíle, při vyšší rychlosti auto zastavilo
- těsně před cílem pípání ustalo, stupnice klesla na 3 dílky a auto začalo normálně fungovat

Tušíte, co to může být?

Zde video natočené na křižovatce: [bbvideo]https://www.youtube.com/watch?v=QA4XrehQuZE[/bbvideo]
Smart MC01 r. v. 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MC01 CDI bliká ukazatel teploty a pípá

Příspěvek od JBC »

No, já tomu nerozumím, ale podle mého názoru si to vařil. Asi Ti někde ukapává kapalina, udělala se bublina v chladícím okruhu, tudíž buď neotevřel termostat nebo to prostě necirkulovalo, tak se to přehřálo ... Bych zkontroloval, jestli je dost kapaliny v nádobce, jestli není vzduch v motoru a jestli termostat otvírá. Si myslim.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
tomasmedek
Příspěvky: 104
Registrován: stř 27 led 2010, 10:22
Bydliště: Praha

Re: MC01 CDI bliká ukazatel teploty a pípá

Příspěvek od tomasmedek »

Děkuji za odpověď. Chtěl jsem se zeptat, jak zkontroluji, že "není vzduch v motoru", ale to bude asi ten menší problém. Ten větší je, že jsem si všiml jak vypadá zadek auta - viz. fotka. A pak jsem otevřel nádržku na chladící kapalinu a nejen, že jí tam bylo minimum, ale navíc je silně tmavě zabarvená (zřejmě) olejem. Takže voda někam uniká a navíc se míchá s olejem :(

Obrázek
Smart MC01 r. v. 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MC01 CDI bliká ukazatel teploty a pípá

Příspěvek od JBC »

Sorry jako, promiň ale to se jinak nedá:"Ty vole, Vy máte pech!" Zrovna dneska ráno jsem byl u toho, když Hoboj zjistil, že Tvůj švára má v prdeli prostřední válec (asi shořelý ventil), protože tlak ve válci je 0, slovy: NULA. Třetí válec asi 6 a první válec asi 10,5.
U Tebe bych řekl, že to je těsnění pod hlavou. Koukal jsi, jak vypadá olej v motoru? A kolik ho tam je? Už to ani nestartuj a nech to někam odvézt - Martínek, Rakouský ... To si musíš domluvit, ke komu.
Kolik to má najeto? Kolik to žere oleje? Nechtělo by to zrovna generálku?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
tomasmedek
Příspěvky: 104
Registrován: stř 27 led 2010, 10:22
Bydliště: Praha

Re: MC01 CDI bliká ukazatel teploty a pípá

Příspěvek od tomasmedek »

:D :D :D

My jsme prostě rodinka :D :D :D Olej jsem zkontroloval a zdál (co do množství) v pořádku. Zítra volám Martínka :) Jinak auto má 305.000km, takže tohle jsou možná jeho poslední kilometry.
Smart MC01 r. v. 2001
tomasmedek
Příspěvky: 104
Registrován: stř 27 led 2010, 10:22
Bydliště: Praha

Re: MC01 CDI bliká ukazatel teploty a pípá

Příspěvek od tomasmedek »

Ahoj všem!

Omlouvám se, že až nyní se zpožděním, ale slíbil jsem poreferovat jak to dopadlo: cena opravy 3764Kč. Zradila "ledová" (nebo mrazová?) zátka. Prostě prorezla. Tudy unikala chladící kapalina a protože tekla po motoru, který má 305000km a nikdy ho nikdo nemyl, vypadalo to, že teče olej.

Jezdím dál!!! Miluju ho, nezmara. Snad to ještě nevzdá :D *srd1*
Smart MC01 r. v. 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MC01 CDI bliká ukazatel teploty a pípá

Příspěvek od JBC »

Děkujeme za informaci! Hmm, zátka by většinu z nás nenapadla, na tu bychom museli přijít "hledáním pramene".

P.S. Mrazová!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět