Signalizace zatažení ruční brzdy

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Syrinx
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03 pro 2018, 15:06
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od Syrinx »

Dobry den, ahoj poslední dobou mě začla zlobit ruční brzda. Konkrétně signalizace zatažení. Po rozjezdu cítím ., že ruční brzda není zatažena a přesto kontrolka svítí. Další věc, která je s tímto spojena, že mi nejdou směrovky. Po chvíli ježdění (cca 10min) kontrolka zatažení ruční brzdy začne problikávat až úplně zhasne. Vše pak začne fungovat normálně (směrovky). Kontroval jsem snímač brzdy a není zatuhlý. Nevíte co to? Děkuji
smart for two 2003, 07 benzín
jiri203
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25 srp 2018, 10:48
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od jiri203 »

Zdravím,
mám podobný problém. Signalizace ruční brzdy se mi rozsvítí, když déle brzdim (nožní brzdou) v kuse. Dokonce i při delší jízdě z kopce bez brzdění, kdy brzdim pouze motorem.
Po chvilce kontrolka zhasne a nic.
Děkuji za tipy :?: :wink:
Syrinx
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03 pro 2018, 15:06
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od Syrinx »

Ještě edit:
Jedná se o smart for two 2003, 07 benzín

Edit2: Dnes jsem vypozoroval, že při rozsvícené signalizaci nefunguje aut.zabrždění v kopci (hill hold) po zhasnutí kontrolky vše zase OK, možná to má souvislost.

Děkuji
smart for two 2003, 07 benzín
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od Winterwolf »

Máš tam dost kapaliny :?: Kdy jsi ji naposledy měnil :?:
Syrinx
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03 pro 2018, 15:06
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od Syrinx »

Kapalinu jsem vcera kontroloval je full. Kdy probehla vymena nevim mam ho 2 roky a rekl bych ze se max dolejvala.
smart for two 2003, 07 benzín
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od Winterwolf »

Ještě se podívej jestli do auta neteče skrz zadní okna ( mokrý koberec, stopy po vodě)

Spojitost brzdy se směrovkami a dostatek kapaliny vede k tomu, že máš chybu v elektrice a to nejspíš zkrat... Není to na 100% ale i diagnostika by ti mohla pomoct s řešením :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od JBC »

Nenašel jsem, kam vede druhej drát ze spínače ruční brzdy, jestli na kostru nebo kam, ale jeden vede do SAMky, kam podává informaci. To, kam vede ten druhej, by mohl vědět Wolfik z Klášterce. Bylo by dobrý se ho zeptat. Ale řekl bych, že buď bude někde narušenej kabelovej svazek - nutno sundat koberec a zkontrolovat ho, nebo taky třeba mohlo natéct do SAMky - myslím, že konektor N11-8 je právě v tý části, co je níž a voda se tam mohla někdy zdržovat - taky jsem v jedný SAMce měl stopy po vodě a takový ty "solný" oxidace - i tam by to mohlo být. Ale pozor, to všechno jsou jen moje domněnky!!

EDIT: To, že při svítící ruční brzdě nefunguje asistent rozjezdu do kopce je normální funkce - vyzkoušeno cestou z práce.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Syrinx
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03 pro 2018, 15:06
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od Syrinx »

Děkuji za rady, pravděpododobně bude někam zatejkat voda. Momentálně přestalo pršet smart vyschnul a chyba zmizela. okny vzadu voda neteče to jsem kontroloval. Jednotku jsem měl již na opravu ( dělala blbosti a už technik říkal že vypada že zažila vodu (nebo vlhkost) oxidace pinu. Je otazka jak tomu zabránit. Nevidím nikde větší množství vody nebo kudy by mohle tect do vozidla.
smart for two 2003, 07 benzín
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od JBC »

To mi taky dlouho trvalo, než jsem přišel na to, že mi zatéká PŘEDNÍM oknem, ale ne mezi kastlí a lepidlem, ale mezi lepidlem a sklem -> muselo lejt silně, aby hladina vody na kastli pod oknem překonala "přehradu" z lepidla a do auta nateklo. Při malým dešti nic.
Takže - nic to nestojí, když se odpojí baterka a pak se zkusí sem-tam povytahat a zastrkat konektory na SAMce - ručka přichází konektorem N11-8 ( http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... sam-wiring )
Zároveň se nic nedá za to, že když už se s těma konektorama hejbe, tak se prostě vyndaj, klíčem velikosti 10 se odpojí hlavní přívod a SAMka se vyndá ( http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... am-removal ) -> rozebere -> zkontroluje stav desky a případný vodní kámen, oxidace a ostatní kraviny se očistí. Zároveň se ve spodním deklu SAMky, v rohu, který je nejníž (když visí) vyvrtá alespoň jedna díra průměru 5 mm - když tam zase zateče, aby to hned vyteklo a voda nestála uvnitř. A taky, pokud se ta deska musela čistit, tak není špatný ji navoskovat - ten roh, kterýho se to týká. Může to být třeba rezistin ML, nebo sprej na řetězy kol, ale TEN VOSKOVEJ, ne nějakej silikon!
To vše je práce tak na hoďku, s případným čištěním třeba dvě hoďky.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
jiri203
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25 srp 2018, 10:48
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: Signalizace zatažení ruční brzdy

Příspěvek od jiri203 »

Můj problém s občas svítící kontrolkou ruční brzdy jsme včera společně s Wolfem pravděpodobně vyřešili.
Nejprve jsme zkusili diagnostiku, ale žádnou chybu nehlásila.
Měl jsem v nádržce kapalinu přesně v polovině stupnice. Cvičně jsme dolili kapalinu do plna a problém se zdá vyřešen.
Odpovídalo by to i původnímu symptomu, že kontrolka svítila vždy při jízdě z kopce tj. při nakloněni.
Ještě jednou díky Wolfe. :wink:

Doplňující info: dnes je 3.1.2019 a kontrolka se již od opravy nerozsvítila.
Odpovědět