Špatný kontakt při startu 0,8 CDI

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Zdenda
Příspěvky: 3
Registrován: úte 05 úno 2019, 06:44
Bydliště: Kanzendorf, Přeštice

Špatný kontakt při startu 0,8 CDI

Příspěvek od Zdenda »

Dost často mi zlobí nějaký špatný kontakt při startu. Otočím klíčkem a startér ani nesepne. Měl jsem podezření na ojeté uhlíky na startéru, ale ty jsou téměř nové. Stačí souběžně s otočením klíčku klepnout něčím ( stabilně vozím malé kladívko ) ze spodu do bloku převodovky a hned to sepne a startuje. Všechny konektory na převodovce a na startéru jsem pročistil a prostříknul ( žádný náznak nečistot nebo oxidace tam nebyl ) .Mám podezření na nějaké relátko, ale je mi divné , že stačí ten malý ťukaneček do převodovky a hned to sepne.Tam snad žádné relátko nebo podobné ovládání není. Zlobí to hlavně za tepla. Mám Smarta teprv od léta a seznamuji se s ním. Zatím absolutní spokojenost, včetně startů za mrazu. Až na kvalitu všech plastů, viz popis demontáže světel kvůli rošení a problém upadávání příchytek skel na zdejším fóru, dále demontáž plastů dveří , které také nejsou nejpružnější a rády praskají a ulamují se zajišťovací pacičky, rozpadlý plastový jezdec stahovačky oken a pod.Tím vším už jsem si prošel.Na to se musí pouze za asistence horkovzdušné pistole. To už také vím. Ale tahle závada se těžko hledá. Nemáte s tím někdo zkušenost, na co se zaměřit ?
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Špatný kontakt při startu 0,8 CDI

Příspěvek od Winterwolf »

Podívej se na ten úplně nejslabší kablík co vede ke startéru jestli není po něm.
Zdenda
Příspěvky: 3
Registrován: úte 05 úno 2019, 06:44
Bydliště: Kanzendorf, Přeštice

Re: Špatný kontakt při startu 0,8 CDI

Příspěvek od Zdenda »

Zkusím, dík za tip.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Špatný kontakt při startu 0,8 CDI

Příspěvek od JBC »

Hele, já jsem měl kablík v pořádku, ale bylo potřeba párkrát vytáhnout a zastrčit ten konektor přímo na startéru - od té doby mám už asi dva roky pokoj. Při tom "ošoupávání oxidace" jsem do fastonu stříknul Kontaktol. A dokud to zlobilo, tak taky stačilo jen ťuknout.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Zdenda
Příspěvky: 3
Registrován: úte 05 úno 2019, 06:44
Bydliště: Kanzendorf, Přeštice

Re: Špatný kontakt při startu 0,8 CDI

Příspěvek od Zdenda »

O.k. děkuji, zkusím.
alda65
Příspěvky: 41
Registrován: stř 28 zář 2016, 11:52
Bydliště: Rudná "Lont u Práglu"

Re: Špatný kontakt při startu 0,8 CDI

Příspěvek od alda65 »

Mám dost podobný problém jak zakladatel vlákna.
Občas při startu cvakne v motoru a totálně se vypne elektrika ( i do rádia musím zadat znova kód). Když motor naběhne
blikají podsvícení displeje přístrojovky a rádia.
Dnes, při jízdě, krátce po nastartování začaly blikat kontrolky ABS, Ruční brzdy a probliklo žhavení. :shock:
Motor jsem vypnul, musel jsem deaktivovat imobilizér a šlo znovu nastartovat. Cca po 5 km jsem zastavil a vypnul motor a v autě zmizela elektrika :( .
pohnul jsem kousek autem a elektrika byla zpět :shock: . Trošku jsem zabojoval s převodovkou, aby se zařadil neutrál ...... auto pak normálně nastartovalo .....
Závada se začala projevovat poté, co jsem utíral olej s tlakové hadice vedoucí do eur ventilu, abych věděl odkud to teče. Našel jsem odizolovaný místa na váze vzduchu, které jsem zaizoloval. Ukonstření motor - kartel je v pořádku, pojistková skříňka suchá a v pořádku, startér byl vyměněný původním majitelem,.... nekontroloval jsem .....
Někde v okolí EGRu uniká olej ....... čerpám informace z vlákna a snažím se řešit, hledám kde koupit potřebné díly (tlakovou hadici má Martínek, ale ty dvě "kovový" nemůžu sehnat - možná proto, že nevím jak se jmenují).
Dneska jedu dát auto na vyvaření a pak budu hledat závadu v elektrice.
Kdyby jste někdo měl radu kde hledat budu rád.
Díky
Smart Fortwo, MC01, 0,6, 40 Kw, 1999, 113 879 - ještě bez GO už není 21. 2. 2017 R.I.P
Sháním novou 450ku.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Špatný kontakt při startu 0,8 CDI

Příspěvek od Winterwolf »

koukni se ještě jestli máš dost utažené kontakty na baterce :wink:
alda65
Příspěvky: 41
Registrován: stř 28 zář 2016, 11:52
Bydliště: Rudná "Lont u Práglu"

Re: Špatný kontakt při startu 0,8 CDI

Příspěvek od alda65 »

Kontakty na baterce drží, zkoušel jsem je jako první. Při běhu motoru jsem tahal za všechny dráty na, který jsem dotáhnul, bez výsledku.
Nevím co zkusit dál.
Smart Fortwo, MC01, 0,6, 40 Kw, 1999, 113 879 - ještě bez GO už není 21. 2. 2017 R.I.P
Sháním novou 450ku.
Odpovědět