Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj,
vyměnit :wink:

Dotáhni někam do servisu , z Jesenice to máš na Prahu 6 k Rakouskému nebo do Michle k Martínkovi stejně daleko.
Rakouský bude lacinější :wink:

Pokud to budeš dělat sám tak musíš vyměnit ložisko na spojce.

Lukáš
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od JBC »

Tý jo, já jsem dobrej! Já jsem to trefil!

No, co s tím ... Převodovka dolů, vyměnit páku (i s ložiskem, nebo, podle celkového nájezdu kilometrů, i se spojkou), převodovku nahoru.
Nebo - ale to potřebuješ soustruh a soustružníka nebo podobnou šikovnou věc (ale je to NEODBORNÁ oprava)
1) změř průměr díry v páce spojky (např. zkoušením zasunovat vrtáky podle velikosti, jsou běžně po 0,1 mm) - bude o malinko větší, než průměr tyčky aktuátoru (asi tak 8 mm?)
2) podle díry kup imbus (nebo torx nebo cokoliv) šroub, aby do díry šel "tak akorát", aby v tom moc nekloktal a aby neměl závit až těsně k hlavě šroubu, případně díru převrtej na nejbližší větší
3) místo šestihranný díry pro klíč nech někde vysoustružit "ďolík" - soustružníkovi půjč aktuátor, aby věděl jaký rádius má ta tyčka aktuátoru
4) šroub uřízni třeba 10 mm pod hlavou
5) odmasti šroub i páku v díře, namíchej nějaký dvousložkový teplu odolný sajrajt a šroub do páky zalep - nebo to klidně zkus Mamutem
6) namontuj aktuátor - bude o výšku toho nového ďolíku posunutý ven z převodovky, ale snad budou šlice stačit

Zjednodušeně, vyrob hříbek, kterej nebude mít hlavu vypouklou, ale s ďolíkem a narvi ho do tý díry. Alespoň já bych to zkusil, než bych sundával převodovku.

Teoreticky, když by člověk byl šikovnej a vymyslel jak, tak by se do tý páky dala nalisovat nýtovací matice a ďolík do ní našroubovat, ale to už by byla "vyšší dívčí".
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od JBC »

Nevíš, jestli těch 190.000 km máš na původní spojce? Jestli ano, tak bych nezkoušel žádný vylomeniny a vyměnil bych to všechno, i se spojkou.
Já vím, pro někoho to je dost peněz ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od Jindřich »

Pokud bys měl toho soustružníka, udělal bych novou tyčku actuátoru , která má na konci kouli průměru toho dolíku, aby to neprolezlo dovnitř. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od Winterwolf »

Ne že bych byl nepřítel kutilů,ale myslím že po 190 000km by to stálo za výměnu a min kontrolu stavu spojky :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od JBC »

Když my dva (Jindra a já) jsme takový, že se snažíme najít levný řešení na maximálně hodinu práce, který by umožnilo tu spojku dojezdit do konce, dokud by nezačala prokluzovat. Teprve pak je čas na rozebírání půlky auta.
Mám pravdu, Jindro?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od Jindřich »

JBC píše: pát 25 kvě 2018, 10:58 Když my dva (Jindra a já) jsme takový, že se snažíme najít levný řešení na maximálně hodinu práce, který by umožnilo tu spojku dojezdit do konce, dokud by nezačala prokluzovat. Teprve pak je čas na rozebírání půlky auta.
Mám pravdu, Jindro?
To je přesně tak, ono zkontrolovat spojku a rozebrat to není procházka růžovým sadem, pak zbývá odborný servis, kde musíte ovšem dát příslušný větší peníz ... *VV* *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Corleone
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26 zář 2016, 12:17
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od Corleone »

Ahoj,
o víkendu jsem "si připravil" šroub 10 a dneska koupím Tekutý kov LOCKTIP GM 85 a jdu lepit. Samo, že spojku časem vyměním i s ložiskem, ale nedá mi to nezkusit a ani se to teď nehodí(koupil jsem si elektrokolo). Tchán měl ze mě srandu, říkal že si nemyslel že bude vyrábět někdy díly pro Mercedes. Nafotím to.
Smart FORTWO 11/2002, 800 CDI, najeto 190000 km, klima, vyhřívání sedaček, automat, kůže.
Uživatelský avatar
Corleone
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26 zář 2016, 12:17
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od Corleone »

Ahoj,
tak už jsem najezdil cca 200 Km se zalepenou dírou ve výsuvném spojkovém ložisku. Jsem zvědavý jak dlouho to bude držet, ale řadí to úplně standardně. Díky za rady
Smart FORTWO 11/2002, 800 CDI, najeto 190000 km, klima, vyhřívání sedaček, automat, kůže.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od JBC »

Jindro, člověče, takový krávoviny tady radíme ... a ono to funguje!! (To byl hec, to je přece jasný, že to musí fungovat! A aspoň je vidět, že Corleone nemá úplně volšový ruce! [To je taky hec]).
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Skico
Příspěvky: 6
Registrován: pon 04 bře 2019, 21:14
Bydliště: Bratislava

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od Skico »

Ahojte Smarťáci. Prešiel som všetky komenty tejto témy a mám obdobný problém. Stalo sa mi dvakrát za posledný týždeň, že mi krátko po rannom naštartovaní zasvietili tri čiarky. Prvýkrát po pár minútach zmizli, auto nejavilo žiaden problém. No dnes auto po cca 500m od naštartovania prestalo ísť. Nechal som ho 2 min vypnuté, pohojdal som s autom (niekde som tu čítal, že to pomáha) a zrazu naskočilo N (pôvodne ukazovalo, že je tam stupeň 4) a auto sa mi podarilo naštartovať a prešiel som na ňom 300km bez akéhokoľvek problému.

Moja otázka znie, môžem na aute chodiť? Môže ma niekde nechať? Je možné, že dosluhuje actuator? Mám ísť do servisu? Pred pár dňami som bol v Mercedese (kvôli kľúču) a na diagnostike nič nenašli, tak neviem...

Ďakujem.
Smart ForTwo r.2003, 0,8cdi.
---Bratislava---
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od JBC »

Příliš mnoho otázek, na které existuje ještě mnohem více odpovědí!

Jestli můžeš autem jezdit? Můžeš, samozřejmě že můžeš. Jinak nevypozoruješ podrobnosti o tom, kdy přesně ta situace nastává, jestli jsou ještě nějaké jiné projevy apod.
Jestli Tě auto může někde nechat? Může, samozřejmě, že může. A nejhorší je, když přestane jet zrovna v okamžiku, když předjíždíš kamion.
Aktuátor? A který? Spojkový, nebo převodovkový? Může dosluhovat. Ale taky může být jen špatný kontakt v některém z konektorů. Třeba jsme zažili, že konektor na snímači polohy převodových stupňů byl plný vody. Stačilo ho rozpojit, odbahnit, vysušit, dočistit a auto začlo normálně fungovat. Ale stejným způsobem se to projevovalo i při rozpadlém aktuátoru spojky.
Do servisu? Do Mercedesu? Tam ZATÍM nejezdi. Stalo se Ti to teprve dvakrát, nemáš vysledované další symptomy - nic by nenašli a jen by Tě skásli o peníze.

Hele, my Tě tady rádi vidíme, rádi se pokusíme najít pro Tebe řešení, ale máme to k Tobě všichni daleko, fyzicky Ti asi nepomůže nikdo z nás z CZ. Tak především a hlavně najdi kolegy Smarťáky z Blavy a okolí. Musej vědět, kdo kromě MB má diagnostiku, nářadí na Smarty a tudíž kdo je taky opravuje. Taky - když Tě auto někde vypeče, budeš vědět, komu zavolat!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Skico
Příspěvky: 6
Registrován: pon 04 bře 2019, 21:14
Bydliště: Bratislava

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od Skico »

Ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď, tak teda budem jazdiť ďalej, snáď ma auto nenechá, ako píšeš, zrovna pri predbiehaní kamiónu :D
Od roku 2010 do roku 2015 som mal Smarta 450, 0.6benzin, a za 5 rokov som nenašiel nikoho v okolí BA, kto by sa do Smartov rozumel, resp. kto by ich servisoval, tak idem hľadať ďalej, lebo origo servis Mercedes je samozrejme pomerne drahý, na také "staré a lacné" auto...

Ešte raz ďakujem :!:
Smart ForTwo r.2003, 0,8cdi.
---Bratislava---
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od xlukas.cz »

Hledej.
Jeden servis tam je :-) uz dloooouho

Odesláno z mého SM-J730F pomocí Tapatalk

SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Skico
Příspěvky: 6
Registrován: pon 04 bře 2019, 21:14
Bydliště: Bratislava

Re: Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od Skico »

Lukáš, môžeš byť prosím konkrétny? Ak máš tip na nejaký overený SMART servis v blízkosti BA, budem Ti vďačný za kontakt...
Martin.
Smart ForTwo r.2003, 0,8cdi.
---Bratislava---
Odpovědět