KONTROLKA AIRBAGU "SPOLUJEZDCE"

Odpovědět
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

KONTROLKA AIRBAGU "SPOLUJEZDCE"

Příspěvek od ufo »

Ahoj všichni,
začala mi svitit kontrolka airbag/pás spolujezdce na vnějším budíku palubky.
Nevíte někdo co to "znamená".....?
Před pár dny jsem zaslechla dost "silné" prasknutí, jako když vletí kaminek do předního okna, pak ještě jedno slabší prasknutí a poté slabý " kouř" z pravé strany vedle rádia...?? Vše jinak funguje,tak nevím co a myslím, že ta kontrolka nesvítí od té doby,ale až teď...dnes jsem si všimla. :(
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

Re: KONTROLKA AIRBAGU "SPOLUJEZDCE"

Příspěvek od ufo »

Tak dneska,jsem se odvážila zapnout rádio a hle, začalo se opět kouřit kolem rámečku rádia a byla cítit spálenina.
Tak o víkendu vyndáme rádio a uvidíme, jestli něco na rádiu nebo konektor airbagu "někde" za..... :oops:
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

Re: KONTROLKA AIRBAGU "SPOLUJEZDCE"

Příspěvek od ufo »

Ahojte,
mám dotaz,někde jsem se tu dočetla , nebo doslechla,že údajně za rádiem se nachází konektor/čidlo airbagu spolujezdce.
Je to pravda nebo ne? Jinak mě stále svítí tato kontrolka, rádio je odmontované a dané jiné původní je rozbité a od té doby svítí ten "invalida s břichem" (kontrolka spolujezdce airbagu) na palubovce.
Odstranit - lze jen diagnostikou?
díky za infa
Dana (ufo)
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: KONTROLKA AIRBAGU "SPOLUJEZDCE"

Příspěvek od JBC »

Ano, zhasnout lze jen diagnostikou.

Že by tam byl další konektor? Spíš bych řekl, že za rádiem bude přímo řídící jednotka airbagů - alespoň tak je umístěna ve Fortůčku 450 a v Roadsteru - na rámu, ale v místě, kde nehrozí, že ji náraz havárie rozbije při prvním dotyku s překážkou.
Mohlo se stát, že když jste hledali závadu okolo rádia, že jste z té "krabičky" odpojili konektor a při odpojeném konektoru zapnuli zapalování. Nebo Vám ten požár v autě přepálil i nějaké dráty k airbagu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

Re: KONTROLKA AIRBAGU "SPOLUJEZDCE"

Příspěvek od ufo »

No ono to zacalo svitit,kdyz se porouchalo to rádio. A za radiem jsme teda nic nenasli od airbagů. Ani zadny spaleny kabel,tak nevim. Zkusím to nechat vymazat diagnostikou a uvidíme ,jestli se to znova rozsvítí... :(
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA AIRBAGU "SPOLUJEZDCE"

Příspěvek od DYK77 »

U mě se kontrolka kdysi rozsvítila a nešla diagnostikou zhasnout. Diagnostika tedy napověděla, že je to levý airbag, ale nakonec to byl pravý. Oprava spočívala pouze v odpojení a připojení konektoru u airbagu a u řídici jednotky airbagu. Prostě přechodový odpor v konektoru. Následně porucha diag. smazána. U F4 si myslím, bude také ŘJ airbagu někde uprostřed palubovky na karoserii, většinou to tak bývá.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: KONTROLKA AIRBAGU "SPOLUJEZDCE"

Příspěvek od JBC »

To jsem na podzim dělal známému - šílený porod, dostat se k tomu konektoru!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

Re: KONTROLKA AIRBAGU "SPOLUJEZDCE"

Příspěvek od ufo »

DYK77 píše: stř 08 led 2020, 14:20 U mě se kontrolka kdysi rozsvítila a nešla diagnostikou zhasnout. Diagnostika tedy napověděla, že je to levý airbag, ale nakonec to byl pravý. Oprava spočívala pouze v odpojení a připojení konektoru u airbagu a u řídici jednotky airbagu. Prostě přechodový odpor v konektoru. Následně porucha diag. smazána. U F4 si myslím, bude také ŘJ airbagu někde uprostřed palubovky na karoserii, většinou to tak bývá.
:wink:
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Odpovědět