Aký adaptér do autozásuvky?

Odpovědět
dalid2
Příspěvky: 27
Registrován: pát 22 bře 2019, 22:51

Aký adaptér do autozásuvky?

Příspěvek od dalid2 »

Mám problém. Taká prkovina, ale na**re. 8EX
Doma mám 3 rôzne adaptéry do autozásuvky (zapalovača), ale ani na jednej sa kolík na hrote nedotkne konektora v autozásuvke, ten je moc hlboko..
Dočasne som to vyriešil vypodložením hliníkovej guličky z Alobalu. .). Nabíjačky mi išli, až kým gulička nevypadla a nevyskratovala poistku. :(

Má Smart nejakú "Smartí" autonabíjačku, ktorá pasuje do zásuvky?
Smart ForTwo 451, 52kW, benzin
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Aký adaptér do autozásuvky?

Příspěvek od Winterwolf »

Zasuvky jsou ve všech autech standardizované.

Buď ti praskla pružinka v adaptéru a ten spodní kontakt je moc utopený a nebo máš vadnou zásuvku moc zatlačenou v palubce.

Zásuvka se dá sehnat do 100,-
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Aký adaptér do autozásuvky?

Příspěvek od JBC »

Ne, Dalid2 má pravdu, zásuvka je uvnitř nějak divně tvarovaná, věci jako je tohle:
Obrázek
tam opravdu nejdou - na přední straně je moc velký průměr, který neproleze do těch "paciček", co přidržujou zapalovač před nahřátím. Je potřeba najít zástrčky s delším nebo hubenějším "čumákem". Nebo opravdu vyměnit zásuvku.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Aký adaptér do autozásuvky?

Příspěvek od Winterwolf »

Mám doma asi 8 různých adaptérů a nikdy jsem neměl s žádným problém ani ve Smartu ani v Espace Neříkej mi že bych měl takové štěstí 8)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Aký adaptér do autozásuvky?

Příspěvek od JBC »

Asi jo. Mám několik čínských kamer s adaptéry do zapalovače a některé mi tam nešly. Musel jsem zmenšit průměr toho rantlíku na přední straně.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
dalid2
Příspěvky: 27
Registrován: pát 22 bře 2019, 22:51

Re: Aký adaptér do autozásuvky?

Příspěvek od dalid2 »

Ďakujem za rady, vidím to na výmenu celej zásuvky. Riešenie vypodložením alobalom je dočasné, nechce sa mi každý mesiac meniť poistku :)
Moja hlavná autonabíjačka je Belkin.
Ako som písal, aj ďalšie 2 nabíjačky, čo som našiel doma, mali problém sa dotknúť stredového kolíka v zásuvke..
Smart ForTwo 451, 52kW, benzin
dalid2
Příspěvky: 27
Registrován: pát 22 bře 2019, 22:51

Re: Aký adaptér do autozásuvky?

Příspěvek od dalid2 »

Včera som sa k tomu konečne dostal. Našiel som starú autonabíjačku ešte s konektorom MINI USB cca z roku 2005 (alebo ešte staršiu). Tá do zásuvky pasovala. Po premeraní, jej priemer je 19,5mm. Všetky "nové" nabíjačky čo mám doma (nie staršie ako cca 7 rokov) majú priemer 20,1mm.
Tak som zbrúsil začiatok novej nabíjačky, cca 5mm do kužela, tak aby bol jej priemer tých cca 19,5mm. Adaptér funguje, zásuvku meniť nemusím.

Týmto potvrdzujem informáciu od JBC ohľadom adaptérov. Treba ich trochu zbrúsiť. :mrgreen:
Smart ForTwo 451, 52kW, benzin
Odpovědět