Chybová zpráva coolant tem...

Odpovědět
Jandys.
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20 čer 2018, 17:08
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Chybová zpráva coolant tem...

Příspěvek od Jandys. »

Ahoj Smarťáci, jsem majitelem Smart forfour Brabus, a začal mi vyhazovat chybovou hlášku coolant temparature turn off engine.Setkal se už nekdo z Vás z tímto problémem? Chladicí kapaliny je dostatek,v kapalině olej není takže vylučuji prasklé těsnění pod hlavou.Když tato chyba vyskočí motor okamžitě ztratí výkon.Děkuji za jakoukoliv radu
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Chybová zpráva coolant tem...

Příspěvek od MilanH »

Jandys. píše: stř 20 čer 2018, 17:25začal mi vyhazovat chybovou hlášku coolant temparature turn off
To ti začalo hlásit samo auto nebo připojená diagnostika? Jakou to v tu chvíli hlásí teplotu ?

Určitě bych připojil diagnostiku a podíval se co leze z čidel, a pak překontrolovat čidla (odpojit, očistit, připojit).
Může to být zavzdušněný, zaseknutý termostat, nebo porucha ventilátoru na chladiči, může to být i vodní pumpa které upadne vrtulka a nehoní vodu. Zkus jestli topí topení pokud netopí je to pumpa, termostat nebo bublina nebo nebo jiného : ).

Zjisti jak jsou při poruše tvrdé hadice, osahat chladič jestli je horký, VELMI OPATRNĚ a na vlastní nebezpečí povolit víčko chladící kapaliny, POZOR může tě to zle opařit nebo bys mohl odrovnat motor, pokud jsou hadice tvrdé a z víčka budou lítat gejzíry vody a páry tak vaříš!.

Eventuálně, by to mohla být nenaředěná chladící kapalina, ale to už jen spekuluji, někde jsem četl, že nenaředěná chladící kapalina sice nezamrzne ale blbě vede teplo.

Mno a nechci rejpat, ale když napíšeš do profilu odkud jsi třeba pojede někdo okolo a pomůže.
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chybová zpráva coolant tem...

Příspěvek od JBC »

Jandys nám zapomněl napsat, jak to s jeho teplotou motoru dopadlo. Ale já Vám to, milé děti, dovyprávím. Nejdříve si ještě trošku popíšeme symptomy ...
Když tahle porucha začne existovat, na teploměru chladící kapaliny se natrvalo "usadí" zvýšená teplota - přestože termostat a všechno ostatní je v pořádku, teploměr se pohybuje mezi 90° a 100°C. Pokud se jede lážo plážo, porucha se neprojevuje. Teprve, když trochu výrazněji šlápnete na plyn. Potom se v průběhu akcelerace najednou vypne motor - na vteřinu, dvě, tři, případně vynechává opakovaně, v řádu sekund. Současně se rozsvítí kontrolka vysoké teploty motoru a kontrolka motor, zároveň se na displeji pod otáčkoměrem objeví ta hláška, jak píše Jandys:"COOLANT TEMPERATURE, TURN OFF ENGINE", která říká, že máte motor vypnout Vy, ale přitom se vypíná sám od sebe.
No a protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, tak přišlo i k nám.
Napsal jsem Jandysovi, jestli se mu problém podařilo vyřešit. Tady je jeho odpověď:

Dobry den,

moc Vas nepotesim, je to chyba v ridici jednotce motoru, takze bud sehnat novou ridici jednotku, nebo nechat spravit. Ja jsem mel Smart Forfour Brabus a nova ridici jednotka neprichazela vzhledem k cene v uvahu a bohuzel oprava jednotky stala pres 20 tis korun, od te doby nebyl zadny problem

S pozdravem

Jandys

Ještě mi v dalším mailu poradil, kam to dal spravit on. Uvidím, koho seženu já a jestli to třeba seženu trochu levněji. Až bude problém vyřešen, doplním to někam sem.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chybová zpráva coolant tem...

Příspěvek od JBC »

Jo, zapomněl jsem sem napsat, čím přesně je tahle závada způsobená. No, nechám si to pro sebe. Ale pokud se Vám tahle závada vyskytne, klidně se na mě obraťte! Za 4.999,- CZK Vám to auto opravím.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět