Pomoc s výběrem vhodné kamery

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
Pecha
Příspěvky: 4
Registrován: pát 29 lis 2019, 11:40

Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od Pecha »

Dobrý den, chtěl bych tu poprosit o radu s výběrem vhodné kamery do auta. Nejsem nijak náročný. Stačí mi aby kamera měla slušný obraz a aby fungovala v podstatě samostatně. Nerad bych pokaždé na ní něco řešil. Podle několika článků co jsem pročítal se mi zalíbila jedna od Xiaomi. Máte někdo zkušenosti s kamerou od této značky? Konkrétně je to tahle: https://www.nejlepsiautokamery.cz/cs/ka ... 74159.html
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od JBC »

Zrovna s touhle kamerou zkušenosti nemám. Ale s několika jinými. Tak si dovolím podělit se o obecné zkušenosti.
1) Moje kamery postupně umřely na vestavěnou baterii - pokud se jezdí krátké trasy v zimě, tak po nastartování/zapnutí kamery chvíli svítí displej - tehdy se baterie nestíhá dobíjet, když se vypne motor/kamera, tak kamera chvíli dobíhá = vyžírá baterii, takže baterie není pořádně nabitá a mráz ji dorazí. Můžu říct, že tak 4 zimy, max. 5 zim a kamera je mrtvá. Proto jsem nové vybíral podle napájení a preferoval jsem místo baterií supercapacitor.
2) Asi bych chtěl záběr 160° až 170°. 140° sice opravdu obsáhne 3 jízdní pruhy, ale tak 30 metrů před autem. Čím větší úhel záběru, tím sice větší deformace obrazu, ale tím líp je vidět, kdo mi vběhne/vjede do cesty ze strany. I když - na to je asi nejlepší mít dvě kamery natočené do stran s tím, že uprostřed se obrazy částečně překrývají.
3) Na té webové stránce je fotka zmíněné kamery a pokud nejsem úplně slepý, tak na objektivu nemá napsáno XIAOMI, ale XIAOYI (bez mezery) - může to být nějaká větev Xiaomi, ale také to může být fake. Origo by se asi jmenovalo Xiaomi YI.
4) Na adrese prodejce nepřijímají reklamace a na stejné adrese sídlí cca 50 firem - ne-li více. Trochu to ve mě vyvolává pocit, že to je fake adresa.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Pecha
Příspěvky: 4
Registrován: pát 29 lis 2019, 11:40

Re: Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od Pecha »

Děkuji za zkušenosti. Můžete mi když tak napsat jakou kameru máte Vy? Asi máte už něco vyzkoušeno, tak si určitě nechám poradit. Ta webová stránka je jenom orientační. Hledal jsem na googlu nejlepší kamery a proklikal jsem se sem.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od JBC »

Designově moje kamery vypadají TAKTO, ale na každé je nějaká odlišnost, podle roku výroby, ale hlavně, všechny mají akumulátory, proto mám ve Fortůčku obě mrtvé (díky Vašemu odkazu jsem byl donucen prolistovat Ali a tak vidím, že nová náhrada už má capacitor, tak si hned jdu objednat - jednu, na zkoušku). Ale máme je i v jiných autech a ještě jiné modely.

Nedokážu Vám říct, která je nejlepší nebo má nejlepší poměr cena/výkon. Vždycky jsem koupil jednu a když jsem byl spokojen, hned jsem objednal další ...
A pak se mi stalo, že ta výborná kamera v autě mé ženy nenahrávala, respektive, po zaplnění karty nedokázala přepisovat, takže nezachytila ani jednu z dvou nehod, jichž se manželka účastnila. A dalo mi zabrat, než jsem na to přišel! Bylo to tím, že jsem nastavil vyšší citlivost G-senzoru, takže pokaždé, když manželka vymetla nějakou díru na silnici, tak si kamera myslela, že byla bouračka a označila sekvenci jako nesmazatelnou. Za měsíc byla karta plná nesmazatelných sekvencí...
Jo, taky se tak G-senzor chová, pokud máte kameru nalepenou na předním skle a škrabkou sundáváte led ze skla ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Pecha
Příspěvky: 4
Registrován: pát 29 lis 2019, 11:40

Re: Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od Pecha »

Děkuji moc za odpovědi. Dost jste mi pomohl. Ještě si tu kameru promyslím.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od JBC »

Dnes jsem si objednal tu z odkazu, co jsem dal do minulého příspěvku. Bohužel, přijde až bůhví kdy, abych Vám mohl včas poreferovat. Ale pět uživatelů jí dalo 5 hvězdiček ...

Jinak - kamery, co jsem doposud měl, sice měly funkci "motion detection", ale byla mi k ničemu - buď nevydržela baterie (protože v tom režimu jede z baterie, auto je vypnuté), nebo byl záznam plný "ničeho", protože na stromech se ve větru pohybovalo listí, šel okolo pes apod. Takže na někoho, kdo do auta ťukne a ujede je to možná asi dobré, ale musí se parkovat někde, kde nechodí lidé, nejezdí auta po ulici apod. - ve dvoře u zdi apod.
Také jsem si vybíral kamery bez přisvícení (nebo jsem ho začernil), protože světlo z UV diod se při průchodu tónovaným sklem změní na viditelné světlo a kamera přestane být nenápadná (což zase někdo může naopak požadovat) a také proto, že se část světla odráží od skla zpátky a ruší při snímání.
Ale - milion lidí, milion názorů. Vše výše uvedené jsou jen moje názory a jen moje zkušenosti.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Pecha
Příspěvky: 4
Registrován: pát 29 lis 2019, 11:40

Re: Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od Pecha »

Jo chápu, že každý to může vidět jinak. Ještě jednou díky za všechny rady.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od JBC »

Jestli Vám to opravdu bylo k něčemu dobré, tak musím říct:"Rádo se stalo!"

Ještě byste nám mohl prozradit, co máte za auto a přibližné bydliště!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od DYK77 »

Já koupil tuto ROAV C1 Pro s Wifi. https://www.autokelly.cz/Product/DO-ROAVC1PRO/12408473
Co u ní postrádám, je možnost nočního přisvícení, ale na druhou stranu co je osvětleno za jízdy světly, to snímá v celku dobře. Druhá věc je ta, že kabel není připojen do doku, ale přímo do kamery, takže je nutné kablík odpojit a teprve pak kameru v případě potřeby sejmout ( kdo kameru z auta po zaparkování vyndavá, tak má problém, kdo ji tam nechává, nemusí to řešit ). Jak to bude výhledově s baterií nevím, zatím se snaží, pak ji zkusím "znásilnit" a vyměnit.
Jasná výhoda těchto kamer přímo nalepených na skle je, že drží jak přibité obraz se nechvěje. Druhou výhodou jsou malé rozměry a vzhledem k montáži se dají umístit na okno tak, že absolutně vůbec nebrání ve výhledu. Z venku jsou také méně nápadné.
Malá ukázka Videa. Video oříznuto a mírně utrpělo na kvalitě. I tak jsou blízké detaily při zastavení videa dobře čitelné
VIDEO

Foto z videa
FOTO

Ukázka v aplikaci MT Android
Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pomoc s výběrem vhodné kamery

Příspěvek od JBC »

DYKu, abychom si mohli prohlédnout Tvoje video a fotky, museli bychom být přihlášeni do Endory - ale to nejsme, nabízené materiály se nám nezobrazují. Buď tak hodný, zkus to odkázat nebo uložit nějak jinak.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět