Smart Forfour 2005

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
sindelarfrank44
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24 čer 2020, 18:21

Smart Forfour 2005

Příspěvek od sindelarfrank44 »

Nefunguje mi zadni sterac u Smart Forfour 1,1 55 kW, rocnik 2005.Pojistky jsou OK.
Prosim, kde najdu kody barvy /zlata a stribroseda/ ?
Kde se daji objednat zadni cervene odrazky?
Diky za rady.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart Forfour 2005

Příspěvek od JBC »

To, že zadní stěrač nefunguje, je častá závada. Já jsem ji neřešil, ale řešili ji jiní. Jestli jsem to dobře pochopil, tak zarezne hřídelka, co je na ní ramínko stěrače v té "průchodce", kterou hřídelka prochází skrz zadní sklo. Jak to rozebrat a co s tím zkusit udělat píšou odborníci TADY!

Kódy barev se u ostatních Smartů najdou na výrobním štítku, u 454 by měly být také. Všechno o označování a kódech barev se najde u stejných odborníků na TÉTO STRÁNCE!

Kde se dají objednat odrazky? Jak psali kluci slovenský na sociální síti - nejspíš v řeznictví. Nebo že by je měli v papírnictví? No, kde asi tak? V Mercedesu, kurva, v Mercedesu!! Ne každý Mercedes je ochotný a oprávněný díly na Smarty prodávat, ale v Praze, Brně, Liberci a bůhvíkde ještě to dělají, tak je potřeba obrátit se na MERCEDES!!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jara
Příspěvky: 241
Registrován: úte 10 lis 2009, 21:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Smart Forfour 2005

Příspěvek od Jara »

Měl bych dotaz. Mě hřídelka nezearezla, ale teď mi smartík stojí venku a po dešti mám vanu za sedasly mokrou. Odmontoval jsem plast zevnitř, abych se dostal na motor a podle opláchnutýho prachu to tam teče okolo průchodu stěrače sklem. Neměl jsem odvahu tahat více za ramínko - drží jak skála a tak budu muset pohledat stahovák. Snad to tam nic jinýho nedrží. Co s tím ale potom netuším. Naprskal jsem tam silikonový olej. který vyvzlíná všude a zhoustne, než to voda přemůže. Řešil jste to už někdo? Je i vidět ve zpětném zrcátku na zadním skle kudy vode teče po zadním skle (zaschlá stopa).
SMART FORTWO 451 mhd/benzin, r.v. 2013, najeto 20.000 km - zakoupeno v bazaru
VOLVO V70 III, 2.0T, 149 kW, r.v. 2011, najeto 80.000 km
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart Forfour 2005

Příspěvek od JBC »

Poslal jsem Ti SZ a mail s odkazem, kde si stáhneš návod, jak to opravit.

Dej vědět, jestli se to k Tobě dostalo!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět