Přední tlumiče a pružiny

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od Pazour66 »

Dík, jak jsem to dával z heveru, tak jeden závit zůstal v misce, zbytek spadl dolů, je díra v tý umělohmotný prachovce ( taky vyměnit?), už pružiny objednávám, sice nevím, jakou značku a zrovna nechám vyměnit brzd. kotouče :wink:
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od JBC »

Myslíš tu harmoniku na tlumiči? Taky vyměnit. Dírou by se mohl dostat prach na pístnici a zaprášená pístnice by vydřela těsnění tlumiče a začal by prosakovat olej.
Návod na výměnu máš tady: https://www.fq101.co.uk/how-to-guides/f ... oil-spring

Samozřejmě, když budeš dávat nový kotouče, chce to i nový destičky.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od Pazour66 »

Zase bude kus auta novýho *VV*
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od Pazour66 »

Tak hotovo, v garáži jsem sundal předek a světla, kámoš má autodílnu hned vedle, tak jsem si to troufnul přejet. Měnila se pružina, horní uložení i s ložiskem a manžeta s dorazem, na obou kolech. A když to bylo rozdělaný, tak ještě kotouče+destičky. Matroš jsem koupil za 2400,- a práce 1800,-, mechanik dělal Smarta poprvně, řešil problém, když se to venku poskládalo, tak po dotažení matky, to horní uložení bylo volný a hejbalo se. Aby se mohlo otáčet na ložisku? A teď když jedu přes hrby, tak to křoupe, vrže a chrastí, to si musí ňák sednout? *SOS*
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od JBC »

Teoreticky si jako může něco sednout, ale v podstatě když to smontuješ celé, tak by to mělo být tak napružené, že by se to nahoře nemělo hýbat. A určitě ne, když to postavíš na kola.
Jestli jste ten vršek poskládali správně se můžeš podívat tady: https://www.evilution.co.uk/mod/450-sus ... -front.htm
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od Pazour66 »

Dík, ty jó, tak to mechanik neurejdoval, má se nejdřív na tlumič navlíct doraz a manžeta, to znamená pružinu širším koncem dolů, on dal dolů užší konec a manžetu navlíkl seshora :mrgreen: Tak si to pro zapamatování opákne. Doufám, že se nic nezkurvilo, najel jsem s tím asi 5 km 8X/
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od JBC »

Nevím, kde je užší a kde širší konec pružiny, ale to se přece pozná podle těch misek, do kterých to zapadá ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od Pazour66 »

Jen jednou dírou proleze manžeta, tak musí být podle posloupnosti skládání z toho obrázku dole. Jak to je teď obráceně, tak to v těch miskách pořádně nesedí a vrže to.
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od Roman Milo »

Toho mechanika bych vyměnil. 8X/
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Přední tlumiče a pružiny

Příspěvek od Pazour66 »

Mechanik dobrej, za blbce jsem byl ve finále já. Jde to složit jen jedním způsobem - užší díra v pružině na spodní misku, doraz a manžeta navlíct na táhlo tlumiče horní širší dírou a pak zbytek. Z obrázku jsem pochopil, že prvně by se na táhlo měl dát doraz a manžeta a pak pružina. To by znamenalo širší dírou dolů. To by sice šlo, ale o misku by pružina opírala jenom kouskem. Promázli jsme co šlo, vrzaly silenbloky v ramenech, trochu je načnutá levá kost stabilizátoru, to může na díře klepat, už je objednávám nový. Uvidíme dál *;-)
Ještě dodám, ne všemu se dá na internetu věřit :mrgreen:
Poskládáno: 1,2,6,3,4,5,7,8,9,10,11,12,13 8)
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Odpovědět