Smart fortwo cabrio

Sháníte něco?
Odpovědět
Mpacacek
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01 pro 2021, 22:47

Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Mpacacek »

Dobrý den všem, děkuji za přijetí.
Měl bych otázku. Rád bych si koupil smartika, kabrioleta v dieselu. Moc jich teda není, ale na internetu jsem našel na inzerátu jednoho. Pokud se mi to povede tak sem dám i odkaz. A teď otázka. Nevíte něco o něm, nebo byl se na něj někdo dívat? Nerad bych jel přes půl republiky zbytečně.
Všem předem děkuji za reakce a přeji pěkný den.

Kód: Vybrat vše

https://www.sauto.cz/osobni/detail/smart/fortwo/18953841
Fortwo Cabrio CDI, 2002
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Winterwolf »

Ta cena je šílená…
Ale postupně:
Zadní světla jsou ze staršího modelu
Kola jsou dost podrápané
Uvnitř je to fakt holobyt - otáčkoměr a hodiny nejsou
Rádio je dobastlené až hanba…
Sedačka řidiče vypadá nějak podivně a chybí vyhřívání
Klíč má rozbitá tlačítka.

Koukni se na Bazos.CZ

Praha

Brno
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od JBC »

Člověče, netušil jsem, že cabria mají dva druhy koncových světel, myslel jsem, že jsou pořád stejná.
Ten rámeček na rádio je asi z Roadstera, proto to vypadá tak divně.
Náhradní obal na klíč nebo jen tlačítka koupí tak za $1,50, hlavně když oba klíče budou funkční.
Zadní okno není prasklé, třeba by šlo vyleštit.
Vyhřívání sedaček chybí, ale klima je.
Otáčkoměr s hodinama chybí, ale má to lepší muziku.
Cena mi taky připadá dost vysoká.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Winterwolf »

JBC píše: čtv 02 pro 2021, 20:11 Člověče, netušil jsem, že cabria mají dva druhy koncových světel, myslel jsem, že jsou pořád stejná.
Když se sjednotil čumák coupe a cabrio tak dozadu dali kouřové blikače a boční bílé.
Mpacacek
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01 pro 2021, 22:47

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Mpacacek »

Moc děkuji za názor, který mě rozmluvil koupě smartu za 80 000,-. Bohužel na internetu mnoho kabrioletu v naftě není. O smarta se zajímám krátce, tak vlastně ani nevim, jak moc smartu kabrioletu v naftě se v Česku prodává.... Nechci být rýpal, ale ten Smart z Brna za 60 000,- je asi také přemrštěná cena, když je to rok 2001.
Takže mám tři možnosti. Buď našetřit více peněz a sledovat trh, nebo jít do toho smartu z Prahy, či jít do benzínu.
Teď jsem ještě hledal a našel jsem tohoto

Kód: Vybrat vše

https://auto.bazos.cz/inzerat/144502708/smart-fortwo-08-cdi.php  
a Vsetín mám kousek.
Fortwo Cabrio CDI, 2002
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od JBC »

Je složitý rozhodnout se, jestli naftu, nebo benzín. Naftu nemám, tak pořádně nevím, o čem mluvím...
Na benzínu je snad jediná výhoda - výkon. Plus to, že benzín nemůže zamrznout - pokud se s autem málo jezdí a člověk do zimy nevyjezdí letní naftu, tak v tom asi může ztuhnout. Jinak - dneska už bych asi upřednostnil naftu.
Nafty mají mnohem delší životnost motoru. Na argument, že není vhodná na krátké cesty, bych nebral ohled.
Pokud se bude s naftou jezdit i v zimě, má jednu zásadní výhodu - elektrické těleso příhřevu topení, takže v zimě určitě dřív rozmrazí okno - oproti benzínu. A když jsou žhavící svíčky v pořádku, tak určitě i v zimě nastartuje normálně.
Ani nemám cabrio. Určitě je ta střecha náročnější na údržbu a náchylnější na poškození - včetně toho ovládacího mechanismu. Proto je potřeba ten mechanismus v bazaru vyzkoušet - nejlepší (promiň Lukáši) požádat Winterwolfa o telefonní číslo a z bazaru mu zavolat ve smyslu: "Teď mačkám tohle tlačítko, co přesně to má udělat?" nebo "Střecha dojela dozadu, co mám kde zmáčknout, aby střecha spadla úplně dolů za sedadla?" apod. Určitě to dokážete vyzkoušet s radami přes telefon, odhaduji, že za 3 minuty to bude vyzkoušeno.

EDIT: A kdyby v autě nefungovaly hodiny, tak si s tím nelámat hlavu, oprava je celkem snadná!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Mpacacek
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01 pro 2021, 22:47

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Mpacacek »

JBC, ještě jednou ti děkuji za vysilující odpovědi. Nakonec se jdu v pondělí podívat na drobka do Zlína ( poslední link co jsem dával). Je to nafta, protože mám na naftu slevu, tak to bude zcela ekologická jízda. Paní po telefonu zněla normálně, prodávají ho, protože už jsou tři, tak potřebuji větší auto. A auto je po servisu, dost věcí měněno je i k tomu servisní knížka. STK mi udělají, i když vím, že přes známého projde vše, ale snad kdyby tam byla závazna chyba, tak to nepustí. Každopádně vše vyzkouším, projedu se střechou i bez ní. Pak napíšu *smart*
Fortwo Cabrio CDI, 2002
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Pazour66 »

Ať to vyjde, já jednoho koupil po zapřené totálce, už měl po ní dvě STK, nefunkční airbagy a další "drobnosti" a furt to na kontrole procházelo. Holt kára od pražačky, naštěstí prachy vrátila, ale toho běhání :-X
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Mpacacek
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01 pro 2021, 22:47

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Mpacacek »

Děkuji, snad budu mít větší štěstí. Ale už teď mě zaráží, že nechali vyčistí interiér. Nechápu proč to dělat v zimě, kdy se tam zanese sníh, třeba i se solí. Nejsem automechanik, tak si musím pomoci sám. Něco jsem vyhledal na internetu, tak uvidíme.
Fortwo Cabrio CDI, 2002
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Winterwolf »

Ono se auto lépe prodává když máš čistý interiér, než když jsou sedačky plné fleků.

Na tohle je super kůže 8)
Mpacacek
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01 pro 2021, 22:47

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Mpacacek »

Pánové, tak Smart je doma 😁. Včera jsem se byl podívat a dnes jsem pro něj byl. Sice dnes jak jsem přijel, tak nesly zavřít dveře, protože po čištění interiéru se to dveří dostala voda a celé to zmrzlo. Ale po chvilce zahřátí zase pěkně zapadly. Podle mého je smartika celkem v dobré kondici. Pokud najdu způsob jak dát fotky, tak dám. Jen sedačka je nepohodlná, ale věřím, že se na to dá zvyknout. Dokonce samou radostí jsem u nás na dedině zapomněl na radar a projel jsem 80 km/h.
Fortwo Cabrio CDI, 2002
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Winterwolf »

Gratuluji.

Pod kliku stříkni nějaké mazadlo aby to nerezlo.

Nevím čím jsi jezdil do teď, ale podle mě má Smart ty nejlepší sedačky :-)
Mpacacek
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01 pro 2021, 22:47

Re: Smart fortwo cabrio

Příspěvek od Mpacacek »

Většinou sedím v kamiónu :lol: , ale určitě si má prdelka zvykne.
Snad tento odkaz je zde legální, jinak to neumím.

Kód: Vybrat vše

.https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=6942860909057646&id=100000014175898
  
Fortwo Cabrio CDI, 2002
Odpovědět