Brzdový spínač

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Mpacacek
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01 pro 2021, 22:47

Brzdový spínač

Příspěvek od Mpacacek »

Ahoj všem,
Prosím Vás, mam dotaz. Koupil jsem si smarta a bohužel přestaly svítit brzdová světla. Pojistky jsou v pořádku, žárovky určitě také, protože nesvítí ani jedno. Takže bych se chtěl podívat na brzdový spínač, určitě bude někde u brzdy. Jen nevím jak se k němu leze, poradíte prosím. Děkuji
Fortwo Cabrio CDI, 2002
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj, není u pedálu, ale u posilovace.

Návod
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od JBC »

Je divný, že se s tím dá jet - když je v čudu brzdový spínač, nedá se zařadit "1" ani "R".
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Mpacacek
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01 pro 2021, 22:47

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Mpacacek »

No nestraš. Ale jako určitě to logiku dáva asi víc jako má verze. Řadit to řadí. Smarta jsem si koupil ve středu a byl jsem z něj tak unesený, že mi taková" drobnost " utekla:(. Je to fortwo Cabrio 6/2003, pojistkovou skříň to má pod volantem, že ano? Že nejsou praskle žárovky jsem vydedukoval, že nesvítí ani středové, to by musela být už velká náhoda, že by praskly všechny světla. Nějaký jiný typ by byl, proč nesvítí, děkuji.
Fortwo Cabrio CDI, 2002
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od JBC »

Ne, jiný tip nemám. On ten spínač má jak spínací, tak rozpínací kontakty, takže vadný může být jen z části. Odkaz na návod máš asi o dva příspěvky výše, bohužel, je to pod autem. Zvednout, sundat plastový kryt (píšou, že přední část) a pak podle návodu ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět