Rada pro tento měsíc - několik rad v jednom článku!!!

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Rada pro tento měsíc

Příspěvek od Pazour66 »

Mě to u Kangáča vypne za 20 min., proto jsem natáhnul od baterky kábl a v kabině mám zásuvku. Když vezu chlaďák, tak to chvíli vydrží, ale musí se kvůli baterii hlídat doba.
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Rada pro tento měsíc

Příspěvek od Pazour66 »

JBC píše: stř 27 dub 2022, 20:07
Pazour66 píše: stř 27 dub 2022, 16:26 ... hraje jen při zapnutým zapalování, takže u mě to nehrozí, hraju, jen když jedu.
Ale když nejedeš, hodiny v rádiu dál běží a stanice se nevymažou, ne? Tak až jednou budeš vyndávat baterii, tak si raději tu moji teorii ověř.
Hodiny v rádiu nemám, zapnu zapalování, šťáva jde do rádia, vypnu zapalování a šťáva tam nejde. Jak to je zapojeny jsem nepátral.
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Rada pro tento měsíc

Příspěvek od Winterwolf »

JBC píše: stř 27 dub 2022, 20:04
Winterwolf píše: stř 27 dub 2022, 15:20 Jak je baterie v autě tak si všimneš hned, že svítí něco co nemá :twisted:
Jenže si můžu mylně myslet, že přestože to svítí, tak že se to za půl hodiny samo zhasne - vždyť přece když někde stojím, nechám otevřené dveře, pustím rádio a v trávě piknikuju, tak všechno za půl hodiny vypne. Jsem na to zvyklý, když třeba na letišti něco opravuji, pouštím si takhle z auta rádio - a každou půlhodinu ho musím znovu zapnout. V případě po odpojení baterie to neplatí, můžu si to myslet, bude to chyba.
To bude asi pravda. Já jsem naučen ještě ze Škody 110r když na autě něco dělám tak vypínám rádio a ventilátor…
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rada pro tento měsíc

Příspěvek od JBC »

Tak abyste jednou byli ve výhodě proti uživatelům Facebooku, dávám již nyní tento příspěvek:

Rada pro tento měsíc - červen 2022

Máte doma Roadstera? A už se Vám někdy stalo, že jste stáli na semaforu, chtěli jste si otevřít/zavřít okno u řidiče a místo toho jste omylem otevřeli zadní kufr? A museli jste vystoupit a kufr zabouchnout?
Velmi pravděpodobně ano, protože spínače jsou v originálu umístěny hned vedle sebe. Snadno tak omylem stisknete ten, který jste nechtěli!

Až někdy budete rozdělávat středovou konzoli, vyndejte spínač pro otevření kufru a posuňte ho o jednu pozici doprava, původní záslepku zase o jednu pozici doleva - jdou poměrně snadno prohodit.

Riziko, že si znovu otevřete kufr místo okénka se sníží o 95 %!

Obrázek
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rada pro tento měsíc - několik rad v jednom článku!!!

Příspěvek od JBC »

Rada pro tento měsíc - PROSINEC 2022

Třeba některé z Vás, majitelů Fortwo 450, podceňuji, ale napadlo mě, že někdo z Vás možná neví, jak vysoko má mít hladinu chladící kapaliny v expanzní/vyrovnávací nádržce chladící kapaliny.
Přece jen, značky MIN a MAX jsou na nádržce vyznačeny z přední strany a abyste podle nich viděli, jak vysoko hladinu máte, musí se sundat "čumák" a na nádržku se musí koukat zpředu.
Naštěstí konstruktér nebyl debil a druhé značky MIN a MAX udělal přímo v nalévacím hrdlu nádržky. Je to takový plastový výstupek na přední straně, sestupující od hrdla dolů do nádržky - viz. foto.


Obrázek

Na dolním konci je výstupek zakončen vodorovnou plochou - ta určuje MINimum. Pokud není "pod vodou", je v nádržce méně kapaliny, než předepsané minimum a je potřeba kapalinu doplnit.
Dále je nad touto vodorovnou plochou takový hranolek vysoký asi 2 cm, jeho horní konec určuje MAXimum - pokud je celý tento hranolek "pod vodou", je v nádržce kapaliny více, než předepsané maximum. Můžete kapaliny trochu ubrat, aby vršek hranolku z kapaliny vyčníval.

To je pro tentokrát vše!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět