Brzdové destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Brzdové destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287

Příspěvek od JBC »

Pokud Vám vadí přední kola špinavá od prachu z brzdových destiček a uvažovali byste o tom, že si místo standardních brzdových destiček dáte destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287, protože výrobce slibuje sníženou prašnost a zvýšený brzdný účinek, tak se na to vykašlete, nepřináší to žádné zlepšení, jen Vám to vyčistí peněženku!!
Já je koupil za 1.700,- CZK a liboval si, jak se všechno okolo předních brzd zlepší. Houby. Špiní se to úplně stejně! Tak jsem myslel, že to bude lépe brzdit. Abych to vyzkoušel, nechal jsem na jednom kole původní destičky ATE, na druhé kolo jsem dal EBC Brakes Greenstuff. Při brždění to brzdí naprosto stejně - auto netáhne na žádnou stranu, ať brzdím zlehka nebo hodně.
Dokonce jsem jel s takto osazeným autem na STK. Na válcích to ukázalo 6 % ve prospěch EBC Brakes Greenstuff, ale taky to mohla být jen náhoda, v provozu se to neprojevuje. Oboje destičky dokážou při silném sešlápnutí kolo zablokovat.
Jediné, co tím získáte, je příjemně gumový pedál brzdy, protože EBC Brakes Greenstuff na sobě nemají pomocný plech proti pískání, nýbrž se na ně, mezi destičku a brzdový třmen (nebo váleček) lepí taková pružná, asi 1 mm silná "gumová" samolepka, takže pružení této podložky se přenese do pedálu a ten je na začátku brzdění měkký.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Sweder
Příspěvky: 41
Registrován: úte 31 črc 2018, 07:22
Bydliště: Žatec

Re: Brzdové destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287

Příspěvek od Sweder »

A nemohlo to být dané tím, že ty nové potřebují trošku sjet? Vždy když jsem kupoval desky (na Smart ještě ne), tak maximální účinek byl vždy až po ujetí několika desítek kilometrů. A u některých jsem se až lekl, když po výměně a sešlápnutí brzdy jsem ani nedokázal zablokovat kola...
450 0.8 cdi 30kw r.v. 2001,
nově
451 1.0 MHD 52 kw r.v. 2012
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Brzdové destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287

Příspěvek od JBC »

Nemohlo. Mám tu rozdílnou kombinaci namontovanou 5 měsíců a kromě jiného jsem ji zajel do Francie a zpátky.
Kola jsem za tu dobu omyl celkem pětkrát, z toho pouze jednou se zdálo, že to "zelené" je o něco čistší, než to normální.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Sweder
Příspěvky: 41
Registrován: úte 31 črc 2018, 07:22
Bydliště: Žatec

Re: Brzdové destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287

Příspěvek od Sweder »

Pak tedy opravdu shit! Díky za info
450 0.8 cdi 30kw r.v. 2001,
nově
451 1.0 MHD 52 kw r.v. 2012
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Brzdové destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287

Příspěvek od JBC »

No, neřekl bych, že to je shit - porovnávám to s destičkami, které považuji za kvalitní, takže ať už ATE kvalitní jsou nebo nejsou, tak EBC Brakes Greenstuff se jim vyrovnají. Jenom nejsou lepší. Nebo ne o tolik, aby se to bez laboratorních pokusů dalo srovnat.

Brzdové destičky jsou jen část brzd. Další podstatnou částí jsou kotouče. Na Fortůčku mám ATE už pět let, v celoročním provozu, prakticky bez garáže a pořád vypadají krásně, jsou hladké a nevibrují, natož aby kopaly. Tyto jsou vyrobeny v Hradci Králové. Ale stejné jsou ATE ze Španělska a ještě jednoho státu v Evropě, který si nepamatuji - na základě dobré zkušenosti kupuji od stejného výrobce na všechna auta.
Jediné, z čeho mám upřímný strach, jsou ATE brzdové bubny na Fortůčko, bo jsou vyrobeny v Číně. Ale zatím leží jako zásoba ve skříni, tak nemohu soudit. Jen ten pocit ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
D8Rider
Příspěvky: 9
Registrován: pon 16 kvě 2022, 19:21

Re: Brzdové destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287

Příspěvek od D8Rider »

Děkuji za výsledky testů. Vlastně jsem si chtěl koupit sadu "Green stuff", abych vyzkoušel, ale teď chápu, že to vůbec není potřeba :)
Standard je nejlip :)
Tanto sadu koupel jsem 20 euros v France :wink: Origoš smart s starim logo
Obrázek

Na mém #1515 jsem koupil nové brzdy
Obrázek

-> zadní brzdy koupel na Ebay.de : proste "z Německa" :roll: - vlastně všechny pocházejí z Číny... *5* výsledky: brzdy nejsou rovnoměrné a nejsou přesně kulaté... Nechám vás představit si výsledek, když chcete silně brzdit... Nakonec jsem poslal zpět nový pro vrácení peněz a montoval spatky ty stary and original OEM :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Brzdové destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287

Příspěvek od JBC »

To máš destičky na Crossblade? Nebo na 451? Píšeš, že jsi nové brzy dával na CB 1515 - ale destičky máš na 451, zatím co na CB jsou destičky na 450!
Ony by v podstatě měly být stejné, ale na Tvé fotografii nejsou na destičkách pružinky. To je u 451 nějak jinak? Nebo jsou pružinky dané zvlášť a musí se do destičky nasadit? Správně destička na 450 a CB vypadá takhle: https://www.autokelly.cz/Product/AT-603 ... 6;50595684

Kolik máš na svém CB najeto kilometrů?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
D8Rider
Příspěvky: 9
Registrován: pon 16 kvě 2022, 19:21

Re: Brzdové destičky EBC Brakes Greenstuff - DP21287

Příspěvek od D8Rider »

oops ;)
Na inzerátu bylo napsáno, že je na smart 450. Každopádně mám ještě originál destičky které mají 11000km.

Marignan - moje crossblade #1515- má nyní 15300 km ted.
Minule rok jsem měnil brzdy, kotouče, destičky a všechny kapaliny tak, ne potribuji novy sadu vubec ;)

zpět k původnímu tématu, chtěl jsem zkusit greenstuff, ale, jak jsi rikal: je to zbytečné - diky! 8)
Odpovědět