SMART FORTWO 2011- palivové čerpadlo- jak se k němu dostat

Odpovědět
vasik
Příspěvky: 4
Registrován: ned 21 lis 2021, 17:12

SMART FORTWO 2011- palivové čerpadlo- jak se k němu dostat

Příspěvek od vasik »

Prosím pomozte, mám SMART FORTWO 451 COUPÉ MHD ,R.V.2011, 52kW,1.0, po zavzdušnění palivového čerpadla, a po dolití benzínu do nádrže, čerpalo asi nejde- neslyším ho a auto nejde nastartovat, resp. startér točí, ale motor nenaskočí. Prosím vás, může mi někdo sdělit co mám demontovat, případně jak, abych se mohl dostat k čerpadlu? Případně zda-li, by mi někdo mohl poslat opravdový servisní manuál k tomuto modelu,(zaplatím) nebo aspoň odkaz kde by se dal stáhnout. Manuály, ke kterým jsem se dostal, jsou jen všeobecně popisující, ale na tento model jsem nic nenašel. Děkuji za pochopení a přeji hezký den. Václav Potyš.
Refused
Příspěvky: 5
Registrován: pon 30 kvě 2022, 16:15

Re: SMART FORTWO 2011- palivové čerpadlo- jak se k němu dostat

Příspěvek od Refused »

Hola,

Pumpa je přímo v nádrži, nejlepší je dát auto nahoru a vyndat celou nádrž.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: SMART FORTWO 2011- palivové čerpadlo- jak se k němu dostat

Příspěvek od JBC »

Když je nádrž plná, asi by se mělo samo dokázat "zavodnit".

Nevím, jak to je u 451, ale u běžných aut po zapnutí zapalování čerpadlo běží jen pár vteřin, znovu se rozběhne teprve při startování a chodu motoru. Nestálo by za to zkusit několikrát zapnout klíček, vždy po deseti vteřinách vypnout a znovu? Třeba by se "zavodnilo".

Druhá věc je, že to může být jen blbá shoda okolností a že prostě do čerpadla v tu stejnou dobu přestal jít proud. 451 má stejnou SAM a vývod na čerpadlo je jeden z těch, co se často vyhřejí, udělá se jim studeňák ... Mrkni na tento odkaz: https://www.evilution.co.uk/mod/451-sam ... =451%20sam najdi si tam vývod na čerpadlo a změř na něm napětí - jenom zapojenou SAM spusť dolů z držáku a příslušný vodič propíchni špendlíkem.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět