Před nákupem

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Před nákupem

Příspěvek od HOST1 »

Zdravím Smart komunitu. Potřebuji druhé auto, hlavně pro ženu do města na krátké jízdy a moc se nám líbí Smartík. Sháním informace, abych nekoupil zajíce v pytli.
1. Obecně prý jsou motory dost poruchové. Někde jsem četl, že motory 0,6 jsou o něco poruchovější, než 0,7, je to tak?
2. Neorientuji se moc v těch převodovkách. Jestli jsem pochopil tak je tam buď poloautomat, tedy robotizovaná převodovka, kde musím řadit rukou. Někdy je řadička doplněná tlačítkem (SmartTouch?), které přepne na automatické přeřazování. Ale co normální automat? Řadí samostatně, nebo taky musí mít tlačítko? rozjíždí se po puštění brzdy tak, jak to dělají automaty od jiných výrobců?
3. Na co si mám dát při výběru pozor?
Děkuji za každou informaci
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

1. 0,6 zvládne cca 120 000 km a pak potřebuje GO za cca 25000,- 0,7 je na tom lépe.
0,7 je také novější a víc “auto” pozná se to podle světel u coupe na první pohled.

2, převodovka je vždy manuál s robotických řazením. Pokud řadicí páka vypadá jak golfový míček musí se s ni kvedlat = poloautomat pokud má z boku tlačítko tak umí řadit sama.

3, je to u všech aut stejné, koukni na stav oleje před a po jízdě

Pokud si najdeš nějakého favorita posli odkaz a zkusíme poradit.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Dovolil bych si reagovat na větu:"Obecně prý jsou motory dost poruchové." Ne, poruchové nejsou! Jen se poměrně rychle opotřebují, což je něco jiného, než porucha. Ale - to platí pro BENZÍNOVÉ motory nejstaršího modelu 450. Naftové motory 800 CDI u tohoto modelu i u modelu 451 vydrží mnohem déle, 300.000 km je běžný nájezd a nevykazují opotřebení.
Jak píšou jiní smartisti, možná bych se poohlížel po modelu 451. Tam už jsou i jiné motory, které těmito neduhy netrpí. Motor 800 CDI je jediný, který zůstal z předchozího modelu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Před nákupem

Příspěvek od HOST1 »

Winterwolf: Děkuji, v těch převodovkách jsem neměl jasno, i v inzerátech někdo píše poloautomat a někdo automat...
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Před nákupem

Příspěvek od HOST1 »

JBC: Děkuji, rozdíl mezi opotřebením a závadou chápu, ale z pohledu peněženky je to rozdíl nepodstatný :D
Auto chceme na krátké pojíždění po městě, takže naftu ne.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Myslím, že nafta je zrovna u Smarta vhodnější - je jedno, jestli zkrátíte životnost motoru, který vydrží statisíce kilometrů. Druhá věc - má výrazně nižší spotřebu. Benzíny jezdí tak za 6 na sto, nafta tak za 3,5, max 4 na sto. Třetí věc - protože žere málo nafty, tak déle trvá, než se ohřeje motor, ale ... právě proto do naftových přidal do topení elektrickou spirálu na rychlejší ohřátí topení (hlavně okna), což benzíny nemají (já jsem asi jediný v ČR, kdo si to do benzína dodělal.
Co tam máte dál?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

HOST1 píše: pát 02 pro 2022, 07:03 Winterwolf: Děkuji, v těch převodovkách jsem neměl jasno, i v inzerátech někdo píše poloautomat a někdo automat...
Nevím, jak přesně to Lukáš napsal, ale automat a poloautomat - v obou případech je to naprosto stejná převodovka, má naprosto stejnou řídící jednotku a skoro úplně stejnou řadící páku. Ta páka je úplně stejná, liší se jen hlavicí páky, v které buď je nebo není mikrospínač.
Můžete si koupit poloautomat a doplněním spínače (a změnou v programu v hlavní řídící jednotce - pár "kliknutí") z toho uděláte úplný automat.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Zdar chlapci,
jsem tu nový, a pokud vidím, tak toto vlákno už není aktivní, proto nebudu zakládat nové, ale budu pokračovat tady. Smarta jsem viděl jen když kolem mě projel, nebo na fotografii, ale mám zájem, nebo něco podobného, pořídit pro mou babku... já už nejsem z těch nejmladších, spíše naopak. Ale než se k tomu odhodlám, tak bych rád něco věděl o Smartech ForTwo, abych si na stará kolena nepořídil něco, čeho bych až do konce života litoval. Nevím, jak to hnije, nebo nehnije, jaké to má mouchy, nebo problémy, na co si dát pozor... Prostě mi na to auto žalujte, ale to asi tady moc nebude aktuální, když to každý máte za svého miláčka... Tak mi alespoň poraďte. Já mám Berlingo, protože jsem celý život modelář, a už dříve jsem se dal na modely bojové techniky v měřítku 1:7, a na převoz nemohu používat třeba Fabii, protože bych to do ní nesložil! Ale myslím si, že na nákupy a vožení vnoučat ze školky, je to zbytečně velké auto, a že by jeho služby mohl zastat malý Smart, i když jak jsem koukal na inzeráty, tak to není příliš levné auto. Já jsem si na stará kolena pořídil na popojíždění elektrickou koloběžku pro starší a pokročilé, typu Chopper, abych na tom nevypadal, jako vosák na bonbonu, ale to je jen na teplé dny... Tak chlapci, a teď do mě - děkuji za každou radu a info, doporučení, nebo nedoporučení... P.S. vejde se do toho basa piva?
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Myslím, že standardně se vozí 4 basy v kufru a dvě na sedadle spolujezdce. Podívej se třeba sem: https://tinyurl.com/4hk2tymu nebo sem: https://tinyurl.com/2hxkvbxs nebo sem: https://tinyurl.com/yc6vffb2 Stačí?
Hnije každý auto. Nejčastěji je to za podběhem dole u prahu, kde se drží blátíčko, takže bývá díra do prahu z předu nebo zezadu, ale není vidět, je schovaná za podběhem. Bývá rezatý rám motoru ...
Nejlepší bude, když mi mailem (postmaster@smart-club.cz) nebo "Soukromou zprávou" pošleš telefonní číslo, domluvíme se na den, kdy nebude pršet a já Tě kousek svezu, případně něco pokecáme ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

Ano jak psal Petr do kufru se vejde 6 bas s pivem a když sklopíš sedačku spolujezdce (umí to každý) tak 19 kartónů vína ;-)

Pokud to máš blíž do Prahy než do Liberce tak se můžeme potkat u auta a pokecat.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Miloš JE z Liberce.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Jak tak koukám, tak je to velká nákupní taška. S tím blátem za podběhem to je asi stejné všude, ale Berlingo je pozinkované, tak to tolik nehnije, ale stejně je potřeba se o ta místa starat. Jak jsi mi Petře psal domů tu spotřebu, tak to mě trochu udivilo, na takovou blešku, a ta životnost benzínu je také trochu nízká, ale dobře, že mě informuješ. Nerad bych byl potom případně překvapen.
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Bleška váží 800 kg a hlavně - nemá zrovna aerodynamický tvar. Je to něco jako tlačit skříň proti větru. Na druhou stranu, úplně stejnou spotřebu mám s Roadsterem, který se zrovna skříní nazvat nedá. Jenže s ním zase asi tak 15% nájezdu jezdím jak ... no, na plný plyn a plnou brzdu. A s tím třetím jezdím max. tak 70 až 75 kmh (max), průměrně tak 55 a stejně jedu za 6,0.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Tak s tím čelním odporem si myslím to není tak špatné, to moje vysoká Berla, to je teprve odpor, tam cítím každý poryv větru. Ale já už mám závodnická léta za sebou, tak ten čelní odpor je pro mě v pohodě. A co vy ostatní, asi jste někde na lyžování v Alpách, že se neozvete?!
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Ne, nejsou v Alpách. Hodně jich přešlo na Facebook (protože je sluníčkový a v mobilu pořád po ruce), nebo prostě přestali mít o dění zájem, protože za posledních 5 let se kompletně rozesr.ly vztahy mezi lidmi, prakticky v celé společnosti.
Tento web udržujeme při životě s Winterwolfem (za finančního přispění Tomáše) jako stálou zásobárnu vědomostí a zkušeností. Smartisti odtud mohou čerpat kdykoliv, zapsané věci zde na trvalo zůstávají, ne jako na Facebooku, kde třeba už za týden nejsou k dohledání, protože je čas odsunul po timeline někam do propadliště ... Najít na FB něco starého půl roku je práce třeba na hodinu, rok stará věc se nedá najít už vůbec.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět