Kontrolka Trust Plus

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Květa
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16 čer 2008, 13:20
Bydliště: Třebíč

Kontrolka Trust Plus

Příspěvek od Květa »

prosím o pomoc,
Smartík jede jako Ďas, ale ....
znova nastartuji a rozsvítí se kontrolka žlutý trojúhelník, auto jede max. 20, cuká, neřadí max 1, nebo 2
nejde za plynem, cuká
druhý den zase jede i třeba 1000km
rok výroby 2000, benzin,

děkuji

Květa z Třebíče
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Tato znamená, že máš někde nějakou chybu v systemu, chce to na diagnostiku, která určí jakou a kde. To , že ti to takhle "blbě" jede, jak popisuješ, tak to jedeš v n o u z o v é m režimu a to má znamenat - nikam už nejezdi a šup rychle do (drahého) servisu. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

kveto hledej. zluty trojuhelnik se uz resil mockrat.

jinak krouzek abs na zadnich kolech ;-) nebo cidlo otacek motoru.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
STAS1
Smart ACE
Příspěvky: 707
Registrován: stř 25 črc 2007, 12:20
Bydliště: Kyjov, Jižní Morava

Příspěvek od STAS1 »

Tipoval bych některé čidlo ABS nebo kabel k němu - zřejmě špatný kontakt nebo částečně porušený kabel... :wink:
Smart For Two 0,6 benzin r.v.2000 - bohužel po smrti :?
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: problik zluty trojuhelnik/3carky

Příspěvek od paboz »

xlukas.cz píše: ned 23 úno 2014, 09:34 kveto hledej. zluty trojuhelnik se uz resil mockrat.

jinak krouzek abs na zadnich kolech ;-) nebo cidlo otacek motoru.
snazim se najit temata se zlutym trojuhelnik ,ze pry mockrat .Bohuzel nic jsem nenasel
Uz jsem tu rok nebyl Ferda jezdi jak das hlavne zasluhou zeny ze se po motoristicke pauze otrkala. Neptam se znamenaji 3 carky to uz mi je jasne.Dotaz muze met souvislost s problikem zluteho trojuhelniku.Dopoledne u obchodaku se drala z odhrnuteho snehu tak zaregistrovala probliknuti zl.trojuhelniku a po 3km 100 m pred barakem auto zpomalovaloa pak nezaradila zustale v sjezdu z hlavni.Tak jsem vypnul motor dotlacil na kraj a pak jsem prubnul starnout a tech 100 dojela.Jenom ze hledej v mraze (garaz obsazena)draty ktere jsou trde .
Odpoledne odjela a pri vyjezdu z parkoviste v nahrnutem snehu zase problik .
Nema ta signalizace neco spolecneho s prokluzem kolem? Na Hyundai to mam vcera se mi to aktivolao kdyz jsem rizl zatacku s hrabanim v snehu.
Vim ze nazadnich kolech je ozubeni se snimacem asi ABS .
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kontrolka Trust Plus

Příspěvek od JBC »

Ano, žlutý trojúhelník bliká, když se jedno kolo protáčí. Stačí, že se protočí jen trochu rychleji, než ostatní kola, ale ŘJ kontroluje a vzájemně porovnává otáčky všech kol (u novějších 450 ještě k tomu kontroluje úhel natočení volantu, ale to Ty nemáš). Když se nějaké zadní kolo protočí, zapne se Trust plus, což se projeví tak, že s plynem to udělá mínus. Ubere Ti to plyn, aby se to kolo přestalo protáčet. Klidně Ti ho ubere opakovaně, klidně tak dlouho, že se auto zastaví (ale motor běží na volnoběh). Signalizováno je to právě tím trojúhelníkem.

Ta závada po ujetí 3 km s tím nemá nic společného.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Kontrolka Trust Plus

Příspěvek od paboz »

JBC píše: čtv 15 pro 2022, 19:38 Ano, žlutý trojúhelník bliká, když se jedno kolo protáčí. Stačí, že se protočí jen trochu rychleji, než ostatní kola, ale ŘJ kontroluje a vzájemně porovnává otáčky všech kol (u novějších 450 ještě k tomu kontroluje úhel natočení volantu, ale to Ty nemáš). Když se nějaké zadní kolo protočí, zapne se Trust plus, což se projeví tak, že s plynem to udělá mínus. Ubere Ti to plyn, aby se to kolo přestalo protáčet. Klidně Ti ho ubere opakovaně, klidně tak dlouho, že se auto zastaví (ale motor běží na volnoběh). Signalizováno je to právě tím trojúhelníkem.

Ta závada po ujetí 3 km s tím nemá nic společného.
Dik za vysvetleni tehle funkce.
A k 3 carkam.Ja cekal kdy to prijde .ale proc zrovna tedkom snehu po kokot a mraz. Ferdik ma 21 let,pozehnany vek.Dneska neodzkousime uz jsem 2x odhazoval ,traktor asi podruhe dnes neprijede a fuja a fuja . No nic po obede namazu zada a jdu zhodit strechu.Ferdika uz neni videt :-)
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kontrolka Trust Plus

Příspěvek od JBC »

Jestli Ti třeba nenateklo do konektoru u aktuátoru spojky nebo do konektoru/motoru řazení. Motor řazení je nad aktuátorem spojky.
Ještě je možnost, že je chyba v releové sadě pod sedačkou řidiče - mohla být navlhlá, zamrzlo tam něco ... Kdyžtak je potřeba ji vymontovat a zkontrolovat i ze spodní strany, jestli není shnilá nějaká cesta na plošném spoji apod.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Kontrolka Trust Plus

Příspěvek od paboz »

JBC píše: pát 16 pro 2022, 21:15 Jestli Ti třeba nenateklo do konektoru u aktuátoru spojky nebo do konektoru/motoru řazení. Motor řazení je nad aktuátorem spojky.
Ještě je možnost, že je chyba v releové sadě pod sedačkou řidiče - mohla být navlhlá, zamrzlo tam něco ... Kdyžtak je potřeba ji vymontovat a zkontrolovat i ze spodní strany, jestli není shnilá nějaká cesta na plošném spoji apod.
Dik to mam vsecko teoreticky nacteno,vsechny veci co popisujes jsem mel v kvetnu 21 preventivne rozebrane,ale bylo teplo .Tedkom Ferda stoji na zahrade ,pomalu k nemu prihrnuji snich ,uz ho neni kde davat :D
Fortwo 450, 2001
Odpovědět