Před nákupem

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Tak jsem dnes, díky Petrovi, zakoupil Smart ForTwo, abych sem trochu zapadl...
Obrázek
Obrázek
Jediná chyba u něj je, že se nezamykají levé dveře. Když jsem to dovezl domů, tak podle návodu Petra jsem rozebral dveře, a demontoval zámek. Prohlédnul a proměřil jsem ho v dílně, ale nic jsem nezjistil. tak jsem ho vrátil zpět na kabely, a on začal fungovat!? Tak jsem ho zamontoval do dveří, zavřel dveře a zkusil zamknout, a ono NIC! :oops: Tak znovu ven, nenalezena žádná závada, tak montáž do dveří, a tentokráte jsem to jen lehce přichytil, a při otevřených dveřích vyzkoušel zamknout. Zámek cvaknul, a jelikož byly otevřené dveře, tak se vrátil zpět. Jakmile jsem zavřel dveře, tak funkce přestala!!! Nebudu vás zdržovat dalšími testy, včetně měření na stole... ale nakonec jsem zjistil, že jakmile se dveře zamknou na první stupeň, tak fungují, ale když je docvaknu, tak je konec! Nakonec jsem vzal kus kabelu, a když jsem propojil tu západku zámku na karoserii se zámkem dveří, tak funkce ustala!!! Nastalo další zkoušení, ale také smrákání, ale jelikož servomotor nemá žádný svod, tak jsem na nic nepřišel, a téměř po tmě jsem kompletoval dveře. Katastrofa, horší, jak je rozebrat, zatím tam drží na dvou místech, ale namontoval jsem kliku, abych to mohl zamknout, a jít spát. Máte nějaké finty na demontáž a montáž toho plastu ze dveří?
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

Krasavec!
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Fakt zachovalej! Kromě malýho nájezdu skoro žádná koroze na Tridionu. Kdyby to byla jiná barva, beru ho hned!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Ahoj chlapci,
nevím, jestli bych neměl napsat "Ahoj Administrátoři" protože by tady bylo úplně mrtvo nebýt vás dvou! Ale co se dá dělat, pokračoval jsem v opravě zámku, občas jsem si připadal jako blb, protože se tam děly nevysvětlitelné věci, nakonec to funguje, ale nedokážu přesně specifikovat příčinu, možná proříznutá izolace na plechových příchytkách kabelového svazku??? V létě to asi bude potřebovat si zopakovat...
Ale chtěl bych říci, že ta zrcátka jsou katastrofální! To pravé by chtělo být elektricky ovládané, existuje? A ta skla by chtěla být trochu parabolická, protože v tom není nic vidět. Já jsem zvyklý na ty lopaty na Berlingu, a když couvám před garáž, potřebuji vidět levé zadní kolo, abych projel těsně kolem betonové zídky souseda, ale ve Smartu tam nic nevidím! Existuje nějaký "tuning" zrcátek?
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj,
elektrická zrcátka se dělala od vyšších výbav.

Koukni na bazos nebo podobné kdo prodává Smart na díly a tam si kup "nová" zrcátka, kabeláž a ovladač na dveře. Pak to vše pozapojuj a máš vyřešeno.

Výhled dozadu je trochu horší to uznávám, dá se to řešit přídavným zrcátkem do vnitřního rohu stávajícího zrcátka.

a ještě doporučení od admina :-)
udělej si tady vlastní téma pro svého Smarta a tam můžeme řešit vše co budeš potřebovat ;-)
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Jasně Lukáši, jdu do toho, protože to bude asi to nejlepší řešení, než tady zaplevelovat cizí vlákno... Obrázek
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Před nákupem

Příspěvek od HOST1 »

zdravím Smart komunitu. Jsem po vážné nemoci invalida s poruchou chůze a jako exřidič bych se rád vrátil za volant. Jsem bývalý Alfista, ale už velké auto nepotřebuji a Smartík by mi na trochu ježdění stačil. Bohužel jsem díky kombinaci nemoci a lenosti vyrostl do šířky a zajímalo by mne jak je Smart pohodlný pro 150 kg chlapa ? Nástup, sedačka, přístup do kufru....má třeba výškově stavitelnou sedačku, posuvný volant ? Jedná se mi o model max.10 let starý....cca r.v.2013 - 2015 Děkuji za pomoc, Vašek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Zrovna v časovém období, které jsi nastavil, končila výroba modelu 451 a začal se vyrábět model 453. Popisovat, co všechno je ve smartu fajn (skoro všechno) a co naopak stojí za starou bačkoru (skoro nic) je úplně na ho...uby. Nejlepší je si auto fyzicky prohlédnout a vyzkoušet. Napiš město, ve kterém žiješ (nebo se zdržuješ většinu času), zkusíme vytipovat někoho z nás, který by Ti to auto fyzicky ukázal.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Mě to Petře přijde trochu podivné, když někdo, kdo je členem od roku 2006 a má 594 příspěvků, se ptá, jak vypadá Smart?! Obrázek
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

Miloši, účet HOST je pro neregistrované aby se mohl zeptat na co potřebuje ještě než si Smarta pořídí a pak se zaregistruje :-)

Proto má tolik příspěvků 8)
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Ach zóóó Obrázek Tak z toho jsem Maruška Kudeříková...Obrázek
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Před nákupem

Příspěvek od HOST1 »

ahoj, díky za odpovědi.
Ano používám účet HOST, ale pokud Smarta koupím rád se registruji.
Se Smartíkem jsem občas jezdil před dvaceti lety kdy jsem ho na Chodově dostával jako náhradní vůz při servisu Sprintera.
Bohužel si toho po restartu mozku (mrtvice) moc nepamatuji.
Ano nejlepší by bylo Smart vyzkoušet osobně. Je tu ochotný člen z Ústeckoorlického okresu ?
Jsem případně na SMS, WhatsApp 727912812
díky Vašek O--O *1*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Přiznám se, že z těch končin nikoho neznám (jen s Roadsterem). Napíšu žádost na náš Facebook, uvidíme jestli se někdo ozve.
Kdyžtak znám pána z H.K., který má 451. Ale uvidíme, jestli se najde někdo další.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
vapol
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01 srp 2023, 23:44

Re: Před nákupem

Příspěvek od vapol »

Nazdar komunito, tak jsem koupil Smartíka a z HOSTA1 se zaregistroval jak jsem slíbil.
Koukám, že tady už to moc "nežije" a tak aspoň sosám informace co jsou tu uložené.

Smartům zdar, Vašek
451 ForTwo Cabrio 62 kW
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj Vašku,
Založ si vlákno ZDE a pochlubit se co mas hezkého :-)
Odpovědět