zajisteni tahla sterace

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

zajisteni tahla sterace

Příspěvek od paboz »

zdravim ve spolek,jiz jsem tady dlouho nebyl.Tedkom zena dojela pouze s teracem od splujezdce.Ujela 30 km po tme a v desti.
Na yutube jsem nasel co vypodlo.Je to takova spona zajisteni tahla.Snazil jsem to najit v nahr.dilech ale pokus marny. Mate nekdo typ kde se to da sehnat?
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: zajisteni tahla sterace

Příspěvek od JBC »

No, mohl jsi sem dát odkaz na to video na Youtube, abychom se nemuseli chodit dívat do auta, co máš vlastně na mysli.
Samotný zajišťovací element Ti asi neprodá, ale kompletní použitý mechanismus stěračů určitě koupíš u Lukáče Červinky ze Zbiroha, tel. 606 918 244 nebo druhý tel.: 602 452 375 Nebo se podívej na Bazoš.cz -> auto moto -> náhradní díly, tam taky najdeš lidi, co vrakujou smartíky, třeba najdeš někoho, ke komu to máš kousek.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: zajisteni tahla sterace

Příspěvek od paboz »

Dekuji za ucast.Opravnou sponu jsem dohledal a uz je objednana.Prijde do ctvrtku.Uvidim zda a jak dlouho to vydrzi.Na vymenu celeho mechanismu jeste chvili pockam.
A v aute ten dil nenajdes.Pokud uz nebyla delana nahodou oprava.Pres noc jsem hodne guglil :D
Priznavam v dotazu jsem uvedl ze vypadla nejaka spona .To jsem si myslel.Pouze doslo k opotrebeni a vypadnuti tahla.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: zajisteni tahla sterace

Příspěvek od JBC »

Tý jo .. a že bys sem hodil nějakej odkaz? Jakou sponu jsi objednal? A to video? My to chceme vědět, abysme byli chytřejší!! Abysme mohli poradit někomu dalšímu, až bude mít stejnej problém a Ty zrovna nebudeš "na drátě"!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: zajisteni tahla sterace

Příspěvek od paboz »

odkaz vlozim,video je zbytecne.Hledal jsem opravu steracu na smartu. Co delal jsem nevidel,opravu provedl pres ten maly otvor tak ze zaber zaden.V ruce ukazal spony cele to komentoval ,ale ja mu nerozumnel.Tak jsem mylne predpokladal ze ta spona uhnila,vypadla tak tam dava novou.
Na tom odkazu pokud se mi povede ho vlozit tak je postup.Recenze vetsinou kladne,asi bude dochazet k oteru ,tahlo je asi hlinik .No az tahlo predre tak se bude resit dal.
https://allegro.cz/nabidka/2-ks-sada-na ... gJjpPD_BwE
tady jsem objednal nejlepsi cena a doba dodani.Vzal jsem 2 pary je to univerzal na kazde auto,v garazi je mista dost :D

a tady je schema montaze
https://allegro.cz/nabidka/nissan-micra ... d6604cf017

Teoreticky by to fungovat melo.V ctvrtek budu chytrejsi.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
PET5
Příspěvky: 50
Registrován: úte 10 říj 2023, 07:12
Bydliště: Zlín

Re: zajisteni tahla sterace

Příspěvek od PET5 »

Ti Poláci to pravděpodobně tahají z Číny a s patřičnou přirážkou pak prodávají nic netušícím zákazníkům.
Na Aliexpress lze koupit sadu deseti kusů za 60 Kč i s dopravou. A chodí to poslední dobou poštou zcela bez problémů.
Je tam více nabídek jako například tato:
10pcs/set Metal Car Windshield Windscreen Wiper Linkage Repair Clips
Obrázek
Smart ForTwo 450.332 (benzin 0,7 l/45 kW) 9/2004 "Pinďa"
Smart ForTwo CDI 451.300 (nafta 0,8 l/33 kW) 9/2008 "Ropík"
Petr
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: zajisteni tahla sterace

Příspěvek od paboz »

to jsi neobjevil zadnou ameriku,tu variantu jsem z casovych duvodu zavrhnul.
Je snad jasne ze pro mne je dulezita rychlost dodani.Z alikem mam dlouholete zkusenosti.kdyz na to necekas kklidne tam objednavam.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 191
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: zajisteni tahla sterace

Příspěvek od Mila198 »

Tak nějak si dovolím vstoupit do tohoto tématu, ale pokud se jedná o takovouto blbost, tak to nahradím drátem, který zatáhnu kleštěmi do drážky, a je skoro "navždy" hotovo! Nebo si udělám z plechu vidličku, kterou zasunu do drážky, a zbytek ohnu,Obrázek a nebudu tím tady otravovat, když ani nevysvětlím, o co se jedná!? Obrázek
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: zajisteni tahla sterace

Příspěvek od JBC »

paboz píše: ned 12 lis 2023, 09:32 odkaz vlozim,video je zbytecne.Hledal jsem opravu steracu na smartu. Co delal jsem nevidel,opravu provedl pres ten maly otvor tak ze zaber zaden.V ruce ukazal spony cele to komentoval ,ale ja mu nerozumnel.Tak jsem mylne predpokladal ze ta spona uhnila,vypadla tak tam dava novou.
Na tom odkazu pokud se mi povede ho vlozit tak je postup.Recenze vetsinou kladne,asi bude dochazet k oteru ,tahlo je asi hlinik .No az tahlo predre tak se bude resit dal.
https://allegro.cz/nabidka/2-ks-sada-na ... gJjpPD_BwE
tady jsem objednal nejlepsi cena a doba dodani.Vzal jsem 2 pary je to univerzal na kazde auto,v garazi je mista dost :D

a tady je schema montaze
https://allegro.cz/nabidka/nissan-micra ... d6604cf017

Teoreticky by to fungovat melo.V ctvrtek budu chytrejsi.
Děkuji za informace, takhle mi to bohatě stačí, už jsem v obraze!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Odpovědět