Přední odpružení For2

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
bajza
Příspěvky: 145
Registrován: sob 04 lis 2006, 20:44
Bydliště: Budyne nad Ohrí
Kontaktovat uživatele:

Přední odpružení For2

Příspěvek od bajza »

C?go sm?rt?ci cht?l bych se v?s zeptat jak? m?te na sm?rtiku ve p?edu odpru?en?. J? m?m podle v?eho r.v. 2001 a mam ve p?edu n?co jako listov? p?ro :cry: ale podle toho co jsem kde vy?et tak tenhle r.v. by m?l m?t norm?ln? pru?iny. No ale pro? to zkoum?m cht?l jsem si d?t ty ?irok? kole?ka ze zadu do p?edu no vypadalo to bohovsky (za malo penez hodne muziky :D ) ale ouha to listov? odpru?en? u? asi nejak doslou?ilo proto?e kdy? jsem to byl projet tak mi kola lechce skrtaly o lemy :cry: tak jsem to zas sundal a pot?eboval bych nejak zjistit jestli je ta pru?ina dobr?. Sta?ilo by kdyby n?kdo zm??il na sv?m voz?tku vzd?lenost mezi silnic? a lemem blatn?ku j? tady v okol? ??dn?ho sm?rt?ka nem?m jinak bych u? k n?mu b??el s metrem :D dik bajza jo gumy mam 135/70/15
Smart For Two . . . . . . . . . pár_fotek:

front 195/40/16 rear 215/35/16 DunlopSP9000

tel: 776 26 02 81
marcus

Příspěvek od marcus »

ja som skusal nieco podobne (ked som potreboval dojst do pneuservisu lebo som roztal prednu gumu) ale na smart fortwo cdi 2002 a tiez ziaden uspech bohuzial ET nepusti no ale dalo by sa to asi kupenim nizsich a uzsich gum co ja viem nieco okolo 165/50/15 alebo dorazy na tlmice ale to tiez nieje ziadna vyhra
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Nesv?d?l bych ?krt?n? kol o lemy na vadn? pru?en? listov? pru?iny, kter? je t?m?? nezni?iteln?. P?edn? a zadn? kola maj? u Smartu jin? ET. Jak jsem tak koukal, d?l? se pro Smart docela ?irok? ?k?la disk? s r?zn?mi ET, ale i ET m? sv? meze. Asi nej?asteji se d?laj? pro ForTwo ET 20 vp?edu a -1 vzadu, co? je rozd?l 21mm. P?id?m-li k tomu je?t? polovinu rozd?lu o kterou je zadn? kolo ?ir?? ne? p?edn?, to m??e b?t nap?. dal??ch 10mm pak vn?j?? okraj kola vyleze o proti sv? p?vodn? poloze o 31mm a to u? je sakramentsky zn?t.
Pokud chce? d?t na p?edek ?ir?? r?fky, pak by ses m?l po tv? zku?enosti poohl?dnout po n?jak?ch, kter? maj? p?ibli?n? stejn? ET jako ty kola co tam m??. Pokud koup?? kolo ?ir?? a s men??m ET, m??e d??t o lemy. Pokud bude kolo ?ir?? a s v?t??m ET, m??e d??t o podb?hy.


Co je to ET (z?lis) u lit?ch kol a jak se projevuje po namontov?n? kol na vozidlo...

...ilustruje n?sleduj?c? schema. ET ud?v? vzd?lenost dosedac? plochy kola od osy r?fku v milimetrech. Kolo s ni??? hodnoutou ET bude po namontov?n? v?ce "ven" v??i vozidlu.
Pro ka?d? vozidlo existuj? p?edepsane, resp. doporu?en? hodnoty ET a tyto je t?eba dodr?ovat, aby nedoch?zelo ke kontaktu pneumatiky s lemem blatn?ku (v p??pad? p??li? n?zk?ho ET) nebo ke kontaktu nap?. lit?ho kola se sou??stmi n?pravy vozidla v p??pad? p??li? vysok?ho ET.
...ilustruje n?sleduj?c? schema. ET ud?v? vzd?lenost dosedac? plochy kola od osy r?fku v milimetrech. Kolo s ni??? hodnoutou ET bude po namontov?n? v?ce "ven" v??i vozidlu.


Obrázek




Dokument Word pro sta?en? s r?znymi druhy disk? pro Smart st?hne? ZDE




---
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
bajza
Příspěvky: 145
Registrován: sob 04 lis 2006, 20:44
Bydliště: Budyne nad Ohrí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bajza »

Hmm tak to tam ve p?edu budu muset asi nechat ty ?iletky :cry: ale stejn? mi nejde do hlavy jak tam n?kdo narve 6ti palcovej disk. N?kolikr?t jsem u? vid?l sm?rt?ka jak mu p?edn? kola ?u?ej ven z blatn?k? a byl norm?ln? poj?zdnej :D je?te zkusim men?? rozm?r gumy v?ak j? je tam dostanu :twisted: zatim dik v?em
Smart For Two . . . . . . . . . pár_fotek:

front 195/40/16 rear 215/35/16 DunlopSP9000

tel: 776 26 02 81
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

St?hnul sis ten katalog co jsem dal na konci p?ede?l?ho p??sp?vku, tam je dob?e vid?t co se d? pou?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
marcus

Příspěvek od marcus »

ty mozes dat do predu aj siroke kola ale musis mat disky co maju ET ktore ti bude pasovat kukni http://www.smart-dily.cz/ tam maju zopar sad
Uživatelský avatar
bajza
Příspěvky: 145
Registrován: sob 04 lis 2006, 20:44
Bydliště: Budyne nad Ohrí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bajza »

??go katalog jsem si stahnul dik moc zdravim marcuse a DYK77 dik.
Smart For Two . . . . . . . . . pár_fotek:

front 195/40/16 rear 215/35/16 DunlopSP9000

tel: 776 26 02 81
Odpovědět