Urgentní - diagnostika CDI

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Urgentní - diagnostika CDI

Příspěvek od Robin »

Pánové,

prodávám svoje CDI a nechal sem ho stát cca tři tejdny venku, přišel sem k němu a měl sem co dělat abych ho natočil. Baterkou to neni, motorem to v pohodě točilo. Přišlo mi, jakoby nežhavily všechny svíčky, bylo slyšet, že to jakoby chytá, ale na jeden válec. Jakmile to chytlo, tak motor běžel pravidelně, nekouřil, prostě všechno v pořádku. Po chcípnutí, zhruba po minutě chodu motoru, startuje naprosto v pohodě. Nicméně přes noc po vychladnutí stejnej problém. Co potřebuju, jestli někdo v Praze a nejbližšim okolí neznáte nějakej servis, bo někoho, kdo by byl schopen se na to ZEJTRA, tzn. čtvrtek podívat, optimálně změřit svíčky, tlaky a hodit to na diagnostiku, poňáč pro auto si má přiject v pátek nějakej slovák. Řikal jsem mu o tom problému, nicméně chci to auto prodat a nechci ten prodej protahovat, protože víte jak to pak dopadá. Stačí mi identifikovat závadu, dám pak kupci slevu v hodnotě ceny opravy, nicméně jak sem psal vejš, potřebuju to zejtra, urgentně.

Díky
2012 Fortwo / benzin
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

Kuk hore do vlákna "OPRAVNY - telefonní čísla & kontakty" a môžeš to obvoláva zaradom :wink: Ja osobne ti môžem doporuči Autodílnu Martínek, keď im tam zavoláš a vysvetlíš situáciu, tak si na teba možno urobia čas...a diagnostiku na smarty majú.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Budou to žhavící svíčky,vyndej je ven připoj na ně přímo + a - a uvidíš jestli jdou,případně proměřit jestli k nim jde proud.
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

za žhavící svíčky bych byl šastnej, je to to nejlevnější, co by se mohlo posrat :). takže to určitě bude něco jinýho, murphyho zákony bohužel fungujou spolehlivě.

ale copa o to, já to klidně obvolám, ale spíš mi šlo o nějaký doporučení na konkrétní jméno, přece jenom určitě nečekaj, až jim zavolá nějakej zoufalec, co potřebuje teď hned přiject a udělat diagnostiku.. :). každopádně díky, martínek bude hned první v řadě [/b]
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

martinkovi sem volal v patek o pul 1, ze do 4 potrebuju opravit auto. sice nemel cas na opravu, protoze tam mel rozdelane auta, ale aspon velice ochotne poradil a poradil spravne :!:

to co popisujes, tak mne dela sem tam, kdyz je venku zima. neni to pravidelne. sem tam. zatim se mne to za tu dobu stalo 6x?. ostatne se podivej na videa z you tube. zrovna sem tam daval startovani smarta pri -20 a -26 stupnich. ja bych to jako zavadu nebral. pocitam, ze to bude jednak slabou baterkou, protoze nazhavi malo. nebo staci nazhavit, vypnout nazhavit a uz to chytne v mziku. ono tim, ze to auto stalo, tak mozna ty zhavici svicky zoxidovaly.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

no muj startuje hůř. je slyšet jak chytá, ale fakt tak na jeden válec. až po chvíli nastartuje. každopádně stačí, aby běžel pár sekund a pak po chcípnutí už chytne normálně. evidentně to je zimou, jakmile bylo víc jak 15 tak to nedělal vůbec.

zoxidovaný svíčky? kde? kontakty zoxidovaný nejsou, to sem se díval. drží to normálně, takže je nepravděpodobný, že by tam byl nějakej přechodovej odpor. nicméně byla to taková rychlá kontrola, nijak sem to neměřil. v každym případě bych řek, že při žhavení žhaví aspoň jedna, poňáč když se zaměřim za tmy na interierový světlo, tak je vidět, že po zhasnutí kontrolky žhavení, tzn. když žhavení přestane, tak že do ní de víc proudu - víc se rozsvítí. rozdíl nepatrnej, ale vidět to je.

no nic, zavolám martínka. díky za rady :)
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

tak martínek zareagoval promptně, nicméně problém nevyřešil. na diagnostice chyba žádná, svíčky údajně žhavjej, doporučena výměna baterie a svíček preventivně.

každopádně výsledek pozitivní, auto sem prodal s informací o horším startování za původní cenu, mínus cena svíček a nové autobaterie k oboustrané spokojenosti :).

takže ještě jednou všem děkuji za rady..
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Dík za info *1*
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět