Teď si jenom vzpomínám když jsem byl několikrát v autosalonu, a jeli jsme se svézt s předváděcím autem, které mělo najeto pár kilometrů jakou mu dávali čočku, hned plnej plyn rozhodně ho nešetřili a pak si ho někdo koupí jako předváděčku a má ho pěkně zajetý.
zajizdeni cdi 40kw
Já když jsem zajížděl nové auto tak jsem prvních 1500km jezdil mimo město, plynulou rychlosti bez zbytečného vytáčení motoru, tím se nemůže nic zkazit.
Teď si jenom vzpomínám když jsem byl několikrát v autosalonu, a jeli jsme se svézt s předváděcím autem, které mělo najeto pár kilometrů jakou mu dávali čočku, hned plnej plyn rozhodně ho nešetřili a pak si ho někdo koupí jako předváděčku a má ho pěkně zajetý.
Teď si jenom vzpomínám když jsem byl několikrát v autosalonu, a jeli jsme se svézt s předváděcím autem, které mělo najeto pár kilometrů jakou mu dávali čočku, hned plnej plyn rozhodně ho nešetřili a pak si ho někdo koupí jako předváděčku a má ho pěkně zajetý.
ja byl na exkurzi v boleslavi ve skodovce, uz je to par let, ale tenkrat tam vyrabeli 1,4 a zajizdeli je uz ve fabrice, bez oleje je na 2 minuty pripojili na klikovku a roztocili na cca 5000ot/min pak to proplachli nejakym olejem na 1 min az pak naleli olej a soupli to do vozu
a tohle jsem videl a auta jezdi do dneska
jinak se rika nedrzet stejen otacky a stridat jejich spektrum
a tohle jsem videl a auta jezdi do dneska
jinak se rika nedrzet stejen otacky a stridat jejich spektrum
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
- houzar
- Smart ACE
- Příspěvky: 6950
- Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
- Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901
je to jeden z nejšetrnějších a nej ůčinnějších způsobů,zbavit se všech otřepů a příměsí a pak se nemůže nic stát
v mládí když jsem dělal motory do motorek tak jsem zabíhal takhle: výbrus jemné soustružení,nový píst a kroužky sestavit a ujet zhruba 500-1000 km potom rozdělat dát nové kroužky a můžete klidně závodit
v mládí když jsem dělal motory do motorek tak jsem zabíhal takhle: výbrus jemné soustružení,nový píst a kroužky sestavit a ujet zhruba 500-1000 km potom rozdělat dát nové kroužky a můžete klidně závodit
Formule H vysočina
mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
Když jsme u těch motorek, tak třeba od nich je mi známo, že ten kdo měl dejme tomu Simsona a nakládal tomu hned od začátku, tak se ten motor jevil jako suprově zajetej, byl rychlej a táhnul, ale najelo se na něj tak 17.000Km a bylo slyšet že je před smrtí a už to tolik nejelo. Kdo dal záběhu trochu čas, nejezdil na plnej céres a jezdil sám, tak najel 25 - 27.000 než musel udělat výbrus. Motor jezdil do té doby průměrně, ale spolehlivě. Kdo měl motorku třeba po dědovi kterej to od začátku naopak podtáčel a ještě něco za sebou tahal, tak to bylo utahaný, nejelo to a generálku řešil stejně brzy jako ten první případ.
Mno pratele tak sme dopadli stejne jako na ostatnich forech
kazdej doporucuje neco jinyho (slapat tomu na krk / neslapat tomu na krk) takze shrnu to co sem udelal ja 
Behem tejdne sem najezdil 1000km mesto/mimo mesto (40/60%) vetsinou delssi jizdy (aspon hodku). Otacky jsem mnel prvnich cca 300km ciste podle automatu tzn 1500-3200ot(kopec), dalsich 600km jsem se je snazil drzet spise od 2000 do 3000 a poslednich cca 100km jsem to obcas do kopce vytocil i na tech 3500(kratkodobe) a na rovinkach jsem mu nechaval i šolich (tech cca 1500) Narust vykonu od nizkejch (1500) otacek jsem ucejtil az tak po cca 500km. podle prvni nadrze je vysledna spotreba 4,42l tzn laicky predpokladam ze to nelze hodnotit jako ze jsem autu daval "cocku"
a ani bych to nehodnotil tak ze jsem ho dusil v nizkejch otackach. Celej tyden jsem jezdil do max rychlosti 100km/h (cca 2100 otacek) jen jednou jsem si pri predjizdeni vsimnul ze tam mam 120km/h ale porad jsem se pohyboval v rozmezi do 3000ot coz jsou podle mne do ty doporucovany 2/3 vykonu.
.. trebas tohle summary pomuze nekomu dalsimu az bude tapat stejne jako ja na zacatku.
Behem tejdne sem najezdil 1000km mesto/mimo mesto (40/60%) vetsinou delssi jizdy (aspon hodku). Otacky jsem mnel prvnich cca 300km ciste podle automatu tzn 1500-3200ot(kopec), dalsich 600km jsem se je snazil drzet spise od 2000 do 3000 a poslednich cca 100km jsem to obcas do kopce vytocil i na tech 3500(kratkodobe) a na rovinkach jsem mu nechaval i šolich (tech cca 1500) Narust vykonu od nizkejch (1500) otacek jsem ucejtil az tak po cca 500km. podle prvni nadrze je vysledna spotreba 4,42l tzn laicky predpokladam ze to nelze hodnotit jako ze jsem autu daval "cocku"
.. trebas tohle summary pomuze nekomu dalsimu az bude tapat stejne jako ja na zacatku.
Naposledy upravil(a) ruya dne ned 22 lis 2009, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Smart 0,8 Cdi 451, 2009, 40kW
myslim ze si to zabehol dobre , urcite si motoru neuskodil .
Ja by som este vymenil ten olej napr po 3000km a uz by som spokojne spaval , ze som pre motor urobil vsetko aby ma dlho posluchal, je pravda ze ta vymena oleja mozno dnes uz nema az taky vyznam ale mal by som z toho dobry pocit
Ja by som este vymenil ten olej napr po 3000km a uz by som spokojne spaval , ze som pre motor urobil vsetko aby ma dlho posluchal, je pravda ze ta vymena oleja mozno dnes uz nema az taky vyznam ale mal by som z toho dobry pocit
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
smart passion 52kW 2008
smart ebike
Promiň nechtěl jsem ti ten dobrej pocit vzít. Spíš jsem to myslel tak, že ty návody se různí, názory také a ani v servisu ti neřeknou co je nejlepší, protože bez nějakých vědeckých a přesných srovnávacích testů ti nikdo nemůže vědět.ruya píše:Jirkaal píše:Neexistuje způsob jak prokázat, že jsi udělal dobře .
Chmm ano s takto podanym argumentem nemuzu nesouhlasit ale "vašu pí** som taky neviděl a presto věřím že ju máte" tak mi prosím neber ten dobrej pocit že sem pro to udelal to nejlepší co sem moh.
Také mi nikdy nešlo na rozum jak by mohl styl jízdy nebo zajíždění ovlivnit zda auto bude svižné a nebo líné. To jako že se jinak opotřebuje povrch válců, vačky budou mít jinou geometrii, ventily jiné časování nebo co?
Jediné co dává smysl, že když budu motor přetěžovat a on nezvládne chlazení a mazání tak se buď poškodí ihned a nebo se opotřebí tak, že motor třeba nebude těsnit a bude spotřebovávat olej a blbě potáhne. Pokud ale nepřekročím v provozu nějaké provozní limity (otáčky, teplota, množství a kvalita oleje ) tak by se motor neměl nikterak poškodit nebo nadměrně opotřebovat a pojedu jakkoliv i při "záběhu"
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
Muj tatulda pracoval nejaky cas u Dopravniho Podniku Cesky Posty (servisni organizace autoparku). A protoze nakupovali nove skodovky (casy Felicií) v Boleslavi, tak jich nekolik uplne novych privezl do Prahy. A rikal, ze proste nektera jela a nektera proste nejela.
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad

