zajizdeni cdi 40kw

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Já když jsem zajížděl nové auto tak jsem prvních 1500km jezdil mimo město, plynulou rychlosti bez zbytečného vytáčení motoru, tím se nemůže nic zkazit.
Teď si jenom vzpomínám když jsem byl několikrát v autosalonu, a jeli jsme se svézt s předváděcím autem, které mělo najeto pár kilometrů jakou mu dávali čočku, hned plnej plyn rozhodně ho nešetřili a pak si ho někdo koupí jako předváděčku a má ho pěkně zajetý. :lol:
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

ja byl na exkurzi v boleslavi ve skodovce, uz je to par let, ale tenkrat tam vyrabeli 1,4 a zajizdeli je uz ve fabrice, bez oleje je na 2 minuty pripojili na klikovku a roztocili na cca 5000ot/min pak to proplachli nejakym olejem na 1 min az pak naleli olej a soupli to do vozu

a tohle jsem videl a auta jezdi do dneska
jinak se rika nedrzet stejen otacky a stridat jejich spektrum
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

je to jeden z nejšetrnějších a nej ůčinnějších způsobů,zbavit se všech otřepů a příměsí a pak se nemůže nic stát
v mládí když jsem dělal motory do motorek tak jsem zabíhal takhle: výbrus jemné soustružení,nový píst a kroužky sestavit a ujet zhruba 500-1000 km potom rozdělat dát nové kroužky a můžete klidně závodit
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Když jsme u těch motorek, tak třeba od nich je mi známo, že ten kdo měl dejme tomu Simsona a nakládal tomu hned od začátku, tak se ten motor jevil jako suprově zajetej, byl rychlej a táhnul, ale najelo se na něj tak 17.000Km a bylo slyšet že je před smrtí a už to tolik nejelo. Kdo dal záběhu trochu čas, nejezdil na plnej céres a jezdil sám, tak najel 25 - 27.000 než musel udělat výbrus. Motor jezdil do té doby průměrně, ale spolehlivě. Kdo měl motorku třeba po dědovi kterej to od začátku naopak podtáčel a ještě něco za sebou tahal, tak to bylo utahaný, nejelo to a generálku řešil stejně brzy jako ten první případ.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

někdy o tom dáme řeč
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

To každopádně :wink: Já třeba do dnes nechápu, jak režim zajíždění ovlivňuje to, jak motor v budoucnu pojede. Mám na mysli např. to, že když je motor od začátku kupříkladu podtáčenej, tak zůstane línej jak veš. Nemluvím o traktoru :)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
ruya
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 10 zář 2009, 21:36
Bydliště: pha

Příspěvek od ruya »

Mno pratele tak sme dopadli stejne jako na ostatnich forech :) kazdej doporucuje neco jinyho (slapat tomu na krk / neslapat tomu na krk) takze shrnu to co sem udelal ja :)
Behem tejdne sem najezdil 1000km mesto/mimo mesto (40/60%) vetsinou delssi jizdy (aspon hodku). Otacky jsem mnel prvnich cca 300km ciste podle automatu tzn 1500-3200ot(kopec), dalsich 600km jsem se je snazil drzet spise od 2000 do 3000 a poslednich cca 100km jsem to obcas do kopce vytocil i na tech 3500(kratkodobe) a na rovinkach jsem mu nechaval i šolich (tech cca 1500) Narust vykonu od nizkejch (1500) otacek jsem ucejtil az tak po cca 500km. podle prvni nadrze je vysledna spotreba 4,42l tzn laicky predpokladam ze to nelze hodnotit jako ze jsem autu daval "cocku" :) a ani bych to nehodnotil tak ze jsem ho dusil v nizkejch otackach. Celej tyden jsem jezdil do max rychlosti 100km/h (cca 2100 otacek) jen jednou jsem si pri predjizdeni vsimnul ze tam mam 120km/h ale porad jsem se pohyboval v rozmezi do 3000ot coz jsou podle mne do ty doporucovany 2/3 vykonu.

.. trebas tohle summary pomuze nekomu dalsimu az bude tapat stejne jako ja na zacatku.
Naposledy upravil(a) ruya dne ned 22 lis 2009, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Smart 0,8 Cdi 451, 2009, 40kW
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

Neexistuje způsob jak prokázat, že jsi udělal dobře . Není pravda ani to, že se olej vyměňuje na začátku dříve. To bylo v minulosti, ale teď je to jeden interval napořád.
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
ruya
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 10 zář 2009, 21:36
Bydliště: pha

Příspěvek od ruya »

Jirkaal píše:Neexistuje způsob jak prokázat, že jsi udělal dobře .


Chmm ano s takto podanym argumentem nemuzu nesouhlasit ale "vašu pí** som taky neviděl a presto věřím že ju máte" tak mi prosím neber ten dobrej pocit že sem pro to udelal to nejlepší co sem moh.
Smart 0,8 Cdi 451, 2009, 40kW
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

myslim ze si to zabehol dobre , urcite si motoru neuskodil .
Ja by som este vymenil ten olej napr po 3000km a uz by som spokojne spaval , ze som pre motor urobil vsetko aby ma dlho posluchal, je pravda ze ta vymena oleja mozno dnes uz nema az taky vyznam ale mal by som z toho dobry pocit
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

vemte si příklad z televizních spotů: STOP na čt-
o ježdění a řízení panuje mezi řidiči řada mýtů,pověr a nejasností
je to asi tak jako bych od tebe chtěl abys ze mě do dnešního oběda udělal počítačového experta
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

ruya píše:
Jirkaal píše:Neexistuje způsob jak prokázat, že jsi udělal dobře .


Chmm ano s takto podanym argumentem nemuzu nesouhlasit ale "vašu pí** som taky neviděl a presto věřím že ju máte" tak mi prosím neber ten dobrej pocit že sem pro to udelal to nejlepší co sem moh.
Promiň nechtěl jsem ti ten dobrej pocit vzít. Spíš jsem to myslel tak, že ty návody se různí, názory také a ani v servisu ti neřeknou co je nejlepší, protože bez nějakých vědeckých a přesných srovnávacích testů ti nikdo nemůže vědět.
Také mi nikdy nešlo na rozum jak by mohl styl jízdy nebo zajíždění ovlivnit zda auto bude svižné a nebo líné. To jako že se jinak opotřebuje povrch válců, vačky budou mít jinou geometrii, ventily jiné časování nebo co?
Jediné co dává smysl, že když budu motor přetěžovat a on nezvládne chlazení a mazání tak se buď poškodí ihned a nebo se opotřebí tak, že motor třeba nebude těsnit a bude spotřebovávat olej a blbě potáhne. Pokud ale nepřekročím v provozu nějaké provozní limity (otáčky, teplota, množství a kvalita oleje ) tak by se motor neměl nikterak poškodit nebo nadměrně opotřebovat a pojedu jakkoliv i při "záběhu"
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Muj tatulda pracoval nejaky cas u Dopravniho Podniku Cesky Posty (servisni organizace autoparku). A protoze nakupovali nove skodovky (casy Felicií) v Boleslavi, tak jich nekolik uplne novych privezl do Prahy. A rikal, ze proste nektera jela a nektera proste nejela.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Odpovědět