Pomoc - kou?ení z výfuku

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Odpovědět
Zuzanka

Pomoc - kou?en? z v?fuku

Příspěvek od Zuzanka »

Kolik vydr?i motory od smarta two kylomertu mam problem pri zapnuti motoru mi tro?ku kouri z v?fuku.M?m nejeto 79 tis Nevim jestli to je turbo nebo nico jineho chtel bych pomoci dekuji
    Uživatelský avatar
    DYK77
    Smart ACE
    Příspěvky: 16926
    Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
    Bydliště: MOST
    Kontaktovat uživatele:

    Příspěvek od DYK77 »

    Tak krize by byla, kdyby Ti to papalo hodn? oleje, pak by bylo podez?en?, ?e je motor vyb?han?, nebo n?kdo ?patn? zach?zel s Turbem a ?ly do h?je ucp?vky a t?m se dost?val olej do s?n? ( olej v intercoleru ). Sleduj ?bytek oleje a jestli neub?v?, pak je v?e v po??dku, proto?e m? taky l?taj po startu mototru z v?fuku mastn? saze a to m?m benz???ka. Ptal jsem se na to v DCH a je to pr? norm?ln?. Pravdou je, ?e mi to d?l? od samotn?ho za??tku, kdy jsem auto p?ivezl dom? jako nov?. Na zemi v gar??i m?m n?kolik mastn?ch flek? od saz? , kdy? startuju studen? motor. V?bec to ne?e?im, proto?e hladina oleje dr?? od v?m?ny do v?m?ny.
    Obrázek Obrázek
    Smart Roadster 45KW [2004]
    Uživatelský avatar
    Jirka P
    Smart ACE
    Příspěvky: 2579
    Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
    Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

    Příspěvek od Jirka P »

    To ?e motor hul? po startu je u Smartu zcela norm?ln
    Uživatelský avatar
    Olii05
    Smart ACE
    Příspěvky: 931
    Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
    Bydliště: Brno
    Kontaktovat uživatele:

    Příspěvek od Olii05 »

    jojo taky trochu kou?????m :lol:
    nehpo

    Příspěvek od nehpo »

    DYK77 píše:Tak krize by byla, kdyby Ti to papalo hodn? oleje, pak by bylo podez?en?, ?e je motor vyb?han?, nebo n?kdo ?patn? zach?zel s Turbem a ?ly do h?je ucp?vky a t?m se dost?val olej do s?n? ( olej v intercoleru ). Sleduj ?bytek oleje a jestli neub?v?, pak je v?e v po??dku, proto?e m? taky l?taj po startu mototru z v?fuku mastn? saze a to m?m benz???ka. Ptal jsem se na to v DCH a je to pr? norm?ln?. Pravdou je, ?e mi to d?l? od samotn?ho za??tku, kdy jsem auto p?ivezl dom? jako nov?. Na zemi v gar??i m?m n?kolik mastn?ch flek? od saz? , kdy? startuju studen? motor. V?bec to ne?e?im, proto?e hladina oleje dr?? od v?m?ny do v?m?ny.
    ja som zistil cez vikend ze s olejom som na tom dost biedne - zacala mi preblikavat kontrolka oleja a po kontrole som zistil ze som pod MIN, takze som tam dolial 2 litry aby som bol v normale a to je od poslednej vymeny nabehane cca 8tis km - to asi nie je normalne vsak? :(
    ales
    Příspěvky: 24
    Registrován: pon 14 srp 2006, 13:44
    Bydliště: Olomouc

    Příspěvek od ales »

    nehpo píše:
    DYK77 píše:Tak krize by byla, kdyby Ti to papalo hodn? oleje, pak by bylo podez?en?, ?e je motor vyb?han?, nebo n?kdo ?patn? zach?zel s Turbem a ?ly do h?je ucp?vky a t?m se dost?val olej do s?n? ( olej v intercoleru ). Sleduj ?bytek oleje a jestli neub?v?, pak je v?e v po??dku, proto?e m? taky l?taj po startu mototru z v?fuku mastn? saze a to m?m benz???ka. Ptal jsem se na to v DCH a je to pr? norm?ln?. Pravdou je, ?e mi to d?l? od samotn?ho za??tku, kdy jsem auto p?ivezl dom? jako nov?. Na zemi v gar??i m?m n?kolik mastn?ch flek? od saz? , kdy? startuju studen? motor. V?bec to ne?e?im, proto?e hladina oleje dr?? od v?m?ny do v?m?ny.
    ja som zistil cez vikend ze s olejom som na tom dost biedne - zacala mi preblikavat kontrolka oleja a po kontrole som zistil ze som pod MIN, takze som tam dolial 2 litry aby som bol v normale a to je od poslednej vymeny nabehane cca 8tis km - to asi nie je normalne vsak? :(
    t?eba VW group d?va toleranci a? litr na tisic km...nev?m jak je to u smartu, ale jeliko? m? to ne?ere tak?ka nic a to m? motor nab?han?ch 65tis a podle reakce ostatn?ch kter?m to taky nic moc ne?ere, mi p??jde ?e bude n?kde chyba:-(...nemus? to nic znamenat, ale dob?e to nen?... t?eba na tebe p?i v?rob? vy?el zrovna kousek co m? hodnoty tolerance v maxim?ln?ch hodnot?ch:-(
    Uživatelský avatar
    DYK77
    Smart ACE
    Příspěvky: 16926
    Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
    Bydliště: MOST
    Kontaktovat uživatele:

    Příspěvek od DYK77 »

    NEHPO - naho?e jsem psal, ?e mi hladina dr??, ale byl jsem v ten moment my?lenkou je?t? u jin?ho auta, kde to tak opravdu je, ale abyh te? pravdu ?ekl, tak n?jak? ?bytek tam m?m i kdy? ne moc velk?. Si to te? p?esn? nevybavuju, ale jestli je na m?rce mezi ryskami min a max vzd?lenost 1,5cm, tak po najet? 5.000Km mi tak 5mm oleje ubyde. Kdybych najel jako Ty 8000Km tak by mi ubylo asi 8mm. J? m?v?m olej dolit? po v?m?n? na max, jestli jsi to m?l nalit? jen sotva do p?lky, tak by celkem odpov?dalo to, ?e jsi byl lehce pod minimem.
    S tou toleranc? 1l/100Km je to pravda ne jen u VW , ale i u ?ady dal??ch aut. Vzpom?n?m si jak mi stejn? mno?stv? oleje "?rala" dvoutaktn? MZ150 a pokud se ned?val zrovna olej M2T , ale n?co lep??ho, tak se ten pom?r oleje v benz?nu mohl je?t? zmen?it, na ?ty?takta je to u? pom?rn? dost velk? ztr?ta :roll: .
    Zkus to vysledovat, dolej olej na max, tak abys nep?elil a uvid??. Pod?val bych se pro kontrolu se sv?tlem pod auto, jestli n?kde nekape.
    Obrázek Obrázek
    Smart Roadster 45KW [2004]
    nehpo

    Příspěvek od nehpo »

    diky za odpovede

    no ja mam smarta 3. mesiac a nabehal som s nim asi 6000 km, ked som ho dostal tak som olej nekontroloval takze netusim kolko ho tam bolo, po tom ako som olej dolial pavidelne kontrolujem, ci po sebe nenechavam olejove stopy, zatial to vypada ze je to OK, ale budem sledovat pravidelne ako na tom olej je
    Uživatelský avatar
    DYK77
    Smart ACE
    Příspěvky: 16926
    Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
    Bydliště: MOST
    Kontaktovat uživatele:

    Příspěvek od DYK77 »

    Tak tak, kontrolovat a pokud mo?no objektivn?, tzn. p?ibli?n? za stejn? teploty a na rovn?m m?st?. Akor?t ten p??stup je k m?rce tro?ku hor??, ale to se u Smarta r?do toleruje.
    6000 za 3 m?s?ce, to jezd?? jak drak, j? s n?m za rok nab?h?m t?ch 5000 a mysl?m si jakej jsem king :D
    Obrázek Obrázek
    Smart Roadster 45KW [2004]
    Odpovědět