Stránka 8 z 11

Napsal: úte 23 lis 2010, 21:05
od Majkl
muze to byt i starter, ale divny ze staci autem cuknout na neutral a uz zase startuje. Navic nekdy se stane, ze auto radi silene pomalu, proste se prodlouzi doba mezi rychlostma i na dvojnasobek a dela co celou dobu jizdy. Nikdy to neprestane ani nezacne uprostred jizdy. Vzdy od nastartovani do chcipnuti... zvlastni.

Napsal: úte 23 lis 2010, 21:56
od xlukas.cz
motorek mas vymeneny, tim to nebude. neni tam nejake cidlo, ktere snima polohu toho motorku?

Napsal: stř 24 lis 2010, 09:50
od Pajik
Motorek co radi ma ten potenciometr jako zpetnou vazbu. Jestli ma jeste nejake dalsi cidlo, to nevim a spis si myslim ze ne. Motorek spojky asi zadne cidlo polohy nema, zatim jsem se o zadnem nedozvedel a pravdepodobne se jako koncova poloha mysli to, ze se vyrovnaji otacky motoru a prevodovky, coz je sepnuta spojka. V prevodovce je cidlo rychlosti otaceni hridele.

Btw. Motorek co radi je v tom nabouranym Smartu, co ho ma Vodicka v Podebradech v garazi na dily. Furt tam stoji, zavolej mu a muzete to zkusit prohodit.

Napsal: stř 24 lis 2010, 13:39
od xlukas.cz
myslis ten pres strechu?
hm, nechaval sem mu na sebe cislo. slibil, ze se ozve a ono nic. sem mel za to, ze si ho majitel vzal nebo ze ho prodal nekomu jinemu.

Napsal: stř 24 lis 2010, 13:43
od Pajik
e-e, pred tydnem jsem ho tam videl. Pro Vodicku je fakt okrajova zalezitost, takze pokud neco chcete, musite ho uhanet, protoze nema cas to resit. Dneska tam pojedu pro Berlu, tak se pozeptam, jesti jsou s tim nejake novinky. Ale podle me tam vykejsne dokud ty garaze nebudou bourat.

Napsal: stř 24 lis 2010, 14:54
od xlukas.cz
zalezi jak moc je kompletni a co by za neho chtel.

Napsal: čtv 25 lis 2010, 09:28
od Majkl
xlukas.cz píše:motorek mas vymeneny, tim to nebude. neni tam nejake cidlo, ktere snima polohu toho motorku?
mam vymeneny aktuator, ne motorek razeni....

taky jsem z toho smarta od Vodicky neco chtel, a neozval se zpet :) no maximalne mu muzu zkusit zavolat a to nic nedam :) jenze ted pred vanocema stejne nemam 8K na servis :(

Napsal: čtv 25 lis 2010, 11:44
od Pajik
Smart tam je, ale byl jsem tam vecer, takze se mi to uz nepodarilo rozumne nafotit. Pokud z neho neco chcete, nebo smarta celeho, musite Vodicku trochu nahanet a nejlepe se tam stavit. Je to v Podebradech, to neni z Prahy daleko.

Proda ho i celeho, ale zavolejte mu a stavte se tam. Spekulovani cobykdyby u pocitace nikam nepovede. Musite pochopit, ze tam za den nekolik mrtvych aut pritahnou na lane a opravi + dalsi ty co tam navozi zakaznici. Je tam od 8 rano do 8 vecer, jedou "dvousměnný provoz v jedne směně". Nakraplej smart v garazi je na nejnizsi priorite, musite se o nej prihlasit sami a prohlednout si ho na miste.

Napsal: úte 14 pro 2010, 20:37
od sultana
Tak jsem si přečetl všechno v tomhle tématu a moc mě to nepovzbudilo...

Dnes: jedu jednu z mnoha jízd a náhle se natáhla doba vyřazení/zařazení myslím trojky na ca 5 sekund (=Neutral). Pak při každym zařazení prodleva ne už tak dlouhá, ale doplněná lehkym kopancem. Pak jsem dojel do práce a zastavil, dolil slzu oleje (bylo tam na minimu) a zkusil natočit. DáleTŘI ČÁRKY. Vypnul jsem motor, zapnul a dobrý, ale začal svítit motor (=diagn.).
Po asi hodině jsem to natočil a nic. Úplně normální, jen ta kontrolka. Tak jsem to odvezl k Martínkům do Michle. Zítra se uvidí...

Mimochodem jsem to včera myl WAPkou, tak jestli to není tím :?: :?: :?:

Napsal: úte 14 pro 2010, 21:22
od xlukas.cz
tou wapkou jsi mu fakt "pomohl" :-(
vysusit. asi sem to s tema kabelama tipl dobre.

at ti to dobre dopadne.

doufam, ze si to tu precte co nejvic lidi :arrow: wapka na smarta nepatri. rozhodne ne do mist, kde je elektroinstalace :!: :!: uvedomme si, ze mame auta plne elektriky. je to tam same cidlo, ridici jednotka, kabelaz s konektorama, ktere jsou oddelene jen slabou gumou, ktera moc nedoliha.

Napsal: úte 14 pro 2010, 21:24
od Markéta
Já jsem myslela, že se wapkou umývá jen z venku, takže pokud mi těsní auto, tak by to neměl být problém?

Nebo to dělá třeba neplechu při umývání podvozku?

Hlavně, a ti to dobře dopadne 8)

Napsal: úte 14 pro 2010, 21:36
od xlukas.cz
i na podvozku mas elektriku a ze spodu auta taky. tam je to chranene plastem, ale kdyz vezmes motor ze spodu, tak tam mas aktuator, alternator, cidlo na intercooleru, atd. atd. po vasich zkusenostech bych si s tim proste nezahraval a tlakovou vodu nepouzival. resp. zadnou vodu

Napsal: stř 15 pro 2010, 09:32
od DYK77
Z venku myji jen wapkou a spodek motoru jen velmi ležérně a to jen zřídka a problémy nemám s ničím. Nechával jsem mýt motor také vývěvou - horkou párou viz http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=365 a také bez problémů. Myslím si , že kdo jezdí v zimě v soli, tak je lepší po zimě motor umýt, než tam nechat sůl působit. Ono i když člověk jede v mokru, tak se na spodek motoru voda stejně dostává a v menší míře i na jeho boky. Jednou jsem jel v zimě 100Km do Prahy a motor byl zasolený až k hlavě. Na každý pád bych motor nemyl v zimě a už vůbec ne v mrazu. Lepší je to mýt v teple, jaro je ideální. Po umytí nechat okapat, vyfoukat stlačeným vzduchem a pak projet, aby se motor vysušil vlastním teplem a náporem vzduchu.

Napsal: stř 15 pro 2010, 10:29
od sultana
pod auto jsem s tou wapkou nelezl, za chvíli snad budu vědět víc, musim zajet do servisu pro katru od garáže :?

Napsal: stř 15 pro 2010, 10:38
od Dawe
dej vedet stojim na 3 carky na chodove a chteji mi vymenit ridici jednotku. puvodne se mi to rozblikalo a zhaslo potom znova a rovnez svitila kontrolka motoru. tak opravili nejakou kabelaz na aute a pak znova vcera do toho zacli vtrat a tvrdi mi ecu za 23000 ale ja nevim nejak tomu neverim