olej znečisuje motor-řešení?
-
Zvoník
- Příspěvky: 245
- Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
- Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
- Kontaktovat uživatele:
Hmm, díky za informaci. Tak to mě teda informovali od výrobce blbě, že normální syntetiku SAE 75W-90 a ta červená teda neni... Jestli jde teda jenom vo tu barvu, tak já to umím přičervenit, aby to teda bylo jako pintlich, extra tekutým červeným jemným pigmentem do ofsetových barev, ale nevim nač by to bolo... Ta převodovka, i když fachčí, je přece barvoslepá? Když jsem totiž vždycky po koupě staršího Smarta zjišoval, co tam je, bylo to ouplně čisoučký, žlutý a na sklíčku mikroskopu žádný kovový nečistoty v tom oleji. Odpověď na otázku čím to případně dolít, zněla SAE 75W-90. Tak jsem to pro jistotu vypustil a dal tam náplň celou novou. Červená je prej do automatů. - Jestli to nebude spíš o tom, že když má jako Smart automatický řazení, tak že tam někdo jako leje olej do automatů... Nevím, já se moc v těch barvách nevyznám, když jsem teda tiskař. Třeba jsou některý oleje různobarevný jak se kdy olejáři vyspí.Druzeta píše:V převodovce je červenej.
A co takhle volej zadarmo...? - To mi nabízeli ve Vodafonu...
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... rol#123889
dobre, ne ruzovy, ale cerveny. ja jsem daval castrol.
ale at se vratime k tematu - vychazim z toho, ze motorovy olej je cerny, prevodovy olej byva tak rekneme do svetle seda maximalne. nebo snad ne?
dobre, ne ruzovy, ale cerveny. ja jsem daval castrol.
ale at se vratime k tematu - vychazim z toho, ze motorovy olej je cerny, prevodovy olej byva tak rekneme do svetle seda maximalne. nebo snad ne?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


-
Zvoník
- Příspěvky: 245
- Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
- Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
- Kontaktovat uživatele:
No to je fakt!!! Castrolové maj asi červený oleje do převodovek všechny (asi, aby to nějaký Jouda nespletl). Ten, co s tim mažu ty čepy na zvonech je fakt kastrolův olej, sice výrazně upozorněno, že patří do automatických převodovek (někdo mi ho jednou přinesl, že to patří do Smarta, tak s tím mažu ty zvony - tam se nedá nic zkazit), ale když to vlastně není automat jako takový, tak jsem našel využití jiné. Já vlastně Castrolovy oleje moc ne rád, poněvadž když jsem na motorový oleje jezdil s Feldou podle doporučení výrobce, bylo to moc hlučný a stejnej olej od Mogulů byl o poznání s tišším během. Nevím, čím to bylo. U Smarta tomu bylo podobně. Stejná viskozita a označení u Mogulu Extrém je ve Smartu tišší.xlukas.cz píše: dobre, ne ruzovy, ale cerveny. ja jsem daval castrol.
Ale zpět k těm převoďákům. V převodce mám olej jaký jsem popsal minule, ale od OMV, a ten je opravdu do žluta. Nemám rád červenou. Ale na zvonech dobrý, na zimu obstojně řidký...
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
dnes jsem zajel do servisu na ,,bezna auta" co mam500m od baraku aby me mrkli na ten olej a zjistili uplne volnou sponu na hadici od turba tak ji dotahli odmastili motor a po zkusebni jizde cca 10km se zda vse byt v poradku takze uvidim po vic km. takze servis ve Zbuchu se moc neosvedcil když tam auto bylo 2x a neprisel na to 
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
- PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Vidíš, říkal jsem ti, že ten intercooler museli mít venku při tý spojce aby jsi to hledal tam, ale alespoň jsme absolvovali odborné pojednání na téma "barevné oleje" a jsme zase o něco chytřejší.

Jo a znovu bych tedy pátral proč máš v intercooleru ten olej ???
Jo a znovu bych tedy pátral proč máš v intercooleru ten olej ???
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak 
-
Zvoník
- Příspěvky: 245
- Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
- Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
- Kontaktovat uživatele:
To je běžné, že se spona uvolní sama, když je tam taková ta spona jen na šroubek, který se otřesama uvolní. ...Aby to člověk pořád kontroloval a dotahoval. Lepší buď spona s pojistkou proti uvolnění jejího dotahovátka, nebo to prostě zalepit. Jinak se to povolí zase.cervik píše: zjistili uplne volnou sponu na hadici od turba.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
-
Zvoník
- Příspěvky: 245
- Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
- Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
- Kontaktovat uživatele:
Já mám pocit, že u jetejch Smártů holt tam ten olej vždycky bude. Nevyskytuje se tam tak, že by tam jako odněkud tekl proudem, ale bude tam jeho mlha z toho, jak motor ,,dýchá". Novej holt skoro nic, starší přez 160 -170 tisíc, asi víc. Přetlak z podválců někam jít musí a to asi bude ono, když tam není odlučovač jako měli třeba Žigulíci. Stejně se to spálí, tak o co jde, že? Je to fakt takový minimum, že to ani nezhorší složení výfukových plynů na emisích.Jindřich píše: Jo a znovu bych tedy pátral proč máš v intercooleru ten olej ???
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
No, moc málo se mi to nezdálo, vypadalo to ,že to teče docela dost, jde to přímo od turbíny turba a právě v prostoru pod válcema nesmí být v žádném případě přetlak, naopak tam musí být přetlak, tento prostor je napojen na sání, které ten podtlak vytváří, jinak dojde ke hromadění oleje v turbu při mazání turba a část oleje se dostane právě do vzduchové turbíny a ta ho nažene do intercooleru a jestli se dostane dále do válců ke spálení, tak je nenávratně pryč =úbytek motorového oleje, mnohdy neprávem přisuzován kroužkům,válcům atd. Je to přeplňovaný motor !!!
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak 
-
Roman Milo
- Příspěvky: 307
- Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
- Bydliště: Ostrava
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
to ale po nikom nemuzes chtit, aby ti na dalku diagnostikoval neprisroubovanou hadici. takovou zakladni vec si muzes overit i sam, kdyz to sani osahas

SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


-
Roman Milo
- Příspěvky: 307
- Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
- Bydliště: Ostrava
-
Zvoník
- Příspěvky: 245
- Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
- Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
- Kontaktovat uživatele:
By ses divil!!! U benzínu snad, ale diesel je takový klokotadlo při malejch otáčkách, že se vyklepe všechno. Vžy i ten děravej intercooler se děje jenom na dieslu, páč se prodře kloktáním motoru, a právě toho rámečku v němž je zasazen ten chladič jak se to všechno třese. A že by prostý obyčejný hadicový svorky odolaly??? Těžko...Roman Milo píše:A navíc spona se sama od sebe provozem neuvolní.
PS: I znějící zvon na svém závěsu za čas povolí svoje vlastní šrouby. A to se netřese!!!
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
-
Roman Milo
- Příspěvky: 307
- Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
- Bydliště: Ostrava
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
ja bych se taky divil. fakt sem nemel vubec nic povoleneho ani pri mem najezdu a to i po praze a po d1 ...
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279

