Stránka 78 z 92
Napsal: čtv 15 lis 2012, 12:14
od xlukas.cz
filtr pevnych castic. diky tomu maji naftaky euro 4 a vyssi
Napsal: čtv 15 lis 2012, 16:46
od MausX
Aha, dekuji za vysvetleni to jsem opravdu nevedel.
Vlastne ani nevim jestli tam neco takoveho mam nebo ne. Ale v technicaku mam psane Euro3.
Vysoká spotreba Smart ForTwo, 2003, 0.7...
Napsal: ned 18 lis 2012, 12:14
od radusz
Zdravim,
som novym majitelom Smart ForTwo, r.2003-Pure,0.7 benzin.
Som riadne prekvapeny vysokou spotrebou , jazdime v meste lahkou nohou, ziadne kolony a po natankovani 32.98l som presiel iba 464km, co je priemer 7.32l/100Km! Snazime sa jazdit plynulo, kludne bez zytocneho vytacania ale aj tak sa neviem dostat pod 7l. Je to normalne podla Vas?
Manzelka jazdi do prace 4km a potom z prace domov 4km. Viem ze je motor v podstate studeny, ale az sa mi nechce verit ze by mohla byt tak vysoka spotreba.. Keby nedavam pozor na styl jazdy, tak budem jazdit asi za 8-9l predpokladam a to je brutal. Vymienal som zatial kabinovy a vzduchovy filter do motota, caka ma este olejovy a palivovy ale predpokladam ze to nebude mat nejaky vyrazny vplyv na spotrebu..
Som z toho dost rozcarovany, ked mi predavajuci tvrdil ze na plnu nadrz prejde 500-600Km, co je absolutne nerealne.. Viete mi poradit kde je chyba, alebo je to normalne taka vysoka spotreba? Viaceri diskutujuci pisu ze nie je problem 4.5-5.5l/100km,ale to by som musel ist asi z kopca..dakuejm za kazdu radu
Vysoká spotreba Smart ForTwo, 2003, 0.7...
Napsal: ned 18 lis 2012, 12:33
od radusz
Zdravim,
som novym majitelom Smart ForTwo, r.2003-Pure,0.7 benzin.
Som riadne prekvapeny vysokou spotrebou , jazdime v meste lahkou nohou, ziadne kolony a po natankovani 33.98l som presiel iba 464km, co je priemer 7.32l/100Km! Snazime sa jazdit plynulo, kludne bez zytocneho vytacania ale aj tak sa neviem dostat pod 7l. Je to normalne podla Vas?
Manzelka jazdi do prace 4km a potom z prace domov 4km. Viem ze je motor v podstate studeny, ale az sa mi nechce verit ze by mohla byt tak vysoka spotreba.. Keby nedavam pozor na styl jazdy, tak budem jazdit asi za 8-9l predpokladam a to je brutal. Vymienal som zatial kabinovy a vzduchovy filter do motota, caka ma este olejovy a palivovy ale predpokladam ze to nebude mat nejaky vyrazny vplyv na spotrebu..
Som z toho dost rozcarovany, ked mi predavajuci tvrdil ze na plnu nadrz prejde 500-600Km, co je absolutne nerealne.. Viete mi poradit kde je chyba, alebo je to normalne taka vysoka spotreba? Viaceri diskutujuci pisu ze nie je problem 4.5-5.5l/100km,ale to by som musel ist asi z kopca..dakuejm za kazdu radu
Napsal: ned 18 lis 2012, 14:11
od panzer.dragon
já jezdim s dieselem teď okolo 3,6-3,7, přemejšlim jestli už je čas, dát karton pod masku..?
Napsal: ned 18 lis 2012, 19:24
od jancarik F2
ja mam taky 0.7 ale nevim nemerim to
na srazu do belgie
najeto 2290,5
natankovano 136,68l
Re: Vysoká spotreba Smart ForTwo, 2003, 0.7...
Napsal: pon 19 lis 2012, 08:31
od Winterwolf
radusz píše: priemer 7.32l/100Km! Snazime sa jazdit plynulo, kludne bez zytocneho vytacania ale aj tak sa neviem dostat pod 7l. Je to normalne podla Vas?
Obávám se že na 4km jízdě je to normální
Auto se ani nestihne trochu ohřát a běží ti pořád sytič naplno a proto to žere.
Když si uděláš delší výlet tak se dostaneš k 5,5l na 100km
Re: Vysoká spotreba Smart ForTwo, 2003, 0.7...
Napsal: úte 20 lis 2012, 10:01
od radusz
Chapem ze spotreba moze byt vyssia ked je studeny motor, ale preboha ved je to iba 0.7 motor, maly objem tak snad nemoze tolko zrat. Ved 7.3l/100Km je dost, tolko ma aj moje druhe velke auto v meste-sice diesel ale aj tak..
som myslel ze ked tu ludia jazdia 4.5-5.5l tak budem podobnem podobne hodnoty mat aj ja..a to este nezacala zima,sneh, lad... to budem mat hadam 9l, tak ma porazi..
Napsal: úte 20 lis 2012, 10:13
od xlukas.cz
spotreba vubec nesouvisi s obsahem. treba muj skutr piaggio x9 125 ma spotrebu 6,5 litru

a ostatni jezdi +- za 3. kupoval sem ho jako levnou alternativu cestovani autem, ktere tehdy jezdilo za 8 a ono to zere vic nez cdi smart.
Napsal: úte 20 lis 2012, 12:41
od Winterwolf
To je právě ta demagogie co tu nastolilo VW s jejich downsizingem

Že malý motor méně žere.... Když jsem jel s Lagunou 3,0 V6 na benzín do Itálie a kamarád přede mnou ve Fábii 1,2 TSI tak jsem měl spotřebu okolo 9 litrů a on přes 10l / 100km. Podotýkám že tempo udržoval on a nepřekračovali jsme limity v daných zemích o víc jak 10km / h.
Takže i malý motor může pěkně žrát hlavně když je studený a vytočený

Napsal: úte 20 lis 2012, 17:01
od xlukas.cz
e 250 cdi ma mensi spotrebu nez e 270 cdi. duvod je velice jednoduchy. existuje hranice, kdy nizsi obsah motoru nestaci na vahu auta a tim roste spotreba. vyssi obsah auta = vyssi vykon = nizsi otacky nutne k pohodlnemu pohybu auta konstantni rychlosti at jde o kopec nebo rovinu = moznost zarazeni vyssiho rychlostniho stupne.
Napsal: stř 21 lis 2012, 08:20
od midloch
Nevím, jaký má benzínová nádrž obsah, ale natankovat 33L se mi zdá hodně. Zkus změnit benz.pumpu- zdá se, že by mohli mít dobře nastavený stojany(podobně, jako turbo taxametry u drožkářů).Mně se také povedlo jednou natankovat 20L nafty do ne zcela prázdné 22L nádrže.

Spotreba
Napsal: stř 21 lis 2012, 09:07
od radusz
Tankoval som na Shell, cize nejake nezrovnalosti nehrozia co sa tyka mnozstva.. presne som tankoval 33.98l a este v aute som mal cca.1l co som bol prekvapeny, ze spolu je to 35l a nadrz ma iba 33l.
Ale toto nemoze mat vplyv na spotrebu.
Napsal: stř 21 lis 2012, 09:10
od Druzeta
xlukas.cz píše:e 250 cdi ma mensi spotrebu nez e 270 cdi
Na to označní pozor, je to matoucí, sice tyhle dva motory mají různý obsah, ale jinak E200, E220 a E250 má stejnej obsah 2143.
Napsal: stř 21 lis 2012, 09:57
od xvo
No zrovna u Šelky bych si nebyl ničím jistý. Je to firma, která pro zisk udělá cokoli. Mám kamaráda, který jim zavážel cisternou to, co po přečerpání tenkrát pojmenovávali BA95. Já jen vím, že pokud to naberu v Liberci do Subárka, tak najedu míň km na nádrž, než u levných prodejců, jako je třeba Makro. U Šelky prostě neberu, pokud nemusím. Letos v létě jsem byl nucen u nich tankovat z nouze, vzhledem k nočním hodinám. Trochu jsem se zakecal se slečnou u kasy. Prozradila mi , že ona sama bere do svého auta u konkurence, po zkušenosti s opravou motoru. Naštěstí pro ně Shell zní zvučně a vždy se najde spousta hloupých lidí, kteří dají na zvuk jména.