Stránka 79 z 92
Napsal: stř 21 lis 2012, 14:40
od pzi
midloch píše:Nevím, jaký má benzínová nádrž obsah, ale natankovat 33L se mi zdá hodně. Zkus změnit benz.pumpu- zdá se, že by mohli mít dobře nastavený stojany(podobně, jako turbo taxametry u drožkářů).Mně se také povedlo jednou natankovat 20L nafty do ne zcela prázdné 22L nádrže.

Benzin od motoru 0.7 má opravdu 33l nafta zůstala na 22l.
Napsal: stř 21 lis 2012, 15:15
od panzer.dragon
pzi píše:midloch píše:Nevím, jaký má benzínová nádrž obsah, ale natankovat 33L se mi zdá hodně. Zkus změnit benz.pumpu- zdá se, že by mohli mít dobře nastavený stojany(podobně, jako turbo taxametry u drožkářů).Mně se také povedlo jednou natankovat 20L nafty do ne zcela prázdné 22L nádrže.

Benzin od motoru 0.7 má opravdu 33l nafta zůstala na 22l.
asi ví proč
Re: Vysoká spotreba Smart ForTwo, 2003, 0.7...
Napsal: ned 25 lis 2012, 21:54
od Jara
No mám čtyři roky 451 ,obsah 999 a spotřeba nic moc. A na couračky, nebo v zimě - létě, spotřeba je stále 5,3-6l. Na vzdálenosti 50km už beru velký auto, protože spotřeba max. o 1l vyšší a komfort někde jinde. Mám ale podezření, že spotřeba narostla po zásahu servisu. Koupil jsem to ještě v záruce, najeto necelých 20t. km a byl občas problém, že to chytalo na 2 válce. Muselo se vypnout klíček a znovu nastartovat a bylo vše OK. Cosi přehráli a už to nikdy neudělalo, ale zdá se mi, že to jenom víc nakrmili benzinem. Tady na jihu nikdo asi tohle nedokáže zjistit a do Prahy se mi nechce. Den v háji, další peníze výsledek nejistý. Mám dojem, že před zásahem jsem jezdil okolo 4,7l. Najel jsem ale jen asi 800km, tak si nejsem jistý. Zaplletu jsem ještě jedno jiný tema. Jel jsem domů cca 30km, auto se ohřálo a po zastavení u Kaufu na 20minut a nakoupení mě překvapilo, že teplota motoru na jednom dílku a za další 4km už se to neohřálo na 4 dílky.
Napsal: pon 26 lis 2012, 18:38
od xlukas.cz
ano, smart chladne velice rychle a pomali se zahriva.
Napsal: pon 26 lis 2012, 20:04
od panzer.dragon
spotřeba 3.9

Napsal: pon 26 lis 2012, 20:07
od Jara
Sháním porovnání v benzinu.
Napsal: pon 26 lis 2012, 20:44
od xlukas.cz
benzinari na spotrebu nehledi

navic novych obecne je tu malo a zase, kdyz ma nekdo noveho, tak az tak moc spotrebu neresi.
Napsal: pon 26 lis 2012, 20:47
od Jara
Neřeším, rád bych měl porovnání. Nového jsem nekupoval.
Napsal: pon 26 lis 2012, 20:48
od xlukas.cz
neresi = nesleduji
novy mysleno novy model od roku 2007 at uz byl koupeny kdekoliv.
Napsal: úte 27 lis 2012, 09:17
od Jeník
Smart 450 , 600ccm, 40 kW, 2000 - spotřeba 5,6 - stále a všude
Jeník
Napsal: úte 27 lis 2012, 10:41
od houzar
benzínová nádž u 0,7-ky je na 33L pokud ji vyjedete do sucha tak pohodlně natankujete 33L mám to vyzkoušené
Napsal: úte 27 lis 2012, 13:42
od ruya
panzer.dragon píše:spotřeba 3.9

chmm tak to se mi povedlo jen jednou v lete pri ceste morava > praha po okreskach ( 3,88 ) .. jinak po meste stale kolem 4,5 po okreskach 4 nebo hodne jemne pod (3,9) ale to uz se na nadrzi temer neda merit. Nevim cim to je ale jezdim v klidku, zadna krev a pod tech 3,88 jsem se nikdy nikde nedostal (0,8 cdi, 451 rv 2009/10). Ale co uz .. hlavne ze jezdim

Napsal: stř 28 lis 2012, 21:20
od kuher
Já už spotřebu dávno neřeším, jen vím, že jedeme dva a bere míň než Fusik a podstatně. Když si řeknu, že pojedu ekonomicky, tak se najde nějaký magor v silnějším, že mne vytočí a je po eco. Pak mu ukážu, co prcek umí. Každému zvědavcovi říkám, že jezdím za 3,5 l. a je jim po tom kulové.

Napsal: stř 28 lis 2012, 21:28
od Jara
Je pravda, že blbej skutr si dokáže těch 5l taky vzít a to Smradík je proti tomu jo zařízení.
Napsal: stř 05 pro 2012, 19:49
od Markéta
Jezdím za 4.4 - 4.6 litru. Zima, léto, dálnice, město. ( když jedu jen po dálnici, spotřeba je o litr vyšší ). Jezdím v klidu, ale někdy taky spěchám, plyn na podlaze.