Stránka 9 z 9

Napsal: čtv 24 úno 2011, 17:07
od Robin
K diskuzi na téma tohodle vlákna. Podotýkám, že jak už to bejvá, na videu je kopec placka, díry nejsou a náklon je iluze. Každopádně realita je taková, že ten kopec je poměrně prudkej a nebyly tam vyjetý žádný stopy.

Na ouzkejch gumách bych to nevyjel. Na stejnej kopec z druhý strany vyjížděl kamarád s 4x4 Dodge RAM na fungl novejch zimákách a měl co dělat aby se tam vyškrábal. Já to dal se Smartem na první pokus. Je to daný tim, že sníh byl zmrzlej a Smart se nebořil, narozdíl od jeho auta. Na autě mám 175 + 195, pochopitelně zimáky a fungl nový.

Ještě zároveň k diskuzi ESP, resp. protiprokluz - na videu sou vidět krásně výhody a nevýhody protiprokluzu (po roku 2003). Bez něj bych to nevyjel, je krásně vidět, že když to auto má alespoň minimální rychlost a člověk má tupě prošláplej plyn na podlahu, tak se přes přibržďování kol hrabou obě zadní, supluje to uzávěrku naprosto dokonale. Zároveň to má tu nevýhodu, že při stranovym náklonu se ze stejnýho důvodu sune prdel dolu z kopce.

ESP funguje u Smarta taky velmi dobře. To jak se to přetočí je daný už skutečně extrémníma podmínkama, jel sem relativně rychle pod plynem a šikmo bokem z kopce.

http://www.gi4wd.com/!pictures/smartsnih.wmv

K tématu: jezdim na širokejch letošní zimu poprvé a už zpátky na ouzký nejdu. Určitě budou existovat podmínky, kdy ouzký udělaj (teoreticky) lepší službu, ale jezdil sem po uklouzanym sněhu na silnici a vůbec mi nepřišlo, že by to bylo nějak mejdlový. Pro objektivní srovnání by to chtělo projet stejnej úsek na stejnym typu gum jinýho rozměru a srovnat časy, nicméně subjektivně nepozoruju za celou zimu žádný nevýhody, auto se chová jednoduše perfektně a mnohem dospělejš než na ouzkejch.

Admin: jak z toho udělám link?

Napsal: čtv 24 úno 2011, 17:16
od xlukas.cz
*1*

jmm, ten vykricnik mu tam vadi :-(

Napsal: čtv 24 úno 2011, 18:20
od Chorche
no, je tam vidět jak si se do toho kopce nemoch rozject a musel couvnout na rovinu, což daný podle mě hlavně nískym profilem smártích gum. Nemůžou se pořádně rosplácnout. Nicméně nový zimáky udělaj práce hafo, to vim z bejvalýho služebáku. Dycky dyš sem vobul nový zimáky, prohrabal sem se fóbijí 20 cm sněhem do kopce jak kráva co mam před barákem. Ale 2 roky starý zimáky i dyš vzorek dobrej uš nebraly skoro vůbec. Jo a ještě jedna poznámka - kašperskej antivir mi u toho videa hlásí virus tak bacha na to :idea:

Napsal: čtv 24 úno 2011, 20:54
od xlukas.cz
proc to tak je? prco nove pneu jedou a stare nejedou?

Napsal: čtv 24 úno 2011, 21:31
od Chorche
poněvač stářim tvrdne smněs. Čim tvrčí tim hůř berou

Napsal: čtv 24 úno 2011, 21:52
od Robin
Chorche: Nízkej profil je problém vyloženě v terénu, takhle na sněhu to je v zásadě jedno. Mohlo by pomoct upustit gumy, ale neumim si představit, že bych to u něčeho jako je Smart, bo osobní auta obecně, dělal.

S antivirem vim, před rokem a půl mi někdo vlez na stránky a nahrál tam nějaký sra.ky a vod tý doby nějaký antiviry hlásej virus. Nicméně nic tam neni, je to čistý.

Napsal: pát 25 úno 2011, 09:40
od Chorche
no v terénu nebo ve sněhu. Smártí gumy sou tvrdý jak šutr dík nískýmu profilu a plocha kerou se dotýkaj země je poměrně malá. Já do sněhu často ufukoval gumy i na vosobácích, je to pak úplně vo něčem jinym. Ale jaxem psal, nový zimáky todle dost eliminujou, vo tom žádná.

Napsal: pát 25 úno 2011, 16:06
od DYK77
Jsem byl poučen, že upustit gumy na sněhu je špatně, že vzorek střihne stopu jestli mi rozumíte, a že je naopak lepší zimní gumy mírně přehustit.

Napsal: pát 25 úno 2011, 18:29
od Chorche
to je blbost, skus si to něgdy a uvidíš rozdíl v trakci jaxvině :lol:

Napsal: pát 25 úno 2011, 20:38
od Robin
záleží na typu gumy a hlavně na tom po čem jedeš. u klasickejch zimních kol osobních aut to co napsal DYK může platit. obecně je upuštění gumy vhodný z důvodu větší styčný plochy, tzn. v případě, že se auto boří (typicky sníh / písek / podmáčená půda, apod). nicméně zároveň se tim deformuje pneumatika jako taková, která má tim pádem ve svym středu horší styk s podkladem a největší ho má ve svejch krajích. a tohle může na sněhu bejt problém.

každopádně jak sem psal, nikdy by mě nenapadlo se zabejvat změnou tlaku v gumách u osobního auta proto, abych dojel o pět metrů dál. na dělání kravin sou jiný auta.

Napsal: sob 26 úno 2011, 10:32
od Chorche
no o pět metrů kerý ale znamenaj buď že se dostaneš na silnici a nebo necháš auto někde do jara aš rostaje sních může bejt rozhodující :lol: