Napsal: čtv 24 úno 2011, 17:07
K diskuzi na téma tohodle vlákna. Podotýkám, že jak už to bejvá, na videu je kopec placka, díry nejsou a náklon je iluze. Každopádně realita je taková, že ten kopec je poměrně prudkej a nebyly tam vyjetý žádný stopy.
Na ouzkejch gumách bych to nevyjel. Na stejnej kopec z druhý strany vyjížděl kamarád s 4x4 Dodge RAM na fungl novejch zimákách a měl co dělat aby se tam vyškrábal. Já to dal se Smartem na první pokus. Je to daný tim, že sníh byl zmrzlej a Smart se nebořil, narozdíl od jeho auta. Na autě mám 175 + 195, pochopitelně zimáky a fungl nový.
Ještě zároveň k diskuzi ESP, resp. protiprokluz - na videu sou vidět krásně výhody a nevýhody protiprokluzu (po roku 2003). Bez něj bych to nevyjel, je krásně vidět, že když to auto má alespoň minimální rychlost a člověk má tupě prošláplej plyn na podlahu, tak se přes přibržďování kol hrabou obě zadní, supluje to uzávěrku naprosto dokonale. Zároveň to má tu nevýhodu, že při stranovym náklonu se ze stejnýho důvodu sune prdel dolu z kopce.
ESP funguje u Smarta taky velmi dobře. To jak se to přetočí je daný už skutečně extrémníma podmínkama, jel sem relativně rychle pod plynem a šikmo bokem z kopce.
http://www.gi4wd.com/!pictures/smartsnih.wmv
K tématu: jezdim na širokejch letošní zimu poprvé a už zpátky na ouzký nejdu. Určitě budou existovat podmínky, kdy ouzký udělaj (teoreticky) lepší službu, ale jezdil sem po uklouzanym sněhu na silnici a vůbec mi nepřišlo, že by to bylo nějak mejdlový. Pro objektivní srovnání by to chtělo projet stejnej úsek na stejnym typu gum jinýho rozměru a srovnat časy, nicméně subjektivně nepozoruju za celou zimu žádný nevýhody, auto se chová jednoduše perfektně a mnohem dospělejš než na ouzkejch.
Admin: jak z toho udělám link?
Na ouzkejch gumách bych to nevyjel. Na stejnej kopec z druhý strany vyjížděl kamarád s 4x4 Dodge RAM na fungl novejch zimákách a měl co dělat aby se tam vyškrábal. Já to dal se Smartem na první pokus. Je to daný tim, že sníh byl zmrzlej a Smart se nebořil, narozdíl od jeho auta. Na autě mám 175 + 195, pochopitelně zimáky a fungl nový.
Ještě zároveň k diskuzi ESP, resp. protiprokluz - na videu sou vidět krásně výhody a nevýhody protiprokluzu (po roku 2003). Bez něj bych to nevyjel, je krásně vidět, že když to auto má alespoň minimální rychlost a člověk má tupě prošláplej plyn na podlahu, tak se přes přibržďování kol hrabou obě zadní, supluje to uzávěrku naprosto dokonale. Zároveň to má tu nevýhodu, že při stranovym náklonu se ze stejnýho důvodu sune prdel dolu z kopce.
ESP funguje u Smarta taky velmi dobře. To jak se to přetočí je daný už skutečně extrémníma podmínkama, jel sem relativně rychle pod plynem a šikmo bokem z kopce.
http://www.gi4wd.com/!pictures/smartsnih.wmv
K tématu: jezdim na širokejch letošní zimu poprvé a už zpátky na ouzký nejdu. Určitě budou existovat podmínky, kdy ouzký udělaj (teoreticky) lepší službu, ale jezdil sem po uklouzanym sněhu na silnici a vůbec mi nepřišlo, že by to bylo nějak mejdlový. Pro objektivní srovnání by to chtělo projet stejnej úsek na stejnym typu gum jinýho rozměru a srovnat časy, nicméně subjektivně nepozoruju za celou zimu žádný nevýhody, auto se chová jednoduše perfektně a mnohem dospělejš než na ouzkejch.
Admin: jak z toho udělám link?