Napsal: ned 21 dub 2013, 21:10
Prave ten sponzor mi tento vedecky vyskum asi zastavi 
Vítejte na stránkach Smart autoclubu. Sem můžete vkládat své poznatky týkající se vozů Smart a tak se o ně podělit s ostatními. Máte-li potíže s přihlášením pište na postmaster(z)smart-club.cz
https://www.smart-club.cz/phpBB3/
Lukáši, na hodnotu plováku zobrazenou těma vajíčkama nelze počítat spotřebu. Já to mám úplně jinak od té Borůvky oproti nynější Hašlerce. Na modrém Smartu jsem při plné nádrži zhasnul první vajíčko asi při 160 km. Na černém Smartu je to na 125 km. A tak to jde dál při dalších vajíčkách tak nějak podobně. Přitom spotřeba se skutečně neliší mezi dvěma diesly od té celkové na ujetou nádrž u obou. Teď se mi totiž stala taková věc, že jsem ujel od plné nádrže 513 km, a blikala na mě rezerva a ani jedno vajíčko nebylo už tmavé, čili prý skoro nic v nádrži, což by byla spotřeba dost veliká. Ale protože už znám stav svého motoru, věděl jsem, že nemám nadspotřebu. Čili je v tom něco jiného. Jel jsem tedy k pumpě a dobíral až po hrdlo 17,2 l nafty Maxmotion (za těch 513 km). A to jsem prosím lezl na Říp až k rotundě ve dvou a s věcma na jedňoura, protože se sloužilo už ke sv. Jiřímu. Je mi jedno jak je velká nádrž, ale ukazatel není nikdy přesný. Je to jenom blbej plovák a kdoví jak se zrovna vohnul, když ho tam dali.xlukas.cz píše:testuju ted pred prodejem for two cdi 2002 a podarilo se mne po natankovani 18,8 l, kdy uz nesvitila zadna bublinka, tak najet na
1. tecku 210 km
2. tecku 290 km
3. tecku 373 km
No k tomuhle musím poznamenat, že některý Smarti skutečně NEUKAZUJÍ zbytek litrů. Asi to nemaj zadaný v tom jejich sotvéru nebo co. Vím to i od jiných lidí. A v nádrži prý má zbýt ještě palivo na 100 km. To, jak jsem tam psal výše, že mi to ukazovalo prázdný všechny vajíčka, tak jsem hned bral, a dobíral po hrdlo 17,2 l. Čili buď mám extrémně malou nádrž, o které zatím nevím kolik vlastně má, nebo informace o plnosti mé Hašlerky je velmi mylná! Asi to vyjedu úplně do prázdna a pak doleju z kanystru, abych věděl jak to s tím objemem nádrže je. Ale je to sranda objevovat neobjevené...panzer.dragon píše:jakto že neukazuje zbytek litrů?
Já teď nevím jestli to napíšu správně v pořadí (asi ne), ale každý zmáčknutí přepíná funkce: Ujeté km celkem, ujeté km od nuly, teploměr venku, a! teď pozor - zbytek paliva v nádrži v litrech, pokud bliká vlevo nahoře pumpička. Když nebliká, tak tato fukce zbytku litrů se nikdy nezobrazuje. Když ovšem v době blikání pumpičky přepnu např. z funkce zbytek litrů v nádrži na jinou funkci, tak tam prostě zbytek litrů pochopitelně neni zobrazen. Když ovšem vypnu klíček a znovu ho zapnu, tak první má naskočit zbytek litrů v nádrži jako priorita upozornění, pokud je v nádrži méně než 5,5 litru. Litry to ukazuje po půlkách až do 0,5 l a ještě to furt jede. Pak se do nádrže vejde 22,5 litrů až po hrdlo. - Takhle mi totiž přesně fungovala moje Borůvka, kterou jsem mimochodem dneska prodal za 18 800 Kč Šimánkovi v aukci. Považte, dokonce sama najela na odtahové auto! Měl jsem ji rád.Winterwolf píše:Někde jsem četl ,že když se aktivuje venkovní teploměr tak to pak neukazuje zbytek l v nádrži