Stránka 85 z 92
Napsal: stř 05 čer 2013, 21:16
od Zvoník
jancarik F2 píše:a kdyz ho zmacknes 2krat rychle tak ti to ukaze za kdy te ceka servis
U nás, u starších Smartů, to (elektronika) už dávno zapomnělo kdy to má jít do nějaké dílny, aby se v tom musel nějaký cizí fišer hrabat za naše peníze. Takže to zbývá na nás, abychom si běžnou údržbu udělali sami poctivě za vlastní čas.
Napsal: pát 07 čer 2013, 11:25
od rrrrra
fakt to tam je, co se člověk nedozví
ještě tak otevírání kufru zevnitř, abych furt nemusel dvakrát zamykat/odemykat auto

Napsal: pát 07 čer 2013, 12:13
od Zvoník
rrrrra píše:fakt to tam je, co se člověk nedozví
ještě tak otevírání kufru zevnitř, abych furt nemusel dvakrát zamykat/odemykat auto

Tlačítko kufru zevnitř je přece nalevo u levé nohy, když sedíš v autě téměř vedle rámu dveří. Teda je to jen na zadní okno. Cabrio to nemá, protože má tlačítko v rukojeti zadních dveří zvenku nad SPZ. To je aktivní jen když je auto odemčené.
Napsal: pát 07 čer 2013, 13:27
od Druzeta
Asi do roku 2000 (nevím teď přesně) tam to tlačítko není, musí se dodělat.
Napsal: pát 07 čer 2013, 13:28
od xlukas.cz
kdyby ste meli v podpisech co mate za auto, tak je odpoved jednodussi. furt to nekde dohledavat nebo si pamatovat je nemozne.
Napsal: pát 07 čer 2013, 16:04
od Zvoník
xlukas.cz píše:kdyby ste meli v podpisech co mate za auto, tak je odpoved jednodussi. furt to nekde dohledavat nebo si pamatovat je nemozne.
Pokud jde o nově pořízené auto, tak by to jednodušší bylo zvláště u úplně nového auta nebo auta od prvního majitele. Ale my, kdož jezdíme dobrými ojetými Smarty, které měl před námi určitě nějaký kutil, tak tam toho moc neplatí, zvláště v elektrice. Např. dodělat ten čudlík na otevírání kufru zevnitř není zas tak jednoduchý, protože to musí jít přes imobilizer. To víš, že to jde všelijak zbastlit, ale to není ono.
Napsal: pát 07 čer 2013, 16:21
od Druzeta
Do immo se nezasahuje, stačí kousek drátu a tlačítko, do půl hodiny hotový.
Napsal: pát 07 čer 2013, 17:18
od Zvoník
Druzeta píše:Do immo se nezasahuje, stačí kousek drátu a tlačítko, do půl hodiny hotový.
Dy říkám, že se to dá zbastlit, jenže vtip je v tom, že když náhodou zůstane delší dobu auto omylem odemčené, tak by neměl jít otevřít kufr tím tlačítkem zevnitř! To proto, aby nikdo nemohl tak jednoduše vlézt k motoru. Když má auto navíc dodělanou pevnou přepážku mezi sedadly a kufrem, pak nelze ani jednoduše do kufru.
Napsal: pát 21 čer 2013, 10:55
od jancarik F2
nic pro kardiaky a mistni diesel klub
zatim 9.12 a jeste poroste

Napsal: pát 21 čer 2013, 10:58
od Druzeta
Buď v klidu, já jezdím momentálně s CDI kolem 6l.

Napsal: pát 21 čer 2013, 11:06
od Winterwolf
To je krásná spotřeba ,
ale na 3,0 V6 
Napsal: pát 21 čer 2013, 12:27
od Zvoník
jancarik F2 píše:nic pro kardiaky a mistni diesel klub
zatim 9.12 a jeste poroste

9, 12 - to už teda není sranda. To je 3,04 na jeden válec! To už se při tom objemu ani nemůže spalovat, ale jen protejká ven. Co to tak chytat před kaákem a vracet zpět do nádrže? Hloupého vtip. Má to přetlak v klikovce? To by musel snad i olej lítat ven! A jak vypadaj emise? To teda nechápu...
Napsal: pát 21 čer 2013, 12:36
od xlukas.cz
Napsal: pát 21 čer 2013, 13:07
od jancarik F2
Dalo ale to jsem si mohl koupit 45kw

nebo naftu
Byla v tom dálnice na max pak po státní na Kolín taky pod plným ještě to někdy zmerim

Napsal: pát 21 čer 2013, 13:37
od Zvoník
jancarik F2 píše:Dalo ale to jsem si mohl koupit 45kw

nebo naftu
Byla v tom dálnice na max pak po státní na Kolín taky pod plným ještě to někdy zmerim

No, o tom to asi je. Smarti sice mají tu možnost jezdit na ,,max" jako jiná auta, ale tím se těžce přetěžují jejich motory, zvláště ty benzínový. Jestli se něco přehřálo a motor přišel částečně o kompresi, tak už to lepší nebude. Doporučuji tuto laickou kontrolu: Odšroubovat víčko nalévání oleje do motoru. Rozprostřít přes něj menší hadr a nastartovat. Pozorovat, co to udělá. Když se hadr extrémně vzdouvá při volnoběhu, utíká tlak z válců do klikovky, což je docela malér. Když přidáš plyn a hadr úplně odlétne, malér se dá jenom potvrdit, že došlo asi ke ztrátě komprese pod válce právě jeho deformací pravděpodobně přehřátím.